Қазақстан Республикасының Жинақ банкiсi мекемелерiнде сақталатын салымдардың проценттiк ставкаларын өсiру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 17 ақпан 1993 ж. N 121
Қазақстан Республикасының Жинақ банкiсi мекемелерiнде ақшасын сақтауға азаматтардың ынталылығын арттыру және салымшылардың мүддесi қорғалуын қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Халықтың Қазақстан Республикасы Жинақ банкiсiнiң мекемелерiнде
сақталатын салымдарының проценттiк ставкалары 1993 жылғы 1 наурыздан
бастап орта есеппен кемiнде екi есе арттырылсын.
2. Қазақстан Республикасының Жинақ банкiсi Ұлттық банктiң келiсуi
бойынша салымдарды сақтау мерзiмдерiне қарай олардың проценттiк
ставкаларының нақты мөлшерiн белгiлесiн және шығынды өтеу көздерiн
анықтасын.
3. Қазақстан Республикасының Жинақ банкiсi салымдардың проценттiк
ставкалары өсiрiлгенi туралы халыққа кеңiнен хабарлап сапалы қызмет
көрсетудi қамтамасыз етсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О повышении процентных ставок по вкладам, хранящимся в учреждениях Сберегательного банка Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 17 февраля 1993 г. N 121
В целях повышения заинтересованности граждан в хранении своих сбережений в учреждениях Сберегательного банка Республики Казахстан и обеспечения защиты интересов вкладчиков Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Повысить с 1 марта 1993 г. в среднем не менее чем в два раза процентные ставки по вкладам населения, хранящимся в учреждениях Сберегательного банка Республики Казахстан.
2. Сберегательному банку Республики Казахстан по согласованию с Национальным банком Республики Казахстан установить конкретные размеры процентных ставок по вкладам в зависимости от сроков их хранения и определить источники покрытия расходов.
3. Сберегательному банку Республики Казахстан широко информировать население о повышении процентных ставок по вкладам и обеспечить качественное его обслуживание.
Премьер-министр
Республики Казахстан