О Государственной холдинговой компании "Химпром"
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 31 августа 1993 года N 750. Утратило силу постановлением Пpавительства РК от 26 октябpя 1995 г. N 1383.
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 23 июня 1993 г. N 1291 "О совершенствовании системы органов хозяйственного управления"и в целях развития производственных мощностей и научно-технического потенциала предприятий химического и нефтехимического комплексов, создания новых производств по выпуску наукоемких и высокотехнологических видов продукции на собственной сырьевой базе Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать Государственную холдинговую компанию "Химпром" на базе предприятий химического и нефтехимического комплексов согласно приложению.
2. Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу:
делегировать компании "Химпром" право владения, пользования и управления государственным имуществом предприятий и организаций, а также право владения, пользования и управления государственными пакетами акций акционерных обществ, включенных в состав Компании в установленном порядке.
Установить, что по мере преобразования государственных предприятий и организаций в акционерные общества соответствующие государственные контрольные пакеты акций передаются во владение, пользование и управление компании "Химпром", за исключением пакетов акций, реализуемых Государственным комитетом Республики Казахстан по государственному имуществу в порядке, предусмотренном Национальной программой разгосударствления и приватизации в Республике Казахстан на 1993-1995 годы (II этап);
в месячный срок подготовить пакет учредительных документов;
совместно с Министерством промышленности Республики Казахстан в месячный срок завершить работу по формированию имущественного комплекса компании "Химпром".
3. Возложить на компанию "Химпром":
координацию деятельности предприятий и акционерных обществ, вошедших в Компанию;
эффективное использование научно-производственного потенциала в условиях формирования рыночных отношений;
содействие техническому развитию всех вошедших в Компанию организаций, исходя из имеющихся финансовых и материальных ресурсов;
проведение инвестиционной политики органов государственного управления;
обеспечение развития взаимовыгодного сотрудничества между
хозяйствующими субъектами, входящими в состав Компании.
4. Определить месторасположение Государственной холдинговой
компании "Химпром" в г. Алматы.

"Химпром" мемлекеттiк холдинг компаниясы туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 31 тамыз 1993 ж. N 750. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995.10.26. N 1383 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Шаруашылықты басқару органдарының жүйесiн жетiлдiру туралы" 1993 жылғы 23 маусымдағы N 1291 Жарлығын орындау үшiн және химия мен мұнай химиясы кешендерiнiң өндiрiс қуатын және ғылыми-техникалық әлеуетiн дамыту, ғылымға сүйенетiн және жоғары технологиялық өнiм түрлерiн өзiнiң шикiзат базасы негiзiнде шығаратын жаңа өндiрiстер құру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Химия және мұнай химиясы кешендерiнiң осыған тiркелген қосымшаға сәйкес кәсiпорындары негiзiнде "Химпром" мемлекеттiк холдинг компаниясы құрылсын.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi:
белгiленген тәртiппен Компания құрамына енгiзiлген кәсiпорындар мен ұйымдардың мемлекеттiк мүлiк иелену, пайдалану және басқару хұқығын, сондай-ақ акционерлiк қоғамдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн иелену, пайдалану және басқару хұқығын "Химпром" компаниясына беретiн болсын.
Мемлекеттiк кәсiпорындар мен ұйымдардың акционерлiк қоғамдарға қайта құрылу дәрежесiне қарай акциялардың тиiстi мемлекеттiк бақылау пакеттерi, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi сататын акциялар пакетiнен басқасы, Қазақстан Республикасында Мемлекет иелiгiнен алудың және жекешелендiрудiң 1993-1995 жылдарға (II кезеңi) арналған Ұлттық бағдарламасында көзделген тәртiп бойынша "Химпром" компаниясының иеленуiне, пайдалануына және басқаруына берiледi деп белгiленсiн;
бiр айлық мерзiмде құрылтай құжаттарының пакетiн әзiрлесiн;
Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп министрлiгiмен бiрлесiп бiр ай мерзiмде "Химпром" компаниясының мүлiктiк кешенiн қалыптастыру жөнiндегi жұмысты әзiрлейтiн болсын.
3. "Химпром" компаниясына:
Компанияға енгiзiлген кәсiпорындар мен акционерлiк қоғамдардың қызметiн үйлестiру;
нарықтық қатынастарды қалыптастыру жағдайында ғылыми-өндiрiстiк әлеуеттi тиiмдi пайдалану;
қолда бар қаржы мен материалдық ресурстарға сүйенiп, Компанияға енгiзiлген барлық ұйымдардың техникалық дамуына жәрдемдесу;
мемлекеттiк басқару органдарының инвестициялық саясатын жүргiзу;
Компанияның құрамына енгiзiлген шаруашылық жүргiзетiн
субъектiлер арасында өзара тиiмдi ынтымақтастықтың дамуын
қамтамасыз ету жүктелсiн.
4. "Химпром" мемлекеттiк холдинг компаниясының орналасатын
жерi Алматы қаласы деп анықталсын.

5. Главе Алматинской городской администрации, Алматинскому
городскому территориальному комитету по госимуществу выделить
необходимые служебные помещения для размещения исполнительного
аппарата Компании, а Министерству связи Республики Казахстан
обеспечить ее техническими средствами и каналами телефонной и
телексной связи.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 31 августа 1993 г. N 750
ПЕРЕЧЕНЬ
предприятий, включаемых в состав Государственной
холдинговой компании "Химпром"
Акционерное общество "Актауполимер", г. Актау, Мангистауская область Рудненский завод химволокна, г. Рудный, Кустанайская область Производственное объединение "Карбид", г. Темиртау, Карагандинская область Производственное объединение "Химпром", г. Павлодар Актюбинский завод хромовых соединений, г. Актюбинск Производственное объединение "Дендер", пос. Индерборский, Атырауская область Предприятие по снабжению и сбыту химических реактивов "Казхимреактив", г. Алматы Акционерное общество "Казхимремонт", г. Алматы Производственное объединение "Фосфохим", г. Алга, Актюбинская область

5. Алматы қаласының әкiмi, мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi Алматы
қалалық аумақтық комитетi Компанияның атқарушы аппаратын
орналастыру үшiн қажеттi қызметтiк үй-жай бөлiп, оны техникалық
құралдармен, телефон және телекс байланысы арналарымен қамтамасыз
етсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1993 жылғы 31 тамыздағы
N 750 қаулысына
Қосымша
"Химпром" мемлекеттiк холдинг компаниясының
құрамына енгiзiлетiн кәсiпорындардың
Т I З Б Е С I
"Ақтауполимер" акционерлiк қоғамы, Маңғыстау облысының Ақтау
қаласы
Рудный химия талшығы зауыты, Қостанай облысының Рудный
қаласы
"Карбид" өндiрiс бiрлестiгi, Қарағанды облысының Темiртау
қаласы
"Химпром" өндiрiс бiрлестiгi, Павлодар қаласы
Ақтөбе хром қосындылары зауыты, Ақтөбе қаласы
"Дендер" өндiрiс бiрлестiгi, Атырау облысының Индербор
поселкесi
"Қазхимреактив" химия реактивтерiмен жабдықтау және өткiзу
жөнiндегi кәсiпорын, Алматы қаласы
"Қазхимжөндеу" акционерлiк қоғамы, Алматы қаласы
"Фосфохим" өндiрiс бiрлестiгi, Ақтөбе облысының Алға қаласы