Зейнеткерлердiң материалдық тұрмыс жағдайын одан әрi қолдау жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 17 қыркүйек 1993 ж. N 902. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005.08.03. N 809 қаулысымен.
Тұтыну тауарлары мен көрсетiлген қызмет бағасының үздiксiз өсуiне, сондай-ақ зейнеткерлердiң материалдық тұрмыс жағдайын одан әрi қолдау шараларын жүзеге асыру қажеттiлiгiне байланысты Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Зейнеткерлердiң зейнетақысын одан әрi өсiру жүзеге асырылғанға дейiн 1993 жылғы қазанның 1-iнен бастап зейнеткерлердiң барлық санатының зейнетақысына мынадай мөлшерде ай сайынғы қосымшаақы төлеу қамтамасыз етiлсiн:
жасына, мүгедектiгiне байланысты, еңбек сiңiргенi үшiн, сондай-ақ мерзiмдi қызметтiң әскери қызметшiлерiне мүгедектiгi үшiн берiлетiн толық еңбек зейнетақысын алатындарға - 10000 сом;
еңбек стажы толық емес жағдайдағы зейнетақыны, сондай-ақ асыраушысынан айырылуына байланысты зейнетақы алатындарға - 7000 сом;
әлеуметтiк зейнетақы алатындарға - 5600 сом.
Аталған қосымшаақы Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "Зейнеткерлердi материалдық жағынан қолдау жөнiндегi қосымша шаралар туралы" 1993 жылғы 12 шiлдедегi N  591  және "Нанның, нан-тоқаш өнiмдерiнiң, тарының, ұнтақ жарманың және халыққа пiсiрiлген нан орнына сатылатын ұнның бағасы туралы" 1993 жылғы 30 тамыздағы N  745  қаулыларымен белгiленiп, зейнетақыларға қосылған қосымшаақыға қарамастан төленсiн.
2. Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "Бұрын тағайындалған зейнетақыларды қайта есептеу тәртiбi туралы" 1992 жылғы 2 сәуiрдегi N 309 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ, 1992 ж., N 14, 236-бап) сәйкес бұрын тағайындалған зейнетақыларды көбейтудi нақты қамтамасыз ету мақсатымен аталған зейнетақыларды қайта есептеу республикада жаңадан ең төменгi еңбекақы және жасына байланысты ең төменгi зейнетақы деңгейi, сондай-ақ "Қазақ ССР-iнде азаматтарды зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақ ССР Заңына тиiстi өзгерiстер мен толықтырулар күшiне енгiзiлген мерзiмнен бастап жүзеге асырылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О мерах по дальнейшему поддержанию материальных условий жизни пенсионеров
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 17 сентября 1993 года N 902. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 3 августа 2005 года N 809 (P050809)
В связи с продолжающимся ростом цен на потребительские товары и услуги, а также необходимостью реализации дальнейших мер по поддержанию материальных условий жизни пенсионеров Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Обеспечить с 1 октября 1993 г. до осуществления дальнейшего повышения пенсий ежемесячные доплаты к пенсиям всех категорий пенсионеров, получающих:
полные трудовые пенсии по возрасту, по инвалидности, за выслугу лет, а также пенсии по инвалидности военнослужащих срочной службы, в размере 10000 рублей;
трудовые пенсии при неполном трудовом стаже, а также по случаю потери кормильца, - 7000 рублей;
социальные пенсии, - 5600 рублей.
Указанные доплаты выплачивать независимо от доплат к пенсиям, установленных постановлениями Кабинета Министров Республики Казахстан от 12 июля 1993 г. N 591 P930591_ "О дополнительных мерах по материальной поддержке пенсионеров" и от 30 августа 1993 г. N 745 P930745_ "О ценах на хлеб, хлебобулочные изделия, пшено, крупу манную и муку, реализуемую населению взамен печеного хлеба".
2. В целях обеспечения реального повышения ранее назначенных пенсий согласно постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 2 апреля 1992 г. N 309 P920309_ "О порядке перерасчета ранее назначенных пенсий" (САПП Республики Казахстан, 1992г., N 14, ст. 236) перерасчет указанных пенсий провести в соответствии со сроками введения в действие новых минимальных уровней оплаты труда и пенсий по возрасту, а также внесения изменений и дополнений в Закон Казахской ССР Z912100_ "О пенсионном обеспечении граждан в Казахской ССР".
Премьер-министр
Республики Казахстан