Қазақстан Республикасының Атом қуаты жөнiндегi агенттiгi туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1992 жылғы 22 қыркүйектегі N 786 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 9 шілдедегі № 926 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 9 шілдедегі № 926 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Ұлттық ядролық орталығы және Атом қуаты жөнiндегi агенттiгi туралы" 1992 жылғы 15 мамырдағы N 779 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Атом қуаты жөнiндегi агенттiгi Қазақстан Республикасының халық шаруашылығы салаларында атом қуатын пайдалану саласын мемлекеттiк басқару органы ретiнде Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң жанында жұмыс iстейтiн және оған жүктелген мiндеттер шегiнде олардың ведомстволық бағыныштылығы мен меншiк нысанына қарамастан республиканың экономикалық қатынастарындағы барлық министрлiктер, ведомстволар, кәсiпорындар мен ұйымдар және басқа субъектiлер үшiн мiндеттi шешiмдер қабылдайтын болып белгiленсiн.
2. Қазақстан Республикасының Атом қуаты жөнiндегi агенттiгiне:
қолданылып жүрген халықаралық нормаларды ескере отырып, Қазақстан Республикасының халық шаруашылығы салаларында атом қуатын пайдаланудың мемлекеттiк саясатын жүзеге асыру;
жобаларды мемлекеттiк сараптау, оларды атом қуаты, ядролық технология, радиоактивтiк қалдықтарды қолданудың технологиясы салаларында iске асыру жөнiндегi бағдарламалар мен шараларды үйлестiру;
Қазақстан Республикасының атомдық-өнеркәсiптiк кешенi кәсiпорындарында жұмыстардың қауiпсiз жүргiзiлуiн қадағалау;
Қазақстан Республикасының аумағындағы атомдық-өнеркәсiптiк кешенi объектiлерiн лицензиялау;
ядролық материалдардың және ядролық технологиялардың экспорты мен импортына мемлекеттiк бақылауды жүзеге асыру;
республиканың мүдделi министрлiктерiмен, ведомстволарымен бiрлесiп атом қуаты мен ядролық технология саласындағы мемлекетаралық және халықаралық ғылыми-техникалық, экономикалық және хұқықтық ынтымақтастықты жүзеге асыру;
атом қуаты мен ядролық технология саласындағы Қазақстан Республикасы кәсiпорындары мен ұйымдарының тиiмдi жұмыс iстеуi үшiн қажеттi хұқықтық, экономикалық және ұйымдастырушылық жағдайлар туғызу жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу жүктелсiн.
3. Қазақстан Республикасы Атом қуаты жөнiндегi агенттiгi құрамында Агенттiктiң Бас директорының бiрiншi орынбасары басқаратын Қазақстан Республикасының атомдық-өнеркәсiптiк кешенiнiң кәсiпорындарындағы жұмыстың қауiпсiз жүргiзiлуiн және радиоактивтiк қалдықтардың тасымалдануын қадағалау жөнiндегi Бас басқарма, сондай-ақ Агенттiктiң Бас директоры басқаратын Ғылыми-техникалық кеңес құрылсын.

Об Агентстве по атомной энеpгии Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 22 сентябpя 1992 года № 786 (Извлечение). Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 июля 2012 года № 926
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 09.07.2012 № 926.
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 15 мая 1992 г. N 779 "О Национальном ядерном центре и Агентстве по атомной энергии Республики Казахстан" Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Установить, что Агентство по атомной энергии Республики Казахстан действует при Кабинете Министров Республики Казахстан как орган государственного управления в области использования атомной энергии в отраслях народного хозяйства Республики Казахстан и в пределах возложенных на него функций принимает решения, обязательные для всех министерств, ведомств, предприятий и организаций и других субъектов экономических отношений республики, независимо от их ведомственной подчиненности и форм собственности.
2. Возложить на Агентство по атомной энергии Республики Казахстан:
осуществление государственной политики в области использования атомной энергии в отраслях народного хозяйства Республики Казахстан с учетом существующих международных норм;
государственную экспертизу проектов, координацию программ и мероприятий по их реализации в области атомной энергетики, ядерных технологий, технологий обращения с радиоактивными отходами;
надзор за безопасным проведением работ на предприятиях атомно-промышленного комплекса Республики Казахстан;
лицензирование объектов атомно-промышленного комплекса на территории Республики Казахстан;
осуществление государственного контроля за экспортом и импортом ядерных материалов и ядерных технологий;
осуществление межгосударственного и международного научно-технического, экономического и правового сотрудничества совместно с заинтересованными министерствами и ведомствами республики в области атомной энергетики и ядерных технологий;
разработку предложений по созданию необходимых правовых, экономических и организационных условий для эффективной работы предприятий и организаций Республики Казахстан в области атомной энергетики и ядерных технологий.
3. Создать в системе Агентства по атомной энергии Республики Казахстан Главное управление по надзору на безопасным ведением работ на предприятиях атомно-промышленного комплекса Республики Казахстан и транспортировкой радиоактивных отходов (Главатомнадзор Республики Казахстан), возглавляемое первым заместителем Генерального директора Агентства, а также Научно-технический совет, возглавляемый Генеральным директором Агентства.

4. Қазақстан Республикасы Атом қуаты жөнiндегi агенттiгiнiң орталық аппараты қызметкерлерiнiң шектi саны 35 адам (ғимаратты күзету және қызмет көрсету қызметкерлерiнсiз) болып белгiленсiн.
5. Қазақстан Республикасының Атом қуаты жөнiндегi агенттiгiнiң қызметкерлерiне Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасында жалақыны өсiру мен реттеу туралы" 1992 жылғы 25 сәуiрдегi N 730 Жарлығын iске асыру туралы" 1992 жылғы 20 мамырдағы N 448 қаулысында көзделген еңбекке ақы төлеудiң шарттары қолданылсын (N 2 таблица).
6. Қазақстан Республикасының Атом қуаты жөнiндегi агенттiгiнiң Бас директорына агенттiктiң құрылымы мен штат кестесiн бекiту хұқы берiлсiн.
7. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасының Атом қуаты жөнiндегi агенттiгiнiң аппаратын ұстау үшiн қажеттi қаржы қарастырсын.
8. Қазақстан Республикасының Атом қуаты жөнiндегi агенттiгiнде Бас директордың 3 орынбасары, соның iшiнде бiр бiрiншi орынбасары және құрамы 7 адамнан алқа болуға рұқсат етiлсiн.
9. Қазақстан Республикасының Атом қуаты жөнiндегi агенттiгi Бас директорының лауазымы медицина, тұрмыс жағынан қамтамасыз ету мен көлiк қызметiн көрсету жағынан республика министрiнiң лауазымына, ал Бас директоры орынбасарларының лауазымдары республика министрлерi орынбасарларының лауазымдарына теңестiрiлсiн.
10. Қазақстан Республикасының Атом қуаты жөнiндегi агенттiгiне қызмет бабындағы 4 жеңiл автомобильдiң лимитi белгiленсiн.
11. Қазақстан Республикасының Ғылыми және жаңа технологиялар министрлiгi, Энергетика және отын ресурстары министрлiгi, Қорғаныс министрлiгi, Экология және биоресурстар министрлiгi, Ғылым академиясы, Атом қуаты жөнiндегi агенттiгi, Атом қуаты мен өнеркәсiбi кәсiпорындарының Қазақ мемлекеттiк корпорациясы, Қазақстан Республикасының Ұлттық ядролық орталығы 2 ай мерзiм iшiнде атом қуатын, ядролық технологиялар мен ядролық-физикалық әдiстердi зерттеулер жүргiзу мен пайдалануды ұйымдастыру саласындағы қызметтiң мiндеттерi мен ауқымын шектеу жөнiндегi шараларды белгiлеп, жүзеге асырсын. Республика Үкiметiнiң бұрын қабылданған шешiмдерiне өзгерiстер енгiзудi талап ететiн мәселелер жөнiнде Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне тиiстi ұсыныстар енгiзсiн.
12. Қазақстан Республикасының Атом қуаты жөнiндегi агенттiгi республикасының мүдделi министрлiктерiмен және ведомстволарымен келiсуi бойынша Агенттiк туралы ереженiң жобасын және Қазақстан Республикасының Атом қуаты жөнiндегi Халықаралық Агенттiкке (МАГАТЭ) кiруi жөнiнде 3 ай мерзiм iшiнде Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне ұсыныстар түсiрсiн.
13. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Алматы қаласының әкiмiмен бiрге Қазақстан Республикасының Атом қуаты жөнiндегi агенттiгiнiң орталық аппаратын орналастыру жөнiндегi ұсынысты қарап, Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне бiр ай мерзiм iшiнде түсiретiн болсын.
14. Қазақстан Республикасының Байланыс министрлiгi тiкелей шарттар бойынша Қазақстан Республикасының Атом қуаты жөнiндегi агенттiгiн қажеттi телефон, телеграф және телефакс байланысымен қамтамасыз етсiн.
15. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi, Мемэкономкомы,
Материалдық ресурстар министрлiгi Қазақстан Республикасының Атом қуаты
жөнiндегi агенттiгiне жиhаз, жабдықтар, мүкәммал, кеңсе тауарлары мен
қағаз сатып алуға қажеттi қаржыны 1992 жылға iздестiрiп және одан
былай бөлiп отыруды көздесiн.
16. Республикалық валюта комитетiне Қазақстан Республикасының
Атом қуаты жөнiндегi агенттiгiнiң құзырына жататын мәселелер бойынша
халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыруға арналған қажеттi валюта
қаржысын қарастыру ұсынылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

4. Установить предельную численность работников центрального аппарата Агентства по атомной энергии Республики Казахстан в количестве 35 единиц (без персонала по охране и обслуживанию здания).
5. Распространить на сотрудников Агентства по атомной энергии Республики Казахстан условия оплаты труда, предусмотренные постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 20 мая 1992 г. N 448 P920448_ "О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 26 апреля 1992 г. N 730 "О повышении заработной платы и регулировании цен в Республике Казахстан" (таблица N 2).
6. Предоставить право Генеральному директору Агентства по атомной энергии Республики Казахстан утверждать структуру и штатное расписание Агентства.
7. Министерству финансов Республики Казахстан предусмотреть необходимые ассигнования для содержания аппарата Агентства по атомной энергии Республики Казахстан.
8. Разрешить Агентству по атомной энергии Республики Казахстан иметь 3 заместителей Генерального директора, в том числе одного первого, и коллегию в составе 7 человек.
9. Приравнять должность Генерального директора Агентства по атомной энергии Республики Казахстан по условиям медицинского, бытового обеспечения и транспортного обслуживания к должности министра республики, а должности заместителей Генерального директора - к должностям заместителей министров республики.
10. Установить Агентству по атомной энергии Республики Казахстан лимит служебных легковых автомобилей в количестве 4 единиц.
14. Министерству связи Республики Казахстан по прямым договорам обеспечить Агентство по атомной энергии Республики Казахстан необходимой телефонной, телеграфной и телефаксной связью.
15. Министерству финансов, Госэкономкомитету, Министерству материальных ресурсов Республики Казахстан изыскать на 1992 год и предусматривать в дальнейшем выделение Агентству по атомной энергии Республики Казахстан необходимых средств на приобретение мебели, оборудования, инвентаря, канцелярских товаров и бумаги.
16. Рекомендовать Республиканскому валютному комитету предусматривать необходимые валютные средства для осуществления международного сотрудничества по вопросам, относящимся к компетенции Агентства по атомной энергии Республики Казахстан.
Премьер-министр
Республики Казахстан