ЖЕЗҚАЗҒАН ҚАЛАСЫНДА 300 ОРЫНДЫҚ МЕДИЦИНАЛЫҚ ОРТАЛЫҚ ПЕН КҮНIНЕ 800 АДАМ ҚАБЫЛДАЙТЫН ЕМХАНА САЛУ ТУРАЛЫ
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ МИНИСТРЛЕР КАБИНЕТIНIҢ ҚАУЛЫСЫ 29 желтоқсан 1993 ж. N 1309
Аймақта әлеуметтiк жағдайды жақсарту мен қазiргi заманғы диагностикалық және емдеу жабдықтарының негiзiнде халықтың дәрiгерлiк қызмет көрсетуге қажеттiгiн неғұрлым толық қанағаттандыру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. "Жезқазғантүстiмет" акционерлiк қоғамының Жезқазған қаласында 300 орындық медициналық орталық пен күнiне 800 адам қабылдайтын емхана салу жөнiндегi бастамасы мақұлдансын.
2. Денсаулық сақтау министрлiгi мен Өнеркәсiп министрлiгiнiң осы объект құрылысының бас мердiгерi ретiнде халықаралық тендердi жеңiп алған "Самсунг" корпорациясын (Корея Республикасы) белгiлеу жөнiндегi ұсынысы қабылдансын, бұл ретте "Самсунг" корпорациясының құрылысқа қажеттi кредит бөлетiндiгi ескерiлсiн.
3. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi мен Қаржы министрлiгiне валюталық кредиттi ресiмдеу жөнiндегi құжаттарды сараптан өткiзу жүктелсiн. Кредиттi алудың шарттары мен өтеу мерзiмi туралы қорытынды 50 миллион АҚШ долларына дейiнгi сомаға үкiмет кепiлдiгiн ресiмдеу үшiн бiр ай мерзiмде Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне табыс етiлсiн.
"Жезқазғантүстiмет" акционерлiк қоғамы Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне шетелдiк кредиттi өтеу жөнiнде тиiстi кепiлдiктердi тапсыратын болсын.
4. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi "Жезқазғантүстiмет" акционерлiк қоғамына құрылысты қаржыландыру және осы объект бойынша алынған кредиттi қосымшаға сәйкес өтеп отыруды қамтамасыз ететiн баспабас операцияларды жүзеге асыру үшiн қажеттi катодты мысқа 1994 жылдан бастап жыл сайын экспорттық квоталарды Қазақстан Республикасының Сыртбайланысминi жанындағы "Отырар" мемлекеттiк сыртқы сауда компаниясы арқылы мақсатты түрде бөлiп отыратын болсын.
(5-тармақ)
<*>
.
Ескерту. 5-тармақ күшiн жойды - ҚРМК-нiң 1994.08.15. N 904
қаулысымен.
6.
<*>
Ескерту. 6-тармақтың күшi жойылған - ҚРҮ-нiң 1998.10.30. N 1114
қаулысымен.
P981114_
7. Қазақстан Республикасының министрлiктерi мен ведомстволары,
Жезқазған облысының әкiмi "Жезқазғантүстiмет" акционерлiк қоғамына
осы жобаны жүзеге асыруға байланысты мәселелердi шешуде көмек
көрсететiн болсын.
8. Қаржы министрлiгi кредиттi қаржының мақсатты жұмсалуына
бақылау жасауды қамтамасыз ететiн болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1993 жылғы 29  желтоқсандағы
N 1309 қаулысына
Қосымша
"Жезқазғантүстiмет" акционерлiк қоғамына баспабас
негiзде өткеру үшiн бөлiнетiн катодты мысқа
экспорттық квоталардың мөлшерi
---------------------------------------------------------------------
!               !           Мөлшерi
Өнiм түрi           ! Өлшем бiрлiгi !--------------------------

О стpоительстве медицинского центpа на 300 коек и поликлиники на 800 посещений в день в г. Жезказгане
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 29 декабpя 1993 г. N 1309
В целях улучшения социальной обстановки в регионе и более полного удовлетворения потребностей населения в медицинском обслуживании на основе современного диагностического и лечебного оборудования Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить инициативу акционерного общества "Жезказганцветмет" по строительству медицинского центра на 300 коек и поликлиники на 800 посещений в день в г. Жезказгане за счет собственных средств.
2. Принять предложение Министерства здравоохранения и Министерства промышленности Республики Казахстан о целесообразности определения в качестве генерального подрядчика по строительству данного объекта корпорации "Самсунг" (Республика Корея) как выигравшей международный тендер, учитывая при этом, что корпорация "Самсунг" выделяет необходимый кредит для строительства.
3. Министерству экономики, Министерству финансов Республики Казахстан провести экспертизу документов по оформлению валютного кредита. Заключение по условиям получения и срокам погашения кредита в месячный срок представить в Кабинет Министров Республики Казахстан для оформления правительственной гарантии на сумму до 50 млн. долларов США.
Акционерному обществу "Жезказганцветмет" представить Министерству финансов Республики Казахстан соответствующие гарантии по погашению иностранного кредита.
4. Министерству экономики Республики Казахстан выделять акционерному обществу "Жезказганцветмет" целевым назначением начиная с 1994 года через Государственную внешнеторговую компанию "Отырар" при Министерстве внешнеэкономических связей Республики Казахстан ежегодные экспортные квоты на медь катодную, необходимую для осуществления бартерных операций, обеспечивающих финансирование строительства и погашение кредита по данному объекту, согласно приложению.
5. (Пункт 5 - утратил силу Постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 15 августа 1994 г. N 904.)
6. (Пункт 6 утратил силу - постановлением Правительства РК от 30 октября 1998 г. N 1114 P981114_ .
7. Министерствам и ведомствам Республики Казахстан, главе Жезказганской областной администрации оказывать содействие акционерному обществу "Жезказганцветмет" при решении вопросов, связанных с осуществлением данного проекта.
8. Поручить Министерству финансов Республики Казахстан
обеспечить контроль за целевым использованием кредитных средств.
Премьер-министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 29 декабря 1993 г. N 1309
Объемы экспортных квот на медь катодную, выделяемую
акционерному обществу "Жезказганцветмет" для
реализации на бартерной основе
____________________________________________________________________
Вид продукции      |  Единица  |      Объем на
| измерения |__________________________________

!               ! 1994   !  1995  !  1996
!               ! жылға  !  жылға !  жылға
---------------------------------------------------------------------
Катодты мыс           тонна           20000    25000    15000
Ескерту. Экспорттық квоталардың мөлшерi катодты мысқа ЛМБ-да
(Лондон Металдар Биржасында) бағалардың құбылуына
байланысты өзгерiп отыруы мүмкiн.

|           |  1994 год |  1995 год |  1996 год
---------------------------------------------------------------------
Медь катодная          тонн           20000       25000       15000
Примечание. Объемы экспортных квот могут меняться в зависимости от
изменения цен на медь катодную на Лондонской Бирже
Металлов.