Мемлекет кепілдік берген мемлекеттік емес қарыз қаражаты есебінен қаржыландыру ұсынылатын жобалардың 2025 жылға арналған тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 14 сәуірдегі № 237 қаулысы.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 141-бабының 4-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған мемлекет кепілдік берген мемлекеттік емес қарыз қаражаты есебінен қаржыландыру ұсынылатын жобалардың 2025 жылға арналған тізбесі бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2025 жылғы 14 сәуірдегі
№ 237 қаулысымен
бекітілген
Мемлекет кепілдік берген мемлекеттік емес қарыз қаражаты есебінен қаржыландыру ұсынылатын жобалардың 2025 жылға арналған тізбесі
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 05.05.2025 № 304 қаулысымен.
Р/с №
Жобаның атауы
Жобаның жалпы құны
Іске асыру кезеңі
Мемлекеттік кепілдіктің мөлшері
Қарыз алушы
Әлеуетті қарыз беруші
1
2
3
4
5
6
7
1
"Климатқа төзімді су ресурстарын дамыту жобасы, 1-саты" 1-транш (5 су шаруашылығы құрылысжайын салу және реконструкциялау)
88825175000 теңге
2025 – 2045 жылдар
78166154000 теңгеге дейін (қарыз валютасына баламалы)
"Қазсушар" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Ислам Даму Банкі
2
"Климатқа төзімді су ресурстарын дамыту жобасы, 1-саты" 1-транш (ирригациялық желілерді қалпына келтіру, жаңғырту және салу)
138568866000 теңге
2025 – 2045 жылдар
121940602000 теңгеге дейін (қарыз валютасына баламалы)
"Қазсушар" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Ислам Даму Банкі
3
Республикалық маңызы бар М-32 "РФ шекарасы (Самараға) – Шымкент" автомобиль жолын реконструкциялау 1806-1337 км "Қызылорда – Сексеуіл" учаскесі. I учаске. "Қызылорда қаласын айналып өтетін 1-б техникалық санатындағы автомобиль жолын салу"
46175489000 теңге
2025 – 2045 жылдар
40716700850 теңгеге дейін (қарыз валютасына балама)
"ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
Ислам Даму Банкі
4
Республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын автоматтандырылған өлшеу жүйелерін дамыта және жолдарды күтіп-ұстауға арналған жол-пайдалану техникасымен жарақтандыра отырып, қалпына келтіру және жақсарту жөніндегі инвестициялық жоба
797621034694 теңге
2025 – 2040 жылдар
488910000000 теңгеге дейін (1000000000 АҚШ долларына дейін балама)
"ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
"Қазақстанның Даму Банкі" акционерлік қоғамы
5
Қостанай облысында "Рудный қаласын айналып өту" автомобиль жолын салу
47684400000 теңге

Об утверждении перечня проектов, предлагаемых к финансированию за счет средств негосударственных займов под государственные гарантии на 2025 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2025 года № 237.
В соответствии с пунктом 4 статьи 141 Бюджетного кодекса Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень проектов, предлагаемых к финансированию за счет средств негосударственных займов под государственные гарантии на 2025 год.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 14 апреля 2025 года № 237
Перечень проектов, предлагаемых к финансированию за счет средств негосударственных займов под государственные гарантии на 2025 год
Сноска. Перечень – в редакции постановления Правительства РК от 05.05.2025 № 304.
№ п/п
Наименование проекта
Общая стоимость проекта
Период реализации
Размер государственной гарантии
Заемщик
Потенциальный заимодатель
1
2
3
4
5
6
7
1
"Проект развития климатически устойчивых водных ресурсов, фаза 1" 1-й транш (строительство и реконструкция 5-ти водохозяйственных сооружений)
88825175000 тенге
2025 – 2045 годы
до 78166154000 тенге (эквивалентно валюте займа)
республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казводхоз"
Исламский Банк Развития
2
"Проект развития климатически устойчивых водных ресурсов, фаза 1" 1-й транш (восстановление, модернизация и строительство ирригационных сетей)
138568866000 тенге
2025 – 2045 годы
до
121940602000 тенге (эквивалентно валюте займа)
республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казводхоз"
Исламский Банк Развития
3
Реконструкция автомобильной дороги республиканского значения М-32 "Граница РФ (на Самару) – Шымкент" участок "Кызылорда – Саксаульск" км 1806-1337. I участок. "Строительство автомобильной дороги 1-б технической категории обход города Кызылорды"
46175489000 тенге
2025 – 2045 годы
до 40716700850 тенге (эквивалентно валюте займа)
акционерное общество "Национальная компания "КазАвтоЖол"
Исламский Банк Развития
4
Инвестиционный проект по восстановлению и улучшению автомобильных дорог республиканского значения общего пользования с развитием автоматизированных систем измерения и оснащением дорожно-эксплуатационной техникой для содержания дорог
797621034694 тенге
2025 – 2040 годы
до 488910000000 тенге (эквивалентно до 1000000000 долларов США)
акционерное общество "Национальная компания "КазАвтоЖол"
акционерное общество "Банк Развития Казахстана"
5
Строительство автомобильной
дороги "Обход города Рудный" в Костанайской области
47684400000 тенге