Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 25 сәуірдегі № 268 қаулысы
"Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 11-бабының 4) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ұлытау облысының Жезқазған қаласында орналасатын "Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының 5575 әскери бөлімі" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – мекеме) құрылсын.
2. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі мекемеге қатысты мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылық ету жөніндегі уәкілетті орган болып айқындалсын.
3. Мекемені қаржыландыру республикалық бюджетте Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігін ұстауға көзделген қаражат есебінен және шегінде жүзеге асырылады деп белгіленсін.
4. "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 маусымдағы № 607 қаулысына мынадай толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі туралы ережеде:
Министрліктің және оның ведомстволарының қарамағындағы мемлекеттік мекемелердің тізбесінде:
"3. Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланы қарамағындағы республикалық мемлекеттік мекемелердің тізбесі" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 42-жолмен толықтырылсын:
"42. "Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының 5575 әскери бөлімі" республикалық мемлекеттік мекемесі.".
5. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен бірлесіп Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) мекеменің жарғысын бекітсін және оның әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

О некоторых вопросах Национальной гвардии Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 апреля 2025 года № 268
В соответствии с подпунктом 4) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать республиканское государственное учреждение "Воинская часть 5575 Национальной гвардии Республики Казахстан" (далее – учреждение) с дислокацией в городе Жезказгане области Ұлытау.
2. Определить уполномоченным органом по руководству соответствующей отраслью (сферой) государственного управления в отношении учреждения Министерство внутренних дел Республики Казахстан.
3. Установить, что финансирование учреждения осуществляется за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на содержание Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
4. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607 "Вопросы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" следующее дополнение:
в Положении о Министерстве внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в перечне государственных учреждений, находящихся в ведении Министерства и его ведомств:
раздел "3. Перечень республиканских государственных учреждений, находящихся в ведении Национальной гвардии Республики Казахстан" дополнить строкой, порядковый номер 42, следующего содержания:
"42. Республиканское государственное учреждение "Воинская часть 5575 Национальной гвардии Республики Казахстан".".
5. Министерству внутренних дел Республики Казахстан совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) утвердить устав учреждения и обеспечить его государственную регистрацию в органах юстиции;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов