Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы қызметкерлер мен мамандардың бiлiктiлiгiн көтеретiн республикалық салааралық институттың мәселелерi
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1993 жылғы 9 желтоқсан N 1236. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1996.01.10. N 49 қаулысымен.
Нарықты экономика үшiн кадрлар даярлау мен қайта даярлау жүйесiн жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақ СССР Министрлер Советiнiң 1989 жылғы 2 наурыздағы N 81 қаулысымен (ҚазССР ҚЖ, 1989 ж., N 9, 40-бап) құрылған Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Басшы қызметкерлер мен мамандардың бiлiктiлiгiн көтеретiн республикалық салааралық институты қайтадан Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi жанындағы Басшы қызметкерлер мен мамандардың бiлiктiлiгiн көтеретiн республикалық салааралық институт болып аталсын.
2. Қазақстан Республикасы Экономика министрлiгiнiң Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен келiсiлген Жоспарлау органдары қызметкерлерiнiң бiлiктiлiгiн көтеру жөнiндегi республикалық курстарды Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi жанындағы Басшы қызметкерлер мен мамандардың бiлiктiлiгiн көтеретiн республикалық салааралық институттың құрамына беру туралы ұсынысы қабылдансын.
3. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi Жоспарлау органдары қызметкерлерiнiң бiлiктiлiгiн көтеру жөнiндегi республикалық курстардың негiзгi қорларын, айналымдағы қаражатын, қаржы және материалдық ресурстарын Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi жанындағы Басшы қызметкерлер мен мамандардың бiлiктiлiгiн көтеретiн республикалық салааралық институтқа беру жөнiндегi шараларды жүзеге асырсын.
4. "Қазақстан Республикасы Экономика министрлiгiнiң мәселелерi" деген Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 16 наурыздағы N 200 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 14, 169-бап) N 1 қосымшасындағы "Республикалық бiлiктiлiк көтеру курстары" деген сөздер "Басшы қызметкерлер мен мамандардың бiлiктiлiгiн көтеретiн республикалық салааралық институт" деген сөздермен алмастырылсын.
5."Қазақ ССР Министрлер Советi жанында Басшы қызметкерлер мен мамандардың бiлiктiлiгiн арттыратын республикалық салааралық институт ұйымдастыру туралы" Қазақ ССР Министрлер Советiнiң 1989 жылғы 2 наурыздағы N 81 қаулысына (ҚазССР ҚЖ, 1989 ж., N 9, 40-бап) төмендегiдей өзгерiстер енгiзiлсiн:
4-тармақтағы "институтқа" деген сөзден кейiнгi "Жоспарлау органдарының бiлiктiлiгiн көтеретiн республикалық курстарға" деген сөздер алынып тасталсын, "методикалық" деген сөз "әдiстемелiк" сөзiмен алмастырылсын және одан әрi текст бойынша;
7-тармақ мынадай редакцияда мазмұндалсын:

Вопросы Республиканского межотраслевого института повышения квалификации руководящих работников и специалистов при Кабинете Министров Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 9 декабря 1993 года N 1236. Утратило силу постановлением Пpавительства РК от 10 янваpя 1996 г. N 49 ~P960049.
В целях совершенствования системы подготовки и переподготовки кадров для рыночной экономики Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Переименовать Республиканский межотраслевой институт повышения квалификации руководящих работников и специалистов при Кабинете Министров Республики Казахстан, созданный постановлением Совета Министров Казахской ССР от 2 марта 1989 г. N 81 (СП КазССР, 1989 г., N 9, ст.40) в Республиканский межотраслевой институт повышения квалификации руководящих работников и специалистов при Министерстве экономики Республики Казахстан.
2. Принять предложение Министерства экономики Республики Казахстан, согласованное с Министерством финансов Республики Казахстан, о передаче Республиканских курсов по повышению квалификации работников плановых органов в состав Республиканского межотраслевого института повышения квалификации руководящих работников и специалистов при Министерстве экономики Республики Казахстан.
3. Министерству экономики Республики Казахстан осуществить меры по передаче Республиканскому межотраслевому институту повышения квалификации руководящих работников и специалистов при Министерстве экономики Республики Казахстан основных фондов, оборотных средств, финансовых и материальных ресурсов Республиканских курсов по повышению квалификации работников плановых органов.
4. В приложении N 1 к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 16 марта 1993 г. N 200 "Вопросы Министерства экономики Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 14, ст. 169) слова "Республиканские курсы повышения квалификации" заменить словами: "Республиканский межотраслевой институт повышения квалификации руководящих работников и специалистов".
5. В постановление Совета Министров Казахсколй ССР от 2 марта 1989 г. N 81 "Об организации Республиканского межотраслевого института повышения квалификации руководящих работников и специалистов при Совете Министров Казахской ССР" (СП КазССР, 1989 г., N 9, ст. 40) внести следующие изменения:
в пункте 4 после слов: "методическое руководство" исключить слова: "Республиканскими курсами повышения квалификации плановых органов";
пункт 7 изложить в следующей редакции:

"7. Институт жұмысына тiкелей басшылық жасау үшiн құрамына институт дирекциясы мен Қазақстан Республикасы Экономика министрлiгiнiң, Бiлiм министрлiгiнiң және басқа да мүдделi министрлiктер мен ведомстволардың өкiлдерi енгiзiлген институт кеңесi ұйымдастырылсын.
Институт қызметiне жалпы басшылықты Қазақстан Республикасының Экономикалық өзгерiстерiнiң Ұлттық кеңесi жүзеге асырады".
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

"7. Для оперативного руководства работой института организовать совет института с включением в его состав дирекции института, представителей Министерства экономики, Министерства образования Республики Казахстан и других заинтересованных министерств и ведомств.
Общее руководство деятельностью института осуществляет Национальный совет экономических преобразований Республики Казахстан".
Премьер-министр Республики Казахстан