Орман қоры жерлерінің жекелеген учаскелерін басқа санаттағы жерлерге ауыстыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 28 мамырдағы № 417 қаулысы
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 130-бабына және Қазақстан Республикасы Орман кодексінің 51-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасының "Қызылжар орман шаруашылығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – мекеме) орман қоры жерлері санатынан жалпы ауданы 77 гектар жер учаскесі елді мекендер жерлері санатына ауыстырылсын.

О переводе отдельных участков земель лесного фонда в земли другой категории
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 мая 2024 года № 417
В соответствии со статьей 130 Земельного кодекса Республики Казахстан и статьей 51 Лесного кодекса Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Перевести земельный участок общей площадью 77 гектар из категории земель лесного фонда коммунального государственного учреждения "Лесное хозяйство Кызылжарское" управления природных ресурсов и регулирования природопользования акимата Северо-Казахстанской области (далее учреждение) в категорию земель населенных пунктов согласно приложению к настоящему постановлению.

2. Солтүстік Қазақстан облысының әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы қаулының 1-тармағында көрсетілген жер учаскелерін елді мекен шекарасының (шегінің) өзгеруіне байланысты Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданының әкімдігіне берілуін қамтамасыз етсін.
3. Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданының әкімдігі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес орман алқаптарын орман шаруашылығын жүргізумен байланысты емес мақсаттарда пайдалану үшін алудан туындаған орман шаруашылығы өндірісінің шығасылары мен шығындарын республикалық бюджет кірісіне өтесін, екпе ағаштар кесілген жағдайда алынған сүректі көрсетілген мекеменің теңгеріміне беріп, алаңды тазарту жөнінде шаралар қабылдасын.

2. Акиму Северо-Казахстанской области в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить предоставление акимату Кызылжарского района Северо-Казахстанской области земельного участка, указанного в пункте 1 настоящего постановления, в связи с изменением границ (черты) населенного пункта.
3. Акимату Кызылжарского района Северо-Казахстанской области в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан возместить в доход республиканского бюджета потери и убытки лесохозяйственного производства, вызванные изъятием лесных угодий для использования их в целях, не связанных с ведением лесного хозяйства, в случае вырубки насаждений принять меры по расчистке площади с передачей полученной древесины на баланс указанного учреждения.