Қазақстан Республикасы тұтынушылар қоғамы одағының (Қазтұтынуодағы) валюталық қорын құру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 22 қыркүйек 1992 ж. N 790. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005.09.29. N 964 қаулысымен.
Тұтыну кооперациялары кәсiпорындарының сыртқы экономикалық қажетiнiң одан әрi дамуын қамтамасыз ету мақсатында және Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1992 жылғы 10 сәуiрдегi N 716 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазтұтынуодағы ұйымдарының шетел әрiптестерiмен товар алмасу (баспабас) операциялары жөнiндегi экспортына салық салынбайтын болып белгiленсiн.
2. Қазтұтынуодағы ұйымдарының товар алмасу операцияларын бухгалтерлiк ресiмдеу кезiнде комиссиялық сыйақы сомасын қоса  түсiмiнiң 100 процентi АLЕМ BANK KAZAKHSTAN есебiне аударылатын  болсын.
3. Осы қаулы 1992 жылғы 1 қыркүйектен бастап күшiне енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О фоpмиpовании валютного фонда Союза потpебительских обществ Республики Казахстан (Казпотpебсоюз)
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 22 сентябpя 1992 года N 790. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 29 сентября 2005 г. N 964
В целях обеспечения дальнейшего развития внешнеэкономической деятельности предприятий потребительской кооперации и в соответствии с постановлением Президента Республики Казахстан от 10 апреля 1992 г. N 716 Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Установить, что товарообменные операции (бартер) организаций Казпотребсоюза с иностранными партнерами не подлежат обложению налогом на экспорт.
2. При бухгалтерском оформлении товарообменных операций организаций Казпотребсоюза зачислять 100 процентов выручки на их счета в ALEM BANK КАZАКНSТАN, включая сумму комиссионных вознаграждений.
3. Настоящее постановление ввести в действие с 1 сентября 1992 г.
Премьер-министр
Республики Казахстан