ХАЛЫҚАРАЛЫҚ ТЕҢIЗ ҰЙЫМЫНЫҢ (ИМО) ҚАМҚОРЫМЕН ҚАБЫЛДАНҒАН ХАЛЫҚАРАЛЫҚ КОНВЕНЦИЯЛАРҒА ЖӘНЕ ИМО ТУРАЛЫ КОНВЕНЦИЯҒА ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ҚОСЫЛУЫ ТУРАЛЫ
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ МИНИСТРЛЕР КАБИНЕТIНIҢ ҚАУЛЫСЫ 4 наурыз 1994 ж. N 244
Қазақстан Республикасының теңiз кемелерiнде теңiзде жүзу қауiпсiздiгiне қатысты қабылданған жалпыға бiрдей халықаралық ережелер мен нормаларды орындауды және теңiз ортасының ластануына жол бермеудi, сондай-ақ республиканың халықаралық сауда кеме қатынасын үкiметтiк реттеу жөнiндегi ынтымақтастығын қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының мына халықаралық конвенцияларға қосылуы туралы Қазақстан Республикасы Көлiк министрлiгiнiң ұсынысы қабылдансын:
а) Халықаралық теңiз ұйымы туралы конвенцияға, 1948 жыл;
б) Жүк маркасы туралы Халықаралық конвенцияға, 1966 жыл;
в) Кемелердi өлшеу жөнiндегi Халықаралық конвенцияға, 1969 жыл;
г) Мұнаймен ластанудан келтiрген зияны үшiн азаматтық жауапкершiлiк туралы Халықаралық конвенцияға, 1969 жыл;
д) Теңiзде кемелердiң соқтығысуынан сақтандырудың Халықаралық ережелерi туралы конвенцияға, 1972 жыл;
е) 1978 жылғы Хаттамамен (МАРПОЛ 73/78) өзгертiлген, теңiздiң кемелерден ластануына жол бермеу жөнiндегi Халықаралық конвенцияға, 1973 жыл;
ж) 1978 жылғы Хаттамамен (СОЛАС 74/78) өзгертiлген Теңiзде адам өмiрiн қорғау жөнiндегi Халықаралық конвенцияға, 1974 жыл;
з) Теңiзшiлердi даярлау, оларға дипломдар беру және вахта атқару туралы Халықаралық конвенцияға, 1978 жыл;
и) Қауiпсiз контейнерлер жөнiндегi Халықаралық конвенцияға, 1972 жыл.
2. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi 1-тармақтың "б" - "и" тармақшаларында аталған конвенцияларға Қазақстан Республикасының қосылғаны туралы құжатты ИМО-ның Бас хатшысы және Халықаралық теңiз ұйымы туралы Конвенцияға қосылғаны жөнiндегi құжатты БҰҰ-ның Бас хатшысына жiберсiн.
3. Қазақстан Республикасының Көлiк министрлiгi негiзгi сыныптаушы қоғамдарға куәландыру жүргiзудi және конвенциялық құжаттар берудi тапсыру туралы шешiмдер қабылдауға қоса тиiстi халықаралық конвенцияларда көзделген куәландыру мен куәлiк беру тәртiбiн анықтасын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О присоединении Республики Казахстан к Международным конвенциям, принятым под эгидой Международной морской организации (ИМО), и к конвенции об ИМО
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 4 марта 1994 года N 244
В целях обеспечения выполнения на морских судах Республики Казахстан общепринятых международных правил и норм, касающихся безопасности мореплавания и предотвращения загрязнения морской среды, а также обеспечения сотрудничества республики в области правительственного регулирования международного торгового судоходства Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Принять предложение Министерства транспорта Республики Казахстан о присоединении Республики Казахстан к следующим международным конвенциям:
а) Конвенции о Международной морской организации, 1948 год;
б) Международной конвенции о грузовой марке, 1966 год;
в) Международной конвенции по обмеру судов, 1969 год;
г) Международной конвенции о гражданской ответственности за ущерб от загрязнения нефтью, 1969 год;
д) Конвенции о международных правилах предупреждения столкновения судов в море, 1972 год;
е) Международной конвенции по предотвращению загрязнения с судов, 1973 год, измененной Протоколом 1978 года (МАРПОЛ 73/78);
ж) Международной конвенции по охране человеческой жизни на море, 1974 год, измененной Протоколом 1978 года (СОЛАС 74/78);
з) Международной конвенции о подготовке и дипломировании моряков и несении вахты, 1978 год;
и) Международной конвенции по безопасным контейнерам, 1972 год.
2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан направить Генеральному секретарю ИМО документ о присоединении Республики Казахстан к конвенциям, указанным в подпунктах "б" - "и" пункта 1 настоящего постановления, и Генеральному секретарю ООН - документ о присоединении к Конвенции о Международной морской организации.
3. Министерству транспорта Республики Казахстан определить порядок освидетельствования и выдачи свидетельств, предусмотренных соответствующими международными конвенциями, включая принятие решений о поручении проведения освидетельствований и выдачи конвенционных документов основным классификационным обществам.
Премьер-министр
Республики Казахстан