Қуғын-сүргiн кезеңiнде бұрынғы Кеңес Одағының түрлi аймақтарынан Қазақстан Республикасының аумағына күштеп көшiрiлген Қазақстан Республикасы азаматтарының төлқұжаттары мен азаматтық хал актiлерiндегi ұлты туралы жазбаны өзгерту тәртiбi туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 12 қаңтар 1993 ж. N 31. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 14 ақпандағы N 140 қаулысымен.
Қуғын-сүргiн кезеңiнде бұрынғы Кеңес Одағының түрлi аймақтарынан күштеп көшiрiлген халықтар жөнiнде тарихи әдiлеттiлiктi қалпына келтiру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
Қуғын-сүргiн кезеңiнде Қазақстан Республикасының аумағына күштеп көшiрiлген азаматтардың төлқұжаттары мен азаматтық хал актiлерiндегi ұлты туралы жазбаны ерекшелiк ретiнде, Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "Паспорттар мен азаматтық хал актiлерiндегi Қазақстан Республикасы азаматтарының ұлты туралы жазбаны өзгерту ережелерiн бекiту туралы" 1992 жылғы 17 тамыздағы N 684  қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ, 1992 ж., N 33, 499-бап) бекiтiлген Паспорттар мен азаматтық хал актiлерiндегi Қазақстан Республикасы азаматтарының ұлты туралы жазбаны өзгерту ережелерiне сәйкес арнайы көшiрiлгендерге iшкi iстер органдары берген анықтамалар негiзiнде өзгертуге рұқсат етiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О порядке изменения записи о национальности в паспортах и актах гражданского состояния граждан Республики Казахстан, насильственно переселенных в период репрессий из различных регионов бывшего Советского Союза на территорию Республики Казахстан
Постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 12 января 1993 года N 31. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 14 февраля 2005 г. N 140 (P050140)
В целях восстановления исторической справедливости по отношению к народам, насильственно переселенным в период репрессий из различных регионов бывшего Советского Союза, Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Разрешить в виде исключения изменить записи о национальности в паспортах и актах гражданского состояния граждан, насильственно переселенных в период репрессий на территорию Республики Казахстан, на основании справок спецпереселенцев, выдаваемых органами внутренних дел согласно Правилам изменения записи о национальности граждан Республики Казахстан в паспортах и актах гражданского состояния, утвержденным постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 17 августа 1992 года N 684 P920684_ "Об утверждении правил изменения записи о национальности граждан Республики Казахстан в паспортах и актах гражданского состояния" (САПП Республики Казахстан, 1992г., N 33, ст.499).
Премьер-министр
Республики Казахстан