Қазақ мемлекеттiк-акционерлiк "Қазэкспортастық" қоғамын құру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 8 қазан 1992 ж. N 840
Шет елдердiң фирмаларымен сыртқы экономикалық байланыстарды одан әрi дамыту, астық пен оны ұқсату өнiмдерiнiң экспорты мен импорты көлемiн ұлғайту, астық өнiмдерi жүйесi кәсiпорындары мен ұйымдарының экспорт-импорт операциялары бойынша бiлiктi қызметке деген өскелең қажеттерiн қанағаттандыру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. "Қазастықөнiмi" концернiнiң Алматы қаласында Қазақ мемлекеттiк-акционерлiк "Қазэкспортастық" қоғамын ("Қазэкспортастық" МАҚ-ы) құру туралы шешiмi мақұлдансын.
2. Қазақ мемлекеттiк-акционерлiк "Қазэкспортастық" қоғамы:
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң тапсыруы бойынша, сондай-ақ "Қазастықөнiмi" концернiнiң келiсiмi бойынша қолданылып жүрген заңдарға сәйкес астықпен және оны өңдеуден алынған өнiмдермен экспорт-импорт операцияларын жүзеге асыратын болып белгiленсiн. Осы аталған жұмыстарды үйлестiру үшiн Қазақстан Республикасы министрлiктерi мен ведомстволарының өкiлдерiнен қосымшаға сәйкес құрамда кеңес құрылсын;
республикада және шет елдерде дайындау және астық өңдеу кәсiпорындарының құрылысы үшiн астық өнiмдерi жүйесi кәсiпорындарының несие, займ түрiндегi валюта қаржысын тартады;
белгiленген тәртiппен шет елдерден өндiрiстiк-техникалық мақсаттағы шикiзат пен материалдар, машиналар, жабдықтар мен олардың босалқы бөлшектерiн халық тұтынатын товарлар сатып алатын болып белгiленсiн.
3. Қазақ мемлекеттiк-акционерлiк "Қазэкспортастық" қоғамы шарттық негiзде қоғамның, оның филиалдарының және өкiлдiктерiнiң жұмысына заңдарда көзделген тәртiп пен шарттарға сәйкес шетел мамандарын тартады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң 1992 жылғы 8 қазандағы N 840 қаулысымен Бекiтiлген
Астық және оның ұқсатылған өнiмдерiмен жасалатын
экспорт-импорт операциялары бойынша жұмыстарды
үйлестiру жөнiндегi кеңестiң
Құрамы
Тұрсынбаев Б. М.        - Қазақстан Республикасы Премьер-
министрiнiң орынбасары - Ауыл
шаруашылығы министрi
(кеңестiң төрағасы)
Остапенко Ю. И.         - "Қазастықөнiм" концернiнiң төрағасы
(кеңес төрағасының орынбасары)
Голубь В. С.            - Қазақстан Республикасының Президентi мен
Министрлер Кабинетi Аппаратының Аграрлық
мәселелер жөнiндегi бөлiмнiң меңгерушiсi
Каструба П. И.          - Қазақстан Республикасы Сыртқы
экономикалық байланыстар министрiнiң
орынбасары
Маренов Т. А.           - Қазақстан Республикасы Мемэкономкомы
төрағасының орынбасары
Панов В. В.             - Қазақстан Республикасы Көлiк министрiнiң
орынбасары
Рамазанов Е. А.         - "Қазэкспортастық" МАҚ-ының бас директоры
Төлебеков К. Қ.         - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрiнiң бiрiншi орынбасары
- облыс әкiмдерiнiң орынбасарлары

О создании Казахского госудаpственно-акционеpного общества "Казэкспоpтастык"
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 8 октябpя 1992 года N 840
В целях дальнейшего развития внешнеэкономических связей с фирмами зарубежных стран, увеличения объема экспорта и импорта зерна и продуктов его переработки, удовлетворения возрастающих потребностей предприятий и организаций системы хлебопродуктов в квалифицированных услугах на экспортно-импортным операциям Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить решение концерна "Казхлебопродукт" о создании в г. Алма-Ате Казахского государственно-акционерного общества "Казэкспортастык" (ГАО "Казэкспортастык").
2. Установить, что Казахское государственно-акционерное общество "Казэкспортастык":
осуществляет по поручению Кабинета Министров Республики Казахстан, а также по согласованию с концерном "Казхлебопродукт" экспортно-импортные операции с зерном и продуктами его переработки в соответствии с действующим законодательством. Для координации указанных работ создать совет из представителей министерств и ведомств Республики Казахстан в составе согласно приложению;
привлекает валютные средства предприятий системы хлебопродуктов в виде кредитов, займов для строительства заготовительных и зерноперерабатывающих предприятий в республике и за рубежом;
приобретает за границей сырье и материалы производственно-технического назначения, машины, оборудование и запасные части к ним, товары народного потребления в установленном порядке.
3. Казахское государственно-акционерное общество "Казэкспортастык" привлекает на договорных началах к работе в обществе, его филиалах и представительствах иностранных специалистов в порядке и на условиях, предусмотренных законодательством.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 8 октября 1992 г. N 840