Қандастар мен қоныс аударушыларды қоныстандыруға арналған өңірлерді айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қыркүйектегі № 765 қаулысы.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз
Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің 112-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына, "Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 1-бабының 12-1) және 13-2) тармақшаларына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес қандастарды қоныстандыруға арналған өңірлер;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес қоныс аударушыларды қоныстандыруға арналған өңірлер айқындалсын.
2. Осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбiр шешiмдерiнің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2023 жылғы 1 шілдеден бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2023 жылғы 4 қыркүйектегі
№ 765 қаулысына
1-қосымша
Қандастарды қоныстандыруға арналған өңірлер
1. Ақмола облысы.
2. Атырау облысы.
3. Шығыс Қазақстан облысы.
4. Батыс Қазақстан облысы.
5. Қостанай облысы.
6. Павлодар облысы.
7. Солтүстік Қазақстан облысы.
8. Абай облысы.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2023 жылғы 4 қыркүйектегі
№ 765 қаулысына
2-қосымша
Қоныс аударушыларды қоныстандыруға арналған өңірлер
1. Шығыс Қазақстан облысы.
2. Қостанай облысы.
3. Павлодар облысы.
4. Солтүстік Қазақстан облысы.
5. Қарағанды облысы.
6. Ақмола облысы.
7. Абай облысы.
8. Ұлытау облысы.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2023 жылғы 4 қыркүйектегі
№ 765 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі
1. "Қандастар мен қоныс аударушыларды қоныстандыру үшін өңірлерді айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 18 ақпандағы № 83 қаулысы.
2. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 26 қарашадағы № 875 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 1-тармағы.
3. "Оралмандар мен қоныс аударушыларды қоныстандыру үшін өңірлерді айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 18 ақпандағы № 83 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 26 қазандағы № 767 қаулысы.

Об определении регионов для расселения кандасов и переселенцев
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 2023 года № 765.
Примечание ИЗПИ!
Введение в действие см. п. 3.
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 112 Социального кодекса Республики Казахстан, подпунктами 12-1) и 13-2) статьи 1 Закона Республики Казахстан "О миграции населения" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить:
1) регионы для расселения кандасов согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) регионы для расселения переселенцев согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 июля 2023 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от " " 2023 года №
Регионы для расселения кандасов
1. Акмолинская область.
2. Атырауская область.
3. Восточно-Казахстанская область.
4. Западно-Казахстанская область.
5. Костанайская область.
6. Павлодарская область.
7. Северо-Казахстанская область.
8. Область Абай.
_______________________________________________
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от " " 2023 года №
Регионы для расселения переселенцев
1. Восточно-Казахстанская область.
2. Костанайская область.
3. Павлодарская область.
4. Северо-Казахстанская область.
5. Карагандинская область.
6. Акмолинская область.
7. Область Абай.
8. Область Ұлытау.
_______________________________________________
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от " " 2023 года №
Перечень утративших силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2016 года № 83 "Об определении регионов для расселения кандасов и переселенцев".
2. Пункт 1 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2019 года № 875 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан".
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 октября 2021 года № 767 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2016 года № 83 "Об определении регионов для расселения оралманов и переселенцев".

4. "Қандастар мен қоныс аударушыларды қоныстандыру үшін өңірлерді айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 18 ақпандағы № 83 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 18 қаңтардағы № 26 қаулысы.

4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 января 2023 года № 26 "О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2016 года № 83 "Об определении регионов для расселения кандасов и переселенцев".
_____________________________________________________