Мемлекет кепілдік берген мемлекеттік емес қарыз қаражаты есебінен қаржыландыру ұсынылатын жобалардың 2025 жылға арналған тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 14 сәуірдегі № 237 қаулысы
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 141-бабының 4-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған мемлекет кепілдік берген мемлекеттік емес қарыз қаражаты есебінен қаржыландыру ұсынылатын жобалардың 2025 жылға арналған тізбесі бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2025 жылғы 14 сәуірдегі
№ 237 қаулысымен
бекітілген
Мемлекет кепілдік берген мемлекеттік емес қарыз қаражаты есебінен қаржыландыру ұсынылатын жобалардың 2025 жылға арналған тізбесі
Р/с №
Жобаның атауы
Жобаның жалпы құны
Іске асыру кезеңі
Мемлекеттік кепілдіктің мөлшері
Қарыз алушы
Әлеуетті қарыз беруші
1
"Климатқа төзімді су ресурстарын дамыту жобасы, 1-саты" 1-транш (5 су шаруашылығы құрылысжайын салу және реконструкциялау)
88825175000 теңге
2025 – 2045 жылдар
78166154000 теңгеге дейін (қарыз валютасына баламалы)
"Қазсушар" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Ислам Даму Банкі
2
"Климатқа төзімді су ресурстарын дамыту жобасы, 1-саты" 1-транш (ирригациялық желілерді қалпына келтіру, жаңғырту және салу)
138568866000 теңге
2025 – 2045 жылдар
121940602000 теңгеге дейін (қарыз валютасына баламалы)
"Қазсушар" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Ислам Даму Банкі

Об утверждении перечня проектов, предлагаемых к финансированию за счет средств негосударственных займов под государственные гарантии на 2025 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2025 года № 237
В соответствии с пунктом 4 статьи 141 Бюджетного кодекса Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень проектов, предлагаемых к финансированию за счет средств негосударственных займов под государственные гарантии на 2025 год.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 14 апреля 2025 года № 237
Перечень проектов, предлагаемых к финансированию за счет средств негосударственных займов под государственные гарантии на 2025 год
№ п/п
Наименование проекта
Общая стоимость проекта
Период реализации
Размер государственной гарантии
Заемщик
Потенциальный заимодатель
1
"Проект развития климатически устойчивых водных ресурсов, фаза 1" 1-й транш (строительство и реконструкция 5-ти водохозяйственных сооружений)
88825175000 тенге
2025 – 2045 годы
до 78166154000 тенге (эквивалентно валюте займа)
республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казводхоз"
Исламский Банк Развития
2
"Проект развития климатически устойчивых водных ресурсов, фаза 1" 1-й транш (восстановление, модернизация и строительство ирригационных сетей)
138568866000 тенге
2025 – 2045 годы
До 121940602000 тенге (эквивалентно валюте займа)
республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казводхоз"
Исламский Банк Развития
_________________________