Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетi жанынан агроөнеркәсiптiк кешен Кеңесiн құру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 1993 жылғы 21 мамырдағы N 425. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009 жылғы 13 наурыздағы N 301 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009 жылғы 13 наурыздағы N 301 Қаулысымен.
Әлеуметтiк-экономикалық реформаны тереңдету жағдайында ауыл шаруашылығын, тамақ және ұқсату өнеркәсiбiнiң, материалдық-техникалық қамтамасыз етудi дамыту саласында бiрыңғай мемлекеттiк саясат жүргiзу жөнiндегi iс-әрекеттi үйлестiру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi: 1. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанынан мынадай құрамда агроөнеркәсiптiк кешен Кеңесi құрылсын: Кеңес төрағасы Есiмов А.С. - Қазақстан Республикасы Премьер- министрiнiң орынбасары Кеңес төрағасының орынбасарлары Карибжанов Ж.С. - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрi Бектемiсов А.И. - "Кең дала" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының президентi Дiнiшев Т.М. - "Тағам" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының президентi Кеңестiң жауапты хатшысы Романов А.Ф. - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрiнiң бiрiншi орынбасары Кеңес мүшелерi Беляков В.П. - "Құнарлылық" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының президентi Гончаров В.А. - "Тоған" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының президентi Горкопенко А.Ф. - "Ақ қауырсын" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының президентi Елемесов К.Е. - "Руноқаракөл" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының президентi Қалиев Ғ.А. - Қазақ ауыл шаруашылық академиясының президентi Қыпшақбаева Н. - Қазақстан Республикасының Су ресурстары жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң төрағасы Зиябеков Б.З. - Қазагроөнеркәсiпбанк Басқармасының төрағасы Красносельский Н.Ф. - Қазақстан Республикасы Экономика министрiнiң орынбасары Кулишов Г.Ф. - "Жемiс" жемiс-көкөнiс агроөнеркәсiптiк құрамалары Республикалық бiрлестiгiнiң төрағасы Құсайынов А.Қ. - "Асыл" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының президентi Менжулин Б.И. - Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң орынбасары Мүсiлiмов М.С. - "Ауыл құрылысы" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының президентi Науменко И.Н. - Өнеркәсiптiк негiзде мал шаруашылығы өнiмiн өндiру жөнiндегi ауыл шаруашылығындағы Өндiрiстiк бiрлестiгiнiң төрағасы Оспанов Б.С. - Қазақстан Республикасының Жер қатынастары және жерге орналастыру жөнiндегi мемлекеттiк комитеттiң төрағасы Остапенко Ю.И. - "Астық" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының президентi Сәрсенов Ө.С. - Қазтұтынуодағы Басқармасының төрағасы Сәрсекенов Т.Б. - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi жанындағы Балық шаруашылығы жөнiндегi комитет төрағасы Федченко В.Г. - "Қазагрожөнмаш-холдинг" ауыл шаруашылық машиналарын жасау және агроқызмет көрсету жөнiндегi мемлекеттiк холдингтiк компания президентi" ЕСКЕРТУ. Құрамға өзгерiс енгiзiлдi - ҚРМК-нiң 1993.08. N 886 қаулысымен. ЕСКЕРТУ. Құрам өзгертiлдi - ҚРМК-нiң 1996.01.06. N 11 қаулысымен. 2. Агроөнеркәсiптiк кешен Кеңесi туралы қоса берiлiп отырған Ереже бекiтiлсiн.

Об образовании Совета агропромышленного комплекса при Кабинете Министров Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 21 мая 1993 г. N 425. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 марта 2009 года № 301
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 13.03.2009 № 301.
В целях координации действий по проведению единой государственной политики в области развития сельского хозяйства, пищевой и перерабатывающей промышленности, материально-технического обеспечения в условиях углубления социально-экономических реформ Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет: 1. Образовать при Кабинете Министров Республики Казахстан Совет агропромышленного комплекса в следующем составе: Председатель Совета Есимов А.С. - Заместитель Премьер-министра Республики Казахстан Заместители Председателя Совета Карибжанов Ж.С. - Министр сельского хозяйства Республики Казахстан Бектемисов А.И. - президент Государственной акционерной компании "Кен дала" Днишев Т.М. - президент Государственной акционерной компании "Тагам" Ответственный секретарь Совета Романов А.Ф. - первый заместитель Министра сельского хозяйства Республики Казахстан Члены Совета Беляков В.П. - президент Государственной акционерной компании "Кунарлылык" Гончаров В.А. - президент Государственной акционерной компании "Тоган" Горкопенко А.Ф. - президент Государственной акционерной компании "Ак кауырсын" Елемесов К.Е. - президент Государственной акционерной компании "Рунокаракуль" Калиев Г.А. - президент Казахской академии сельскохозяйственных наук Кипшакбаев Н. - Председатель Государственного комитета Республики Казахстан по водным ресурсам Красносельский Н.Ф.- заместитель Министра экономики Республики Казахстан Кулишов Г.Ф. - председатель Республиканского объединения плодоовощных агропромышленных формирований "Жемис" Кусаинов А.К. - президент Государственной акционерной компании "Асыл" Менжулин Б.И. - заместитель Министра финансов Республики Казахстан Муслимов М.С. - президент Государственной акционерной компании "Ауыл курылысы" Науменко И.Н. - председатель Производственного объединения в сельском хозяйстве по производству продукции животноводства на промышленной основе Оспанов Б.С. - Председатель Государственного комитета Республики Казахстан по земельным отношениям и землеустройству Остапенко Ю.И. - президент Государственной акционерной компании "Астык" Сарсенов У.С. - Председатель Правления Казпотребсоюза Сарсекенов Т.Б. - председатель Комитета по рыбному хозяйству при Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан Федченко В.Г. - президент Государственной холдинговой компании сельскохозяйственного машиностроения и агросервиса "Казагрореммаш-холдинг" Зиябеков Б.З. - Председатель правления Казагропромбанка
Сноска. Состав Совета агропромышленного комплекса в редакции постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 15 сентября 1993 г. N 886; с изменениями, внесенными постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 3 января 1995 г. N 8.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Совете агропромышленного комплекса.

3. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрi Б.М.Тұрсынбаев Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi Президиумы құрамына енгiзiлсiн.
4. Мыналар күшiн жойған деп танылсын:
Қазақ ССР Министрлер Кабинетiнiң "Қазақ ССР Ауыл шаруашылығы және азық-түлiк министрлiгi туралы" 1991 жылғы 29 наурыздағы N 210 қаулысының 10 тармағы;
Қазақ ССР Министрлер Кабинетiнiң "Агроөнеркәсiптiк кешен жүйесiн Үйлестiру кеңесiнiң құрамын бекiту туралы" 1991 жылғы 27 мамырдағы N 332 қаулысы;
Қазақ ССР Министрлер Кабинетiнiң 1991 жылғы 23 тамыздағы N 485 қаулысымен ( Қазақ ССР ҚЖ, 1991 ж., N 19, 134-бап) бекiтiлген Қазақ ССР агроөнеркәсiп кешен жүйесiнiң Үйлестiру кеңесi туралы Ереже.
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 21 мамырдағы N 425 қаулысымен бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетi жанындағы
агроөнеркәсiптiк кешен Кеңесi туралы
ЕРЕЖЕ
1. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы агроөнеркәсiптiк кешен Кеңесi экономикалық реформа жағдайында республиканың агроөнеркәсiптiк кешенiн дамыту жөнiндегi бiрыңғай мемлекеттiк саясат жүргiзедi және оны тарату жөнiндегi iс-қимылды үйлестiрудi жүзеге асырады.
2. Агроөнеркәсiптiк кешен кеңесiнiң (бұдан әрi Кеңес деп аталады) басты мiндетi - ауыл шаруашылық өнiмдерiн өндiрумен айналысатын, ауыл шаруашылығы үшiн өндiрiс құралдарын шығаратын, ауыл шаруашылық шикiзатын және осы шикiзаттан өндiрiлген өнiмдi ұқсатуды, сатуды және өткiзудi жүзеге асыратын республиканың селолық, поселкелiк желiсiне қызмет көрсететiн ауыл шаруашылығының мемлекеттiк, жеке меншiк, ұжымдық кәсiпорындарын, өндiрiстiк және тұтыну кооперативтерiн, кәсiпорындарды, бiрлестiктердi және басқа шаруашылық субъектiлерiн құқылық қорғауды, материалдық-техникалық және қаржылық қолдануды қамтамасыз етудi жүзеге асыру болып табылады.
Осы мақсатпен, Кеңес:
агроөнеркәсiптiк кешенiн оған кiретiн салалардың экономикалық, құқылық, технологиялық және ұйымдық байланыстарын реттеу жолымен перспективалы дамытудың маңызды бағытын;
ғылыми-техникалық прогрестi жеделдетуге, ғылыми ұйымдардың қызметi мен дамуын үйлестiруге, ғылыми зерттеулер тақырыбын қалыптасыруға байланысты негiзгi мәселелердi;
шаруашылық жүргiзудiң түрлi нысанындағы агроөнеркәсiптiк кешен салаларын дамытуды теңдестiрудi, ауыл шаруашылығын ұқсату өнеркәсiбiмен интеграциялауды және осыған байланысты мәселелердi ұтымды әрi тиiмдi инвестициялауды, қаржыландыруды, кредиттеудi және баға белгiлеудi;
селоның әлеуметтiк саласын, аграрлық сектор қызметкерлерiн әлеуметтiк қорғауды кешендi өзгерту, жоғары оқу орындары, техникумдар мен кәсiптiк-техникалық училищелер арқылы кадрлар мен қамтамасыз етудi;
агроөнеркәсiптiк кешеннiң материалдық-техникалық базасын дамытуды, совхоздарды, колхоздарды, акционерлiк қоғамдарды, шағын кәсiпорындарды, кооперативтердi, шаруа қожалықтары мен олардың ассоциацияларын, басқа да ауыл шаруашылық, ұқсату және оларға қызмет көрсетушi кәсiпорындарды, бiрлестiктер мен ұйымдарды материалдық-техникалық ресурстармен қамтамасыз етудi;
экономикалық және жер реформасын жүзеге асыруды, шаруашылық жүргiзудiң түрлi нысандарын дамытуды;
өндiрiстi тиiмдi орналастыруды, ауыл шаруашылық өнiмдерiн сатып алуды, ұқсатуды, сақтауды және пайдалануды, оны мемлекет мұқтажы үшiн берудi;
агроөнеркәсiптiк кешен салаларын сумен жабдықтау үшiн су ресурстарын тиiмдi пайдалануды және су шаруашылығы және мелиорациялық объектiлердi пайдалануды;
шет елдермен байланысты дамытуды, тиiстi келiсiмдер жасауды және оған бақылауды;
қажет болған жағдайда Үкiмет құжаттарының жобаларын Министрлер Кабинетiне енгiзудi қарап, шешедi.

3. Ввести в состав Президиума Кабинета Министров Республики Казахстан Турсумбаева Б.М. - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Признать утратившими силу:
пункт 10 постановления Кабинета Министров Казахской ССР от 29 марта 1991 г. N 210 "О Министерстве сельского хозяйства и продовольствия Казахской ССР";
постановление Кабинета Министров Казахской ССР от 27 мая 1991 г. N 332 "Об утверждении состава Координационного совета системы агропромышленного комплекса";
Положение о Координационном совете системы агропромышленного комплекса Казахской ССР, утвержденное постановлением Кабинета Министров Казахской ССР от 23 августа 1991 г. N 485 (СП КазССР, 1991 г., N 19, ст. 134).
Премьер-министр Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 21 мая 1993 г. N 425
Положение
о Совете агропромышленного комплекса
при Кабинете Министров Республики Казахстан
1. Совет агропромышленного комплекса при Кабинете Министров Республики Казахстан проводит единую государственную политику по развитию агропромышленного комплекса республики в условиях экономической реформы и осуществляет координацию действий по ее реализации.
2. Главной задачей Совета агропромышленного комплекса (в дальнейшем - Совет) является осуществление правовой защиты и обеспечение материально-технической и финансовой поддержки государственных, частных, коллективных сельскохозяйственных предприятий, производственных и потребительских кооперативов, предприятий, объединений и других хозяйствующих субъектов, занятых производством сельскохозяйственной продукции, производящих средства производства для сельского хозяйства, осуществляющих переработку, хранение и сбыт сельскохозяйственного сырья и произведенной из этого сырья продукции, обслуживающих сельскую поселенческую сеть республики.
В этих целях Совет рассматривает и решает:
важнейшие направления перспективного развития агропромышленного комплекса путем регулирования экономических, правовых, технологических и организационных связей входящих в него отраслей;
основные вопросы, связанные с ускорением научно-технического прогресса, координации деятельности и развития научных организаций, формирования тематики научных исследований;
сбалансирование развития отраслей агропромышленного комплекса различных форм хозяйствования, интеграцию сельского хозяйства с перерабатывающей промышленностью и связанные с этим вопросы рационального и эффективного инвестирования, финансирования, кредитования и ценообразования;
комплексное преобразование социальной сферы села, социальной защиты работников аграрного сектора, кадровое обеспечение через отраслевые ВУЗы, техникумы и профтехучилища;
развитие материально-технической базы агропромышленного комплекса, обеспечение совхозов, колхозов, акционерных обществ, малых предприятий, кооперативов, крестьянских хозяйств и их ассоциаций, других сельскохозяйственных, перерабатывающих и обслуживающих их предприятий, объединений и организаций материально-техническими ресурсами;
осуществление экономической и земельной реформ, развитие различных форм хозяйствования;
эффективное размещение производства, закупок, переработки, хранения и использование сельскохозяйственной продукции, поставки ее для государственных нужд;
рациональное использование водных ресурсов для водоснабжения отраслей агропромышленного комплекса и эксплуатацию водохозяйственных и мелиоративных объектов;
развитие связей с зарубежными странами, заключение и контроль выполнения соответствующих соглашений;
внесение в Кабинет Министров при необходимости проектов правительственных документов.

3. Агроөнеркәсiптiк кешен Кеңесi бiр жылға жасалған жоспар бойынша жұмыс iстейдi. Жоспарлардың жобалары Кеңес мәжiлiсiнде бекiтiледi.
4. Кеңес мәжiлiсi қажет болған жағдайда өткiзiледi. Кеңес мәжiлiстерi аралығындағы кезеңде оны төрағасы (орынбасарлары) өз құзыры шеңберiнде мәселелердi жедел шешу үшiн Қазақстанның агроөнеркәсiптiк кешенiнiң жүйесiне кiретiн барлық министрлiктердiң, ведомстволардың, концерндердiң, ассоциациялардың, бiрлестiктердiң, кәсiпорындар мен мекемелердiң, орындауына мiндеттi болып табылатын өкiмдер шығарады.
5. Кеңес мәжiлiсiне министрлiктердiң, ведомстволардың, концерндердiң, бiрлестiктердiң, кәсiпорындардың, ұйымдардың басшылары мен жауапты қызметкерлерi, ғалымдар, облыстық басқа да құрылымдарының басшылары шақырылады.
Кеңестiң шешiмi протоколмен хатталады.
6. Агроөнеркәсiптiк кешен Кеңесi материалдарды әзiрлеу барысында министрлiктерде, бiрлестiктерде, концерндерде, комитеттерде, басқа да ұйымдық-шаруашылық құрылымдарда, кәсiпорындарда, ұйымдарда, ғылыми және оқу орындарында қызмет iстейтiн басшылардан, ғалымдар мен мамандардан жұмыс топтарын құрады.
Аталған топтар терең талдау жасау негiзiнде агроөнеркәсiптiк кешендегi әлеуметтiк-экономикалық реформаны және ұйымдық-шаруашылық құрылымдарды жетiлдiру, материалдық-техникалық, ғылыми қамтамасыз етудi жақсарту, қолда бар нормативтiк-заңдық базаларға толықтырулар мен өзгертулер енгiзу жөнiнде және басқа мәселелер бойынша Кеңеске ұсыныс бередi, сондай-ақ Кеңес бұрын қабылдаған шешiмдердiң орындалуына бақылау жасайды.
Кеңес жұмыс топтарының қызметiн үйлестiрудi, жұмыс жоспарының жобаларын қалыптастыруды қамтамасыз ету, Кеңес мәжiлiстерiн әзiрлеу мен өткiзудi ұйымдастыру Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгiне жүктеледi.

3. Совет агропромышленного комплекса работает по плану, составляемому на год. Проекты планов утверждаются на заседании Совета.
4. Заседания Совета проводятся по мере необходимости. В период между заседаниями Совета его председатель (заместители) в пределах своей компетенции для оперативного решения вопросов издает распоряжения, которые являются обязательными для выполнения всеми министерствами, ведомствами, концернами, ассоциациями, объединениями, предприятиями и учреждениями, входящими в систему агропромышленного комплекса Казахстана.
5. На заседания Совета могут приглашаться руководители и ответственные работники министерств, ведомств, концернов, объединений, предприятий, организаций, ученые, руководители областных структур управления.
Решения Совета оформляются протокольно.
6. Совет агропромышленного комплекса при разработке материалов формирует рабочие группы из числа руководителей, ученых и специалистов, работающих в министерствах, объединениях, концернах, комитетах, других организационно-хозяйственных структурах, предприятиях, организациях, научных и учебных заведениях.
Указанные группы на основе глубокого анализа представляют в Совет предложения по совершенствованию социально-экономических реформ и организационно-хозяйственных структур в агропромышленном комплексе, улучшению материально-технического и научного обеспечения, внесению дополнений и изменений в действующую нормативно-законодательную базу и по другим вопросам, а также контролирует исполнение ранее принятых Советом решений.
Обеспечение координации деятельности рабочих групп, формирование проектов планов работы Совета, организации подготовки и проведения заседаний Совета возлагается на Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан.