Мемлекет қатысатын "Монтажспецстрой" акционерлiк холдинг компаниясы туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 18 қараша 1993 ж. N 1155. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996.06.13. N 736 қаулысымен.
Қазақстан Республикасында мемлекет иелiгiнен алу мен жекешелендiрудiң 1993-1995 жылдарға (II кезең) арналған Ұлттық бағдарламасына сәйкес "Монтажспецстрой" акционерлiк холдинг компаниясының қызметiн мемлекеттiк реттеудi жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. 1992 жылы Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң бастамасы бойынша бұрынғы "Қазмонтажспецстрой" концернiнiң кәсiпорындары мен ұйымдары негiзiнде құрылған "Монтажспецстрой" акционерлiк холдинг компаниясын мемлекет қатысатын, аралас сипаттағы қызметi бар және мамандандырылған үлгiдегi "Монтажспецстрой" акционерлiк холдинг компаниясы етiп (бұдан былай - Компания) қайта құру орынды болады деп саналсын.
2. Компания қызметiнiң негiзгi бағыттары: Компанияның жарғысына сәйкес монтаждау өндiрiсiн дамыту, оны көп салалы ету және коммерцияландыру; iрi-iрi құрылыс бағдарламаларын жүзеге асыруға қатысу, күрделi құрылысты инвестилендiру үшiн қаржы ресурстарын шоғырландыру, контракт бойынша құрылыс салуды енгiзу, республиканың монтаждау жұмыстары мен көрсетiлетiн қызметтер, металл конструкциялары жөнiндегi мұқтажын қанағаттандыру, Компанияның кәсiпорындары өндiретiн өнiмдердi экспортқа шығаруға арналған квоталарды әзiрлеу және лицензияларды келiсiп алу, олардың сыртқы экономикалық қызметiн үйлестiру және тұрақты пайда алынуын қамтамасыз ету мiндеттерiн шешу деп анықталсын.
3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi 1994 жылдың 15 наурызына дейiнгi мерзiмде:
Компаниямен бiрлесiп кезектi жиналыстарда Компанияның акционерлiк қоғамдарына "алтын акцияны" енгiзсiн. "Алтын акцияны" ұстаушы органның құқығын Компанияның басқармасына табыстайтын болсын;
холдинг компаниясының құрамына қосымша енгiзiлетiн акционерлiк қоғамдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн және мемлекеттiк кәсiпорындардың мүлкiн Компанияның жарғылық қорына беретiн болсын;
мүдделi министрлiктер мен ведомстволардың келiсуi бойынша және Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 14 шiлдедегi N 606 қаулысына сәйкес Компанияның Байқау кеңесiне (Акционерлер кеңесi) осы органдардан мемлекет өкiлдерiнiң кандидатурасын анықтасын;
Компанияға "алтын акцияны" енгiзсiн және оның президентiне Компанияның Байқау кеңесi мен акционерлер жиналысында мемлекеттiң мүдделерiн бiлдiру ("алтын акция" атынан дауыс беру) тапсырылсын.

ОБ АКЦИОНЕРНОЙ ХОЛДИНГОВОЙ КОМПАНИИ "МОНТАЖСПЕЦСТРОЙ" С УЧАСТИЕМ ГОСУДАРСТВА
ПОСТАНОВЛЕНИЕ Кабинета Министpов Республики Казахстан от 18 ноябpя 1993 г. N 1155. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 13 июня 1996 г. N 736.
В целях совершенствования государственного регулирования деятельности акционерной холдинговой компании "Монтажспецстрой" в соответствии с Национальной программой разгосударствления и приватизации в Республике Казахстан на 1993-1995 годы (II этап) Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Считать целесообразным преобразовать акционерную холдинговую компанию "Монтажспецстрой", учрежденную в 1992 году по инициативе Государственного комитета Республики Казахстан по государственному имуществу и акционерных обществ, созданных на базе предприятий и организаций бывшего концерна "Казмонтажспецстрой", в акционерную холдинговую компанию "Монтажспецстрой" с участием государства, специализированного типа и смешанного характера деятельности (в дальнейшем - Компания).
2. Определить, что основными направлениями деятельности Компании являются: развитие монтажного производства, его диверсификация и коммерциализация в соответствии с уставом Компании; участие в реализации крупных строительных программ, решение задач по концентрации финансовых ресурсов для инвестирования капитального строительства, внедрению контрактного строительства, удовлетворению нужд республики в монтажных работах и услугах, в металлоконструкциях, разработке квот и согласованию лицензий на экспорт продукции, производимой предприятиями Компании, координации их внешнеэкономической деятельности и обеспечению получения устойчивой прибыли.
3. Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу в срок до 15 марта 1994 г.:
совместно с Компанией ввести на очередных собраниях в акционерных обществах Компании "золотую акцию". Делегировать правлению Компании права органа - держателя "золотой акции";
передавать в уставный фонд Компании государственные пакеты акций акционерных обществ и имущество государственных предприятий, включаемых дополнительно в состав холдинговой компании;
по согласованию с заинтересованными министерствами и ведомствами и в соответствии с постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 14 июля 1993 г. N 606 P930606_ определить кандидатуры представителей государства от этих органов в Наблюдательный совет (Совет акционеров) Компании;
ввести "золотую акцию" в Компании и поручить ее президенту представлять интересы государства (голосовать от имени "золотой акции) в Наблюдательном совете и собраниях акционеров Компании.

4. Компания "Монтажспецстрой" акционерлiк холдинг компаниясының мүлiктiк құқықтары мен мiндеттерiнiң құқылы мұрагерi болып табылады және Қазақстан Республикасының заңдары мен өзiнiң жарғысы негiзiнде iс-әрекет жасайды деп белгiленсiн.
Компанияның тұрақты орналасатын мекен-жайы Алматы қаласындағы Абай даңғылы, 10-А деп белгiленсiн.
5. "Монтажспецстрой" акционерлiк холдинг компаниясының басқармасы құрылтайшылармен бiрлесiп осы қаулыдан туындайтын қажеттi өзгерiстер мен толықтыруларды Компанияның жарғысына енгiзетiн болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

4. Определить, что Компания является правопреемником имущественных прав и обязанностей акционерной холдинговой компании "Монтажспецстрой" и действует на основании законодательства Республики Казахстан и своего устава.
Установить месторасположение Компании в г. Алматы по адресу пр. Абая, 10-А.
5. Правлению акционерной холдинговой компании "Монтажспецстрой" совместно с учредителями внести необходимые изменения и дополнения в устав Компании, вытекающие из настоящего постановления.
Премьер-министр
Республики Казахстан