"Бірыңғай есепке алу жүйесінің операторы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігін құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 1087 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Бірыңғай есепке алу жүйесінің операторы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі (бұдан әрі – серіктестік) оның жарғылық капиталына мемлекеттің жүз пайыз қатысуымен құрылсын.
2. "Ойын бизнесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес бірыңғай есепке алу жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету серіктестік қызметінің негізгі мәні болып белгіленсін.
3. Серіктестіктің жарғылық капиталын осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) теңгеріміндегі республикалық мүлік есебінен қалыптастыру қамтамасыз етілсін.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Министрлікпен бірлесіп, заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) серіктестікті "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамында мемлекеттік тіркеуді;
2) серіктестіктің мемлекеттік қатысу үлесін иелену және пайдалану құқығын Министрлікке беруді;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін, қоса беріліп отырған толықтырулар бекітілсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2024 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 1087 қаулысына
қосымша
"Бірыңғай есепке алу жүйесінің операторы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жарғылық капиталына берілетін республикалық мүліктің тізбесі
№ р/с
Мүліктің атауы
Орналасқан жері
Өлшем бірлігі
Саны
Түгендеу нөмірі
1
"Балқаш көлі" бейнеролигі (қазақ, орыс, ағылшын тілдерінде)
Астана қаласы
дана
1
238308000536
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2024 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 1087 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін толықтырулар
1. "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі № 405 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген акцияларының мемлекеттік пакеттері мен қатысу үлестері республикалық меншікте қалатын акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:

О создании товарищества с ограниченной ответственностью "Оператор единой системы учета"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 2024 года № 1087
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать товарищество с ограниченной ответственностью "Оператор единой системы учета" (далее – товарищество) со стопроцентным участием государства в его уставном капитале.
2. Определить основным предметом деятельности товарищества обеспечение функционирования единой системы учета в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об игорном бизнесе".
3. Обеспечить формирование уставного капитала товарищества за счет республиканского имущества, находящегося на балансе Министерства туризма и спорта Республики Казахстан (далее – Министерство), согласно приложению к настоящему постановлению.
4. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с Министерством в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию товарищества в некоммерческом акционерном обществе "Государственная корпорация "Правительство для граждан";
2) передачу Министерству прав владения и пользования государственной долей участия товарищества;
3) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
5. Утвердить прилагаемые дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 декабря 2024 года № 1087
Перечень республиканского имущества, передаваемого в уставный капитал товарищества с ограниченной ответственностью "Оператор единой системы учета"
№ п/п
Наименование имущества
Местонахождение
Единица измерения
Количество
Инвентарный номер
1
Видеоролик "Озеро Балхаш" (на казахском, русском, английском языках)
город Астана
штука
1
238308000536
________________________________
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 декабря 2024 года № 1087
Дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года № 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях":
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли участия которых остаются в республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:

"Астана қаласы" бөлімі мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 21-218-жолмен толықтырылсын:
"21-218. "Бірыңғай есепке алу жүйесінің операторы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі".".
2. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігі" деген бөлім мынадай мазмұндағы кіші бөліммен және реттік нөмірі 405-жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Ойын бизнесін және лотереяны реттеу комитетіне
405. "Бірыңғай есепке алу жүйесінің операторы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.".
3. "Мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1095 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесінде:
реттік нөмірі 269-жолда:
5-баған мынадай мазмұндағы 25) тармақшамен толықтырылсын:
"25) "Бірыңғай есепке алу жүйесінің операторы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі";
реттік нөмірі 270-жолда:
5-баған мынадай мазмұндағы 24) тармақшамен толықтырылсын:
"24) "Бірыңғай есепке алу жүйесінің операторы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі";
реттік нөмірі 280-жолда:
5-баған мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:
"6) "Бірыңғай есепке алу жүйесінің операторы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі";
реттік нөмірі 294-жолда:
5-баған мынадай мазмұндағы 17) тармақшамен толықтырылсын:
"17) "Бірыңғай есепке алу жүйесінің операторы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі";
реттік нөмірі 301-жолда:
5-баған мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:
"3) "Бірыңғай есепке алу жүйесінің операторы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі".
4. "Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 865 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі туралы ереже мынадай мазмұндағы Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі Ойын бизнесін және лотереяны реттеу комитетінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесімен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі Ойын бизнесін және лотереяны реттеу комитетінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесі
"Бірыңғай есепке алу жүйесінің операторы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі".".

раздел "г. Астана" дополнить строкой, порядковый номер 21-218, следующего содержания:
"21-218. Товарищество с ограниченной ответственностью "Оператор единой системы учета".".
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:
раздел "Министерству туризма и спорта Республики Казахстан" дополнить подразделом и строкой, порядковый номер 405, следующего содержания:
"Комитету по регулированию игорного бизнеса и лотереи Министерства туризма и спорта Республики Казахстан
405. Товарищество с ограниченной ответственностью "Оператор единой системы учета".".
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1095 "Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами":
в перечне видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами, утвержденном указанным постановлением:
в строке, порядковый номер 269:
графу 5 дополнить подпунктом 25) следующего содержания:
"25) товарищество с ограниченной ответственностью "Оператор единой системы учета";
в строке, порядковый номер 270:
графу 5 дополнить подпунктом 24) следующего содержания:
"24) товарищество с ограниченной ответственностью "Оператор единой системы учета";
в строке, порядковый номер 280:
графу 5 дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"6) товарищество с ограниченной ответственностью "Оператор единой системы учета";
в строке, порядковый номер 294:
графу 5 дополнить подпунктом 17) следующего содержания:
"17) товарищество с ограниченной ответственностью "Оператор единой системы учета";
в строке, порядковый номер 301:
графу 5 дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
"3) товарищество с ограниченной ответственностью "Оператор единой системы учета".
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 865 "О некоторых вопросах Министерства туризма и спорта Республики Казахстан":
Положение о Министерстве туризма и спорта Республики Казахстан, утвержденное указанным постановлением, дополнить перечнем организаций, находящихся в ведении Комитета по регулированию игорного бизнеса и лотереи Министерства туризма и спорта Республики Казахстан, следующего содержания:
"Перечень организаций, находящихся в ведении Комитета по регулированию игорного бизнеса и лотереи Министерства туризма и спорта Республики Казахстан
Товарищество с ограниченной ответственностью "Оператор единой системы учета".".
________________________________