"Технологияларды "жасыл" технологиялар деп тану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 18 тамыздағы № 576 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 4 қарашадағы № 919 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Технологияларды "жасыл" технологиялар деп тану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 18 тамыздағы № 576 қаулысына мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Технологияларды "жасыл" технологиялар деп тану қағидаларына қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2024 жылғы 4 қарашадағы
№ 919 қаулысына
қосымша
Технологияларды "жасыл"
технологиялар ретінде
тану қағидаларына
қосымша
Нысан
Технологияны "жасыл" технология ретінде тану туралы өтініш
Кімге:_______________________________
(уәкілетті органның атауы)
Кімнен: _____________________________
(Т.А.Ә. (бар болса) / (өтініш берушінің толық атауы)
Мекенжайы__________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше,
үй №, телефон, e-mail)
Өтініш берушінің деректемелері ____________________________________
(БСН, ЖСН)
_______________________________________________________________
(технологияның атауы) технологиясын "жасыл" технология ретінде тану туралы ұсынылған өтінішті қарауды сұраймын. Технология туралы ақпарат:
Технологияның сипаттамасы ______________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(технологияның атауы (бірегей атауын, модель нөмірін (бар болса), саудалық атауын,
шартты белгіні немесе қазіргі нұсқасы туралы ақпаратты қоса алғанда)
Технологияның қолданылу аясы: _____________________________________
Технологияның мақсаты: ____________________________________________
Репрезентативтік көрсеткішті қоса алғанда, технологияның "жасыл" технология
өлшемшарттарына болжамды сәйкестігі:_______________________
Пайдаланылуы болжанатын материалдар/шикізат типі (типтері) (су, сүрек,
қалдықтар, көмір, газ және т.б.): _______________________________________
Өлшенетін сандық және сапалық көрсеткіштер/технологияның қасиеттері және оларға
қалай қол жеткізіледі: _______________________________________
Технологияның жұмыс істеу қағидаты: ______________________________
Технологияны ендіруден болатын әлеуетті экологиялық әсер (сапалық және (немесе)
сандық): ________________________________________________
Технологияға және оны пайдалануға қатысты заңнамалық талаптар немесе
нормативтер: _________________________________________________________
Технологияның "жасыл" технологиялар бойынша басқа халықаралық,
мемлекетаралық немесе ұлттық стандарттарға сәйкестігі:
__________________________________________________________________
(егер сәйкес болса, стандарттар көрсетілсін)
Технологияны пайдалану және өрістету шарттары мен оған қойылатын талаптардың
сипаттамасы:______________________________________________
Техникалық және сервистік қызмет көрсетуге және жөндеуге қойылатын
талаптар:____________________________________________________________
Технологияның болжамды қызмет ету мерзімі: ___________________________
Қауіпсіздік және денсаулық сақтау бойынша талаптар (бар болса)
____________________________________________________________________
Өтініш берушінің Т.А.Ә. (бар болса) /
қолы
Заңды тұлға басшысының Т.А.Ә. (бар болса)

О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 августа 2022 года № 576 "Об утверждении Правил признания технологий в качестве "зеленых" технологий"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 ноября 2024 года № 919
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 августа 2022 года № 576 "Об утверждении Правил признания технологий в качестве "зеленых" технологий" следующее изменение:
приложение к Правилам признания технологий в качестве "зеленых" технологий, утвержденным указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 4 ноября 2024 года № 919
Приложение
к Правилам признания
технологий в качестве
"зеленых" технологий
Форма
Заявление о признании технологии в качестве "зеленой" технологии
Кому:___________________________
(наименование уполномоченного органа)
От: _____________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) /
полное наименование заявителя)
Адрес___________________________
(индекс, город, район, область, улица,
№ дома, телефон, e-mail)
Реквизиты заявителя _______________
(№ свидетельства о гос. регистрации (БИН, ИИН)
Прошу рассмотреть представленное заявление о признании технологии
___________________________________________________________________
(наименование технологии)
в качестве "зеленой" технологии.
Информация о технологии:
Описание технологии: ____________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(название технологии (включая уникальное наименование, номер модели (при наличии),
торговое наименование, условное обозначение или информацию о текущей версии)
Сфера применения технологии:_____________________________________
Цель технологии:_________________________________________________
Предполагаемое соответствие технологии критериям "зеленой" технологии,
включая репрезентативный показатель:_____________________________________
Тип(ы) материалов/сырья, которые предполагается использовать (вода, древесина,
отходы, уголь, газ и др.):__________________________________________________
Измеряемые количественные и качественные показатели/свойства технологии и как
они достигаются:_________________________________________________________
Принцип функционирования технологии:______________________________
Потенциальный экологический эффект от внедрения технологии (качественный и
(или) количественный):____________________________________________________
Законодательные требования или нормативы, относящиеся к технологии и ее
использованию:___________________________________________________________
Соответствие технологии другим международным, межгосударственным или
национальным стандартам по "зеленым" технологиям:
_________________________________________________________________________
(если да, то указать стандарты)
Описание условий и требований к эксплуатации и развертыванию технологии:
_________________________________________________________________________
Требования к техническому и сервисному обслуживанию и ремонту:
_________________________________________________________________________
Предполагаемый срок службы технологии: ______________________________
Требования по безопасности и охране здоровья (если имеется):
_________________________________________________________________________
Ф.И.О. (при его наличии) заявителя /
подпись
Ф.И.О. (при его наличии) руководителя юридического лица
____________________________________