"Қазақстан Республикасы Үкіметінің регламенті туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 6 қаңтардағы № 10 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 3 сәуірдегі № 205 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің регламенті туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 6 қаңтардағы № 10 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің регламентінде:
45-тармақта:
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) Қазақстан Республикасының және Үкіметтің атынан жасалған халықаралық шарттардың олар жасалған тілдердегі Сыртқы істер министрлігі ресми куәландырған көшірмелері, Президентке тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдардың, сондай-ақ орталық атқарушы органдардың атынан жасалған халықаралық шарттардың олар жасалған тілдердегі архивтерінде осы халықаралық шарттардың түпнұсқалары сақталатын мемлекеттік органдар ресми куәландырған көшірмелері және Үкімет қаулысының жобасында немесе халықаралық шарт жобасында сілтеме жасалған, жобаны әзірлеуші мемлекеттік орган ресми куәландырған халықаралық сипаттағы өзге де құжаттар;";
5) тармақшада орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тіліндегі мәтіні өзгермейді;
6) тармақша алып тасталсын;
7) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"7) халықаралық шарттар жобаларының Қазақстан Республикасының заңнамасы мен халықаралық шарттарына сәйкестігін анықтауды қоса алғанда, халықаралық шарттарға қол қоюдың, оларды ратификациялаудың, бекітудің, қабылдаудың және оларға қосылудың орындылығының негіздемесі;";
9) тармақша алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 10) тармақшамен толықтырылсын:
"10) Сыртқы істер министрлігінің халықаралық шарт жасасудың сыртқы саяси орындылығы туралы қорытындысы.".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 января 2023 года № 10 "О Регламенте Правительства Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 апреля 2025 года № 205
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 января 2023 года № 10 "О Регламенте Правительства Республики Казахстан" следующие изменения и дополнение:
в Регламенте Правительства Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 45:
подпункты 4) и 5) изложить в следующей редакции:
"4) копии заключенных от имени Республики Казахстан и Правительства международных договоров на языках их заключения, официально заверенные Министерством иностранных дел, копии заключенных от имени государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту, а также центральных исполнительных органов международных договоров на языках их заключения, официально заверенные государственными органами, в архивах которых хранятся подлинники данных международных договоров, и иные документы международного характера, официально заверенные государственным органом-разработчиком проекта, на которые имеются ссылки в проекте постановления Правительства или проекте международного договора;
5) в случае наличия ссылок на них – копии решений международных организаций и иных документов международного характера, официально заверенные государственным органом-разработчиком проекта;";
подпункт 6) исключить;
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
"7) обоснование целесообразности подписания, ратификации, утверждения, принятия международных договоров и присоединения к ним, включая определение соответствия проектов международных договоров законодательству и международным договорам Республики Казахстан;";
подпункт 9) исключить;
дополнить подпунктом 10) следующего содержания:
"10) заключение Министерства иностранных дел о внешнеполитической целесообразности заключения международного договора.".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов