Республикалық валюта қорын құру жөнiндегi қосымша шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 3 маусым 1993 ж. N 449. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 27 шілдедегі N 781 қаулысымен
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "1993 жылы Қазақстан Республикасында валюта қорын құру туралы" 1993 жылғы 21 қаңтардағы N 1092 қаулысын орындау мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. "Қазконтракт" Республикалық контракт корпорациясына мемлекеттiк маңызы бар өнiмнiң бекiтiлген квотадан тыс қосымшаға сәйкес экспортын қамтамасыз ету, валюта түсiмiн Республикалық валюта қорына аудару жүктелсiн.
2. "Қазконтракт" акционерлiк бiрлестiгi осы қаулы шегiнде жүзеге асыратын өнiм сатып алу жөнiндегi тапсырыстарға алдын ала ақы төлеу шартына сәйкес, республиканың өнiм берушi кәсiпорындары үшiн шарттар жасасу мiндеттiлiгi режимi қолданылады деп белгiленсiн.
3. "Қазконтракт" акционерлiк бiрлестiгiнiң "Нордекс" (Австрия) компаниялар тобымен, Магнитогорск металлургия комбинатымен және Соколов-Сарыбай кен байыту комбинатымен "Нордекс" компаниялары тобы үстеме валюта төлемi негiзiнде Қазақстан Республикасынан алатын темiр кенi үшiн Магнитогорск металлургия комбинатының төлемдерiн корпорацияның төлеуiн көздейтiн келiсiм-шартты iске асыру жөнiндегi инициативасы мақұлдансын.
4. Қазақстан Республикасының Ұлттық банкiне "Қазконтракт" республикалық контракт корпорациясына экспортқа шығаруға арналған өнiм сатып алу үшiн мақсатты несие бөлу ұсынылсын, ал Қазақстан  Республикасының Қаржы министрлiгi бiр апта мерзiмде корпорацияның шығынын, сондай-ақ оның валюта ақысының мөлшерiн соммен өтеу жөнiнде "Қазконтракт" акционерлiк бiрлестiгiмен келiсiлген ұсыныс Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне енгiзсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1993 жылғы 3 маусымдағы
N 449 қаулысына
Қосымша
Экспортқа шығарып, валюта түсiмiн Республикалық
валюта қорына аудару үшiн "Қазконтракт" акционерлiк
бiрлестiгi бөлетiн
ӨНIМ КВОТАЛАРЫ

О дополнительных мерах по формированию Республиканского валютного фонда
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 3 июня 1993 года N 449. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 27 июля 2005 г. N 781
В целях реализации постановления Президента Республики Казахстан от 21 января 1993 г. N 1092 "О формировании валютных фондов в Республике Казахстан в 1993 году" Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Поручить Республиканской контрактной корпорации "Казконтракт" обеспечить экспорт продукции государственного значения сверх утвержденных квот согласно приложению с направлением валютной выручки в Республиканский валютный фонд.
2. Установить, что на заказы по закупке продукции, осуществляемые АО "Казконтракт" в пределах настоящего постановления, распространяется режим обязательности заключения договоров для предприятий-поставщиков республики на условиях предварительной оплаты.
3. Одобрить инициативу АО "Казконтракт" по реализации с группой компаний "Нордекс" (Австрия), Магнитогорским металлургическим комбинатом и Соколовско-Сарбайским ГОКом контракта, предусматривающего оплату корпорацией платежей Магнитогорского металлургического комбината за получаемое из Республики Казахстан железорудное сырье на основе встречных валютных платежей группой компаний "Нордекс".
4. Рекомендовать Национальному банку Республики Казахстан выделять АО "Казконтракт" целевые кредиты для закупки продукции, предназначенной к поставкам на экспорт, а Министерству финансов Республики Казахстан в недельный срок внести в Кабинет Министров Республики Казахстан согласованные с АО "Казконтракт" предложения по рублевому покрытию расходов корпорации, а также размеров ее валютного вознаграждения.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 3 июня 1993 г. N 449
КВОТЫ ПРОДУКЦИИ,
выделяемой АО "Казконтракт" для ее экспорта
с последующим направлением валютной выручки
в Республиканский валютный фонд
(таблица)