Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Өзбекстан Республикасының Үкіметі арасындағы Қазақстан-Өзбекстан мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттері туралы келісімге 2006 жылғы 4 қыркүйектегі хаттамаға өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы хаттамаға қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 7 тамыздағы № 632 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Өзбекстан Республикасының Үкіметі арасындағы Қазақстан-Өзбекстан мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттері туралы келісімге 2006 жылғы 4 қыркүйектегі хаттамаға өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы хаттаманың жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Көлік министрі Марат Кәрімжанұлы Қарабаевқа Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Өзбекстан Республикасының Үкіметі арасындағы Қазақстан-Өзбекстан мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттері туралы келісімге 2006 жылғы 4 қыркүйектегі хаттамаға өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы хаттамаға қағидаттық сипаты жоқ өзгерістер мен толықтырулар енгізуге рұқсат бере отырып, Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан қол қоюға өкілеттік берілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2024 жылғы 7 тамыздағы
№ 632 қаулысымен
мақұлданған
Жоба
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Өзбекстан Республикасының Үкіметі арасындағы Қазақстан-Өзбекстан мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттері туралы келісімге 2006 жылғы 4 қыркүйектегі хаттамаға өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы хаттама
Бұдан әрі Тараптар деп аталатын Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Өзбекстан Республикасының Үкіметі
екі ел арасындағы қатынастарды дамытуға ықпал ететін халықаралық (көп жақты) өткізу пункттерін келісу мақсатында
2001 жылғы 16 қарашадағы Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Өзбекстан Республикасының Үкiметi арасындағы Қазақстан-Өзбекстан мемлекеттiк шекарасы арқылы өткiзу пункттері туралы келiсiмнің (бұдан әрі – Келісім) 10-бабын басшылыққа ала отырып,
төмендегілер туралы келісті:
1-бап
2006 жылғы 4 қыркүйекте қол қойылған Келісімге хаттамаға қосымша болып табылатын Қазақстан-Өзбекстан мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттерінің тізбесіне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
"Темір жол өткізу пункттері" деген бөлімдегі 2 және 2.1-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
2.
Сарыағаш
Түркістан облысы
Келес
Ташкент облысы
халықаралық (көп жақты)
тәулік бойы
2.1
Мақтаарал
Түркістан облысы
Сырдария
Сырдария облысы
халықаралық (көп жақты)
тәулік бойы
";

О подписании Протокола о внесении изменений и дополнения в Протокол к Соглашению между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Узбекистан о пунктах пропуска через казахстанско-узбекскую государственную границу от 4 сентября 2006 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 августа 2024 года № 632
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить прилагаемый проект Протокола о внесении изменений и дополнения в Протокол к Соглашению между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Узбекистан о пунктах пропуска через казахстанско-узбекскую государственную границу от 4 сентября 2006 года.
2. Уполномочить Министра транспорта Республики Казахстан Карабаева Марата Каримжановича подписать от имени Правительства Республики Казахстан Протокол о внесении изменений и дополнения в Протокол к Соглашению между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Узбекистан о пунктах пропуска через казахстанско-узбекскую государственную границу от 4 сентября 2006 года, разрешив вносить изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Одобрен
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 августа 2024 года № 632
Проект
Протокол
о внесении изменений и дополнения в Протокол к Соглашению между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Узбекистан о пунктах пропуска через казахстанско-узбекскую государственную границу от 4 сентября 2006 года
Правительство Республики Казахстан и Правительство Республики Узбекистан, именуемые в дальнейшем Сторонами,
в целях согласования международных (многосторонних) пунктов пропуска, способствующих развитию сообщения между двумя странами,
руководствуясь статьей 10 Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Узбекистан о пунктах пропуска через казахстанско-узбекскую государственную границу от 16 ноября 2001 года (далее – Соглашение),
согласились о нижеследующем:
Статья 1
В перечень пунктов пропуска через казахстанско-узбекскую государственную границу, являющийся приложением к Протоколу к Соглашению, подписанному 4 сентября 2006 года, внести следующие изменения и дополнение:
в разделе "Железнодорожные пункты пропуска" пункты 2 и 2.1 изложить в следующей редакции:
"
2.
Сары-Агаш
Туркестанская область
Келес
Ташкентская область
международный (многосторонний)
круглосуточный
2.1
Мактаарал
Туркестанская область
Сырдарья
Сырдарьинская область
международный (многосторонний)
круглосуточный
";

"Автомобильдік өткізу пункттері" деген бөлімдегі 4, 5, 6, 7, 9, 13 және 14-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
4.
Жібек Жолы
Түркістан облысы
Гишт-Көпрік
Ташкент облысы
халықаралық (көп жақты)
тәулік бойы
5.
Б.Қонысбаев
Түркістан облысы
Яллама
Ташкент облысы
халықаралық (көп жақты)
тәулік бойы
6.
Қапланбек
Түркістан облысы
Зангиота
Ташкент облысы
халықаралық (көп жақты)
тәулік бойы
7.
Қазығұрт
Түркістан облысы
Ташкент
Ташкент облысы
халықаралық (көп жақты)
тәулік бойы
9.
Атамекен
Түркістан облысы
Гулистан
Сырдария облысы
халықаралық (көп жақты)
тәулік бойы
13.
Целинный*
Түркістан облысы
Ок олтин*
Сырдария облысы
халықаралық (көп жақты)
тәулік бойы
14.
Сырдария**
Түркістан облысы
Малик**
Сырдария облысы
халықаралық (көп жақты)
тәулік бойы
";
"Автомобильдік өткізу пункттері" деген бөлімнің 13-тармағының ескертпесі мынадай редакцияда жазылсын:
"*Өткізу пункті жеңіл автокөліктің және бос жүк автокөлігінің, сондай-ақ ірі габаритті және (немесе) ауыр салмақты жүктер мен тауарлардың өтуі үшін ғана пайдаланылады. Коммерциялық мақсаттарда жүктер мен тауарларды өткізу, сондай-ақ тауарларды кедендік рәсімдерге орналастыруға не тауарларға қатысты кедендік рәсімнің қолданылуын аяқтауға байланысты кедендік операцияларды жасау ірі габаритті және (немесе) ауыр салмақты жүктер мен тауарларға қатысты ғана жүзеге асырылуы мүмкін.";
"Автомобильдік өткізу пункттері" деген бөлімнің 14-тармағы мынадай мазмұндағы ескертпемен толықтырылсын:
"** Өткізу пункті жеңіл автокөліктің және бос жүк автокөлігінің өтуі үшін ғана пайдаланылады. Коммерциялық мақсатта жүктер мен тауарларды өткізу жүргізілмейді. Тауарларды кедендік рәсімдерге орналастыруға не тауарларға қатысты кедендік рәсімнің қолданылуын аяқтауға байланысты кедендік операцияларды жасау жүзеге асырылмайды.".
2-бап
Осы Хаттама оның күшiне енуi үшiн қажеттi мемлекетiшiлiк рәсiмдердi Тараптардың орындағаны туралы соңғы жазбаша хабарлама алынған күннен бастап күшiне енедi.
Осы Хаттама Келісімнің қолданысы тоқтатылғанға дейін қолданылады.
20__ жылғы "__" _________ __________ қаласында әрқайсысы қазақ, өзбек және орыс тілдерінде екі төлнұсқа данада жасалды әрі барлық мәтіндердің күші бірдей.
Осы Келiсiмнiң ережелерiн түсiндiруде келiспеушiлiк туындаған жағдайда Тараптар орыс тiлiндегi мәтiнге жүгiнетiн болады.
Қазақстан Республикасының
Үкіметі үшін
Өзбекстан РеспубликасыныңҮкіметі үшін

в разделе "Автомобильные пункты пропуска" пункты 4, 5, 6, 7, 9, 13 и 14 изложить в следующей редакции:
"
4.
Жибек Жолы
Туркестанская область
Гишт-Куприк
Ташкентская область
международный (многосторонний)
круглосуточный
5.
Б.Конысбаева
Туркестанская область
Яллама
Ташкентская область
международный (многосторонний)
круглосуточный
6.
Капланбек
Туркестанская область
Зангиота
Ташкентская область
международный (многосторонний)
круглосуточный
7.
Казыгурт
Туркестанская область
Ташкент
Ташкентская область
международный (многосторонний)
круглосуточный
9.
Атамекен
Туркестанская область
Гулистан
Сырдарьинская область
международный (многосторонний)
круглосуточный
13.
Целинный*
Туркестанская область
Ок олтин*
Сырдарьинская область
Международный (многосторонний)
круглосуточный
14.
Сырдарья**
Туркестанская область
Малик**
Сырдарьинская область
Международный (многосторонний)
круглосуточный
";
примечание пункта 13 раздела "Автомобильные пункты пропуска" изложить в следующей редакции:
"*Пункт пропуска используется только для проезда легкового автотранспорта и порожнего (пустого) грузового автотранспорта, а также крупногабаритных и (или) тяжеловесных грузов и товаров. Пропуск грузов и товаров в коммерческих целях, а также совершение таможенных операций, связанных с помещением товаров под таможенные процедуры либо завершением действия таможенной процедуры в отношении товаров, могут осуществляться только в отношении крупногабаритных и (или) тяжеловесных грузов и товаров.";
пункт 14 раздела "Автомобильные пункты пропуска" дополнить примечанием следующего содержания:
"**Пункт пропуска используется только для проезда легкового автотранспорта и порожнего (пустого) грузового автотранспорта. Пропуск грузов и товаров в коммерческих целях не проводится. Совершение таможенных операций, связанных с помещением товаров под таможенные процедуры либо завершением действия таможенной процедуры в отношении товаров, не осуществляется.".
Статья 2
Настоящий Протокол вступает в силу с даты получения последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Настоящий Протокол действует до прекращения действия Соглашения.
Совершено в городе ___________ ________ года, в двух подлинных экземплярах, каждый на казахском, узбекском и русском языках, причем все тексты имеют одинаковую силу.
В случае возникновения разногласий в толковании положений настоящего Соглашения Стороны будут обращаться к тексту на русском языке.
За Правительство
Республики Казахстан
За Правительство
Республики Узбекистан