ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАCЫНЫҢ РАДИОЭЛЕКТРОНИКА МЕН БАЙЛАНЫС ЖӨНIНДЕГI ҰЛТТЫҚ ОРТАЛЫҒЫНЫҢ ҚЫЗМЕТIН ҚАМТАМАСЫЗ ЕТУ ШАРАЛАРЫ ТУРАЛЫ
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң ҚАУЛЫСЫ 1994 жылғы 4 қаңтар N 8. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998.12.18. N 1299 қаулысымен. ~P981299
"Республиканың ғылымды ұйымдастыруды жетiлдiру мен ғылыми-техникалық әлеуетiн дамыту жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1993 жылғы 21 қаңтардағы N 1090 U931090_ Жарлығын (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ, 1993 ж., N 1, 12-бап) орындау үшiн Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының радиоэлектроника мен байланыс жөнiндегi Ұлттық орталығы (бұдан әрi - Ұлттық орталық) Қазақстан Республикасының Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясына ведомстволық бағынысты кешендi ғылыми-техникалық бiрлестiк болып табылады деп белгiленсiн. <*>
Қазақстан Республикасы Ғылым министрi-Ғылым академиясының президентi тағайындайтын бас директор басқаратын бас дирекция Ұлттық орталыққа басшылық етедi. <*>
ЕСКЕРТУ. 1-тармаққа өзгерiстер енгiзiлдi - ҚРҮ-нiң 1996.12.28.
N 1668 қаулысымен. P961668_
2. Ұлттық орталыққа:
радиоэлектроника мен байланыс саласында iргелi және қолданбалы зерттеулер жүргiзу және оларды үйлестiру;
радиоэлектроника мен байланысты дамытудың мемлекеттiк басымдықтары бойынша ұсыныстар әзiрлеу;
радиоэлектроника мен байланысты дамытудың басым бағыттары бойынша республикалық нысаналы ғылыми-техникалық бағдарламалардың жобаларын әзiрлеу;
радиоэлектроника өнеркәсiбiне арналған материалдар мен элементтiк база өндiрiсiнiң технологияларын әзiрлеу және игеру;
ғылымға сүйенетiн әрi импортты алмастыратын өндiрiстер құру;
бәсекелесе алатын өнiмдер өндiрудi әзiрлеу және ұйымдастыру есебiнен республиканың экспорттық әлеуетiн арттыру;
республиканың әскери-өнеркәсiп кешенiнiң жаңа технологияларын радиоэлектроника өнеркәсiбiмен сабақтастыруды қамтамасыз ету;
радиоэлектроника мен байланыс саласында ғылыми және ғылыми-техникалық кадрлар даярлау және олардың бiлiктiлiгiн көтеру iсiн ұйымдастыру;
халықаралық ғылыми-техникалық ынтымақтастықты жүзеге асыру жүктелсiн.
3. Қазақстан Республикасы Ғылым және жаңа технологиялар министрлiгiнiң Алматыдағы "Гранит" өндiрiстiк-техникалық кәсiпорны негiзiнде Ғылым және жаңа технологиялар министрлiгiнiң Радиоэлектроникалық ғылыми-зерттеу институтын және тәжiрибелiк өндiрiсi бар арнаулы конструкторлық-технологиялық бюро құру туралы Қазақстан Республикасы Ғылым және жаңа технологиялар министрлiгiнiң ұсынысы қабылдансын.

О меpах по обеспечению деятельности Национального центpа по pадиоэлектpонике и связи Республики Казахстан
Кабинет Министpов Республики Казахстан Постановление от 4 янваpя 1994 г. N 8. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 18 декабря 1998 г. N 1299 ~P981299
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 21 января 1993 г. N 1090 U931090_ "О мерах по совершенствованию организации науки и развитию научно-технического потенциала республики" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 1, ст. 12) Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Установить, что Национальный центр по радиоэлектронике и связи Республики Казахстан (далее - Национальный центр) является комплексным научно-техническим объединением, подведомственным Министерству науки - Академии наук Республики Казахстан.
Руководство Национальным центром осуществляет генеральная дирекция во главе с генеральным директором центра, назначаемым Министром науки - президентом Академии наук Республики Казахстан. <*>
Возложить на Национальный центр:
проведение и координацию фундаментальных и прикладных исследований в области радиоэлектроники и связи;
разработку предложений по государственным приоритетам развития радиоэлектроники и связи;
разработку проектов республиканских целевых научно-технических программ по приоритетным направлениям развития радиоэлектроники и связи;
разработку и освоение технологий производства материалов и элементной базы для радиоэлектронной промышленности;
создание наукоемких и импортозамещающих производств, увеличение экспортного потенциала республики за счет разработки и организации производства конкурентоспособной продукции;
обеспечение трансфера новых технологий военно-промышленного комплекса республики в радиоэлектронную промышленность;
организацию подготовки и повышения квалификации научных и научно-технических кадров в области радиоэлектроники и связи;
осуществление международного научно-технического сотрудничества.
Сноска. Пункт 1 - с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 28 декабря 1996 г. N 1668 P961668_ .
3. Принять предложение Министерства науки и новых технологий Республики Казахстан о создании на базе алматинского производственно-технического предприятия "Гранит" Министерства науки и новых технологий Республики Казахстан научно-исследовательского института радиоэлектроники и специального конструкторско-технологического бюро с опытным производством Министерства науки и новых технологий Республики Казахстан.

4. Радиоэлектроника ғылыми-зерттеу институты қызметiнiң негiзгi бағыттары:
радиоэлектроника саласында iргелi және қолданбалы зерттеулер жүргiзу;
радиоэлектрониканы дамытудың басым бағыттары бойынша республикалық нысаналы ғылыми-техникалық бағдарламалардың жобаларын әзiрлеуге және оларды жүзеге асыруға қатысу;
энергия мен ресурстар үнемдеушi және экологиялық таза технологиялар, радиоэлектроника өнiмдерiнiң ғылымға сүйенетiн әрi импортты алмастырушы өндiрiстерiн құрып, игеру мақсатында зерттеулер жүргiзу деп белгiленсiн.
5. Тәжiрибелiк өндiрiсi бар арнаулы конструкторлық-технологиялық
бюро қызметiнiң негiзгi бағыттары:
радиоэлектроника техникасы мен байланыс құралдарын жасау жөнiнде
тәжiрибелiк-конструкторлық жұмыстар жүргiзу;
республиканың халық шаруашылығына қажеттi радиоэлектроника
құрылғыларының жаңа түрлерiн әзiрлеп, оларды шығаруды игеру;
бәсекелесе алатын радиоэлектроника аппараттарын әзiрлеу
есебiнен республиканың экспорттық әлеуетiн арттыру деп анықталсын.
6. Ұлттық орталықтың құрамына заңды ұйымдар құқықтарымен:
радиоэлектроника ғылыми-зерттеу институты;
тәжiрибелiк өндiрiсi бар арнаулы конструкторлық-технологиялық
бюро;
"Қорғау" ұлттық акционерлiк компаниясының "Алатау" өндiрiс
бiрлестiгi енгiзiлсiн.
(7-тармақ)
<*>
(8-тармақ)
<*>
ЕСКЕРТУ. 8-тармақ күшiн жойды - ҚРҮ-нiң 1997.06.20. N 1002
қаулысымен.
P971002_
9. Ұлттық орталық пен арнаулы конструкторлық-технологиялық бюроның бас дирекциясының орналасатын жерi Алматы қаласында, радиоэлектроника ғылыми-зерттеу институтының орналасатын жерi - Приозерск қаласында белгiленсiн. <*>
ЕСКЕРТУ. 9-тармаққа өзгерiс енгiзiлдi - ҚРҮ-нiң 1996.12.28.
N 1668 қаулысымен. P961668_
10. Қазақстан Республикасының Ғылым және жаңа технологиялар министрлiгi екi апталық мерзiмде Алматыдағы "Гранит" өндiрiстiк-техникалық кәсiпорынының негiзгi қорларын, айналмалы құрал-жабдығын, материалдық ресурстарын, штат санын Радиоэлектроника ғылыми-зерттеу институты мен тәжiрибелiк өндiрiсi бар арнаулы конструкторлық-технологиялық бюроға бөлiп берсiн.
11. Ұлттық орталықты қаржыландыру мемлекеттiк бюджет, Қазақстан Республикасы Ұлттық банкiнiң кредиттерi,орталықтың қызметiне мүдделi бiрлестiктердiң, кәсiпорындар мен ұйымдардың қаржысынан, сондай-ақ өз әзiрлемелерiн сатудан алынған қаражат есебiнен жүзеге асырылады деп белгiленсiн. Радиоэлектроника
ғылыми-зерттеу институты мен тәжiрибелiк өндiрiсi бар арнаулы
конструкторлық-технологиялық бюроның қызметi шаруашылық есеп және
өзiн-өзi қаржыландыру негiзiнде жүзеге асырылады.
12.
<*>
ЕСКЕРТУ. 12-тармақтың күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1996.12.28.
N 1668 қаулысымен.
(13-тармақ)
<*>
.
Ескерту. 13-тармақ күшiн жойған - ҚРМК-нiң 23.12.1994 ж.
N 1451 қаулысымен.
P941451_

4. Установить для научно-исследовательского института радиоэлектроники следующие основные направления деятельности:
проведение фундаментальных и прикладных исследований в области радиоэлектроники;
участие в разработке проектов и реализации республиканских целевых научно-технических программ по приоритетным направлениям развития радиоэлектроники;
проведение исследований с целью создания и освоения энергоресурсосберегающих и экологически чистых технологий, наукоемких и импортозамещающих производств радиоэлектронной продукции.
5. Установить для специального конструкторско-технологического
бюро с опытным производством следующие основные направления
деятельности:
проведение опытно-конструкторских работ по созданию
радиоэлектронной техники и средств связи;
разработку и освоение выпуска новых видов радиоэлектронных
устройств, необходимых для народного хозяйства республики;
увеличение экспортного потенциала республики за счет разработки
конкурентоспособной радиоэлектронной аппаратуры.
6. Включить в состав Национального центра на правах юридических
лиц:
научно-исследовательский институт радиоэлектроники;
специальное конструкторско-технологическое бюро с опытным
производством;
производственное объединение "Алатау" Национальной акционерной
компании "Коргау".
7. Утратил силу - постановлением от 28 апреля 1994 г. N 446.
8. ( Пункт 8 утратил силу - постановлением Правительства РК
от 20 июня 1997 г. N 1002
P971002_
)
9. Определить местонахождение генеральной дирекции Национального центра и специального конструкторско-технологического бюро в г. Алматы, Научно-исследовательского института радиоэлектроники в г. Приозерске. <*>
Сноска. Пункт 9 - в новой редакции согласно постановлению Правительства РК от 28 декабря 1996 г. N 1668.
10. Министерству науки и новых технологий Республики Казахстан в двухнедельный срок разделить и передать научно-исследовательскому институту радиоэлектроники и специальному конструкторско-технологическому бюро с опытным производством основные фонды, оборотные средства, материальные ресурсы, штатную численность алматинского производственно-технического предприятия "Гранит".
11. Установить, что Национальный центр финансируется за счет государственного бюджета, кредитов Национального банка Республики Казахстан, средств объединений, предприятий и организаций, заинтересованных в деятельности центра, а также средств, полученных от реализации собственных разработок. Деятельность научно-исследовательского института радиоэлектроники и специального конструкторско-технологического бюро с опытным производством осуществляется на условиях хозяйственного расчета и самофинансирования.
12. Пункт 12 - утратил силу согласно постановлению Правительства РК от 28 декабря 1996 г. N 1668.
13. У.С. - пост. КМ РК от 23 декабря 1994 г. N 1451.