Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясының отын-энергетика кешендерi кәсiпорындарының өзара есеп айырысуы туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 13 желтоқсан 1993 ж. N 1241
Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясының отын-энергетика кешендерiнiң жұмысын тұрақтандыру және шаруашылық жүргiзушi субъектiлерiнiң өзара берешегiн өтеу мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Энергетика және отын ресурстары министрлiгiне, Ресей Федерациясына беруге арналған 800 мың тонна мұнайды "Қазақстанмұнайгаз" сыртқы экономикалық фирмасы арқылы орталықтандырылған тәртiппен Украина, Белоруссия және ТМД-ның басқа да елдерiнiң коммерциялық құрылымдарына Ресей сомына сатуына, ал одан түскен қаржыны Ресей Федерациясының мұнай өндiрушi кәсiпорындарына берешектi өтеуге жұмсауына рұқсат етiлсiн.
2. "Мұнай өнiмдерi" мемлекеттiк акционерлiк компаниясы Павлодар және Шымкент мұнай өңдеу зауыттарымен бiрлесiп, "Қазақстанмұнайгаз" сыртқы экономикалық фирмасының ұсынуы бойынша осы көрсетiлген мұнай көлемiнiң құнын Қазақстан мұнай өндiру бiрлестiктерiне төлеудi қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi, Сыртқы
экономикалық байланыстар министрлiгi "Қазақстанмұнайгаз"
сыртэкономикалық фирмасына тиiстi квоталар қарастырсын және
лицензиялар беретiн болсын.
(4 тармағы)
<*>
.
Ескерту. Осы қаулының 4-тармағының күшi жойылды. ҚРМК -нiң
1994 ж. 15 тамыздағы N 904 қаулысына сәйкес.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О взаиморасчетах между предприятиями топливно-энергетического комплекса Республики Казахстан и Российской Федерации
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 13 декабря 1993 года N 1241
В целях стабилизации работы топливно-энергетического комплекса и погашения взаимной задолженности между хозяйствующими субъектами Республики Казахстан и Российской Федерации Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Разрешить Министерству энергетики и топливных ресурсов Республики Казахстан реализовать в централизованном порядке за российские рубли коммерческим структурам Украины, Белоруссии и других стран СНГ через внешнеэкономическую фирму "Казахстанмунайгаз" 800 тыс. тонн нефти, предназначенной для поставки в Россию, и направить вырученные средства на погашение задолженности нефтедобывающим предприятиям Российской Федерации.
2. Государственной акционерной компании "Мунай онiмдерi" совместно с Павлодарским и Шымкентским нефтеперерабатывающими заводами по представлению внешнеэкономической фирмы "Казахстанмунайгаз" обеспечить оплату стоимости указанного объема нефти нефтедобывающим объединениям Казахстана.
3. Министерству экономики, Министерству внешнеэкономических связей Республики Казахстан предусмотреть соответствующие квоты и выдать лицензии внешнеэкономической фирме "Казахстанмунайгаз".
4. Пункт 4 - утратил силу Постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 15 августа 1994 г. N 904.
Премьер-министр
Республики Казахстан