ҚАЗАҚСТАН ИНТЕРНАЦИОНАЛДЫҚ БАНКIСI (ҚИБ) ТУРАЛЫ
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1993 жылғы 29 қазан N 1083. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995.05.30. N 754 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының экономикасын жеделдете дамуға жәрдемдесу, халықаралық банк қызметiн қамтамасыз ету және шетелдiк инвестицияларды тарту мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан интернационалдық банкiсiн (ҚИБ) құру туралы 1993 жылғы 23 қыркүйекте Қазақстан Республикасының Үкiметi мен "Чейз Манхаттан Банк, Н.А." компаниясы арасында жасалған келiсiм мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан интернационалдық банкiсiнiң жарғылық қорындағы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 50 проценттiк үлесi есебiне Республикалық валюта қорынан 1500 мың АҚШ долларын бөлiп, оны Банктiң валюталық есепшотына аударсын.
3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан интернационалдық банкiсiн орналастыру үшiн көлемi 2 мың шаршы метрге жуық қызметтiк үй-жай беретiн болсын.
4. Алматы қаласының әкiмi, Алматы қаласының Сәулет-жобалау бас басқармасы Қазақстан интернационалдық банкiсi мен оның қосалқы қызметтерiнiң негiзгi үйiн салуға Алматы қаласында көлемi 1-2 гектар жер учаскесiн бөлсiн.
Банк қызметкерлерiн - шет ел азаматтарын орналастыру үшiн Қазақстан интернационалдық банкiсiне 10 үш бөлмелi пәтер сатып алуына көмек көрсетсiн.
5. Қазақстан Республикасының Байланыс министрлiгi 30 абонент нөмiрiне жалпы қалалық телефон байланысы арнасын, 4 қалааралық телебайланыс желiсiн, 2 үкiметтiк АТС нөмiрiн бөлетiн болсын.
6. Қазақстан Республикасының Президентi мен Министрлер Кабинетi Аппаратының Шаруашылық басқармасы Қазақстан интернационалдық банкiсiнiң басшы қызметкерлерi - АҚШ азаматтарының тұруы үшiн үкiметтiк резиденциялардың бiрiнен 2 коттедж берсiн.
7. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi Қазақстан интернационалдық банкiсiн күзетудi ұйымдастыруда, Банктiң iшкi күзет адамдары мен басшы қызметкерлерiнiң қару алып жүруiне рұқсат беруде көмек көрсетсiн.
8. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi Қазақстан интернационалдық банкiсiнiң қызметкерлерiне көпмәртелiк және ұзақ мерзiмдiк виза беруде жәрдемдесiп отырсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О КАЗАХСТАНСКОМ ИНТЕРНАЦИОНАЛЬНОМ БАНКЕ (КИБ)
ПОСТАНОВЛЕНИЕ Кабинета Министpов Республики Казахстан от 29 октябpя 1993 г. N 1083. Утpатило силу постановлением Кабинета Министров РК от 30 мая 1995 г. N 754.
В целях содействия ускоренному развитию экономики Республики Казахстан, обеспечения международных банковских услуг и привлечения иностранных инвестиций Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить Соглашение между Правительством Республики Казахстан и компанией "Чейз Манхаттан Банк, Н.А" от 23 сентября 1993 г. о создании Казахстанского интернационального банка (КИБ).
2. Министерству финансов Республики Казахстан в счет 50-процентной доли Правительства Республики Казахстан в уставном фонде Казахстанского интернационального банка выделить из средств Республиканского валютного фонда 1500 тыс. долларов США с перечислением их на валютный счет Банка.
3. Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу предоставить служебные помещения площадью до 2 тыс. кв. метров для размещения Казахстанского интернационального банка.
4. Главе Алматинской городской администрации, Главному архитектурно-планировочному управлению г. Алматы выделить земельный участок под строительство головного здания Казахстанского интернационального банка и вспомогательных служб площадью 1-2 га в г. Алматы.
Оказать содействие Казахстанскому интернациональному банку в приобретении 10 трехкомнатных квартир для размещения работников Банка - иностранных граждан.
5. Министерству связи Республики Казахстан выделить каналы общегородской телефонной связи на 30 абонентских номеров, 4 линии международной телесвязи, 2 номера правительственной АТС.
6. Хозяйственному управлению Аппарата Президента и Кабинета Министров Республики Казахстан предоставить для проживания руководящих работников Казахстанского интернационального банка - граждан США 2 коттеджа в одной из правительственных резиденций.
7. Министерству внутренних дел Республики Казахстан оказать содействие в организации охраны Казахстанского интернационального банка, выдаче разрешений на ношение оружия службам внутренней охраны и руководящим работникам Банка.
8. Министерству иностранных дел Республики Казахстан оказать содействие в выдаче многократных и долговременных виз для работников Казахстанского интернационального банка.
Премьер-министр
Республики Казахстан