Қазақстан Республикасының кәсiпкерлiктi қолдау және дамыту жөнiндегi мемлекеттiк комиссиясы туралы ереженi бекiту жайлы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 16 маусым 1994 ж. N 638. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 9 ақпандағы N 124 қаулысымен
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Кәсiпкерлiктi қолдау және дамыту жөнiндегi мемлекеттiк комиссиясы туралы" 1994 жылғы 13 сәуiрдегi N 1655 Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
Қазақстан Республикасының Кәсiпкерлiктi қолдау және дамыту жөнiндегi Мемлекеттiк комиссиясы туралы Ереже бекiтiлсiн (қоса берiлiп отыр).
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1994 жылғы 16 маусымдағы
N 638 қаулысымен
Бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Кәсiпкерлiктi қолдау
және дамыту жөнiндегi Мемлекеттiк комиссиясы
туралы
Ереже
1. Қазақстан Республикасының Кәсiпкерлiктi қолдау және дамыту жөнiндегi Мемлекеттiк комиссиясы (Комиссия) кәсiпкерлiктi дамыту мен қолдау мәселелерiмен шұғылданатын үйлестiрушi-кеңесшi орган болып табылады.
Комиссия өз қызметiнде Қазақстан Республикасының нормативтiк актiлерi мен осы Ереженi басшылыққа алады.
2. Өзiне жүктелген мiндеттердi шешу үшiн Комиссия Қазақстан Республикасының Президентi мен Министрлер Кабинетiне:
Кәсiпкерлiктi қолдау мен дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы шеңберiнде кәсiпкерлiктi дамытудың негiзгi бағыттарын анықтау;
Бағдарламаны жүзеге асыру жөнiндегi тапсырмалар мен iс-шараларды жыл сайын нақтылап отыру;
кәсiпкерлiк қызметтi жандандырудың практикалық шараларын жүзеге асыру жөнiндегi заң актiлерi мен үкiмет шешiмдерiнiң жобалары;
министрлiктер мен ведомстволардың, ұйымдар мен мекемелердiң, жергiлiктi әкiмдер мен кәсiпкерлiк құрылымдардың кәсiпкерлiктi қолдау және дамыту мәселелерi жөнiндегi қызметiн үйлестiрудi күшейту;
кәсiпкерлiктi дамытуға қолайлы жағдай туғызу;
экономиканы дамытудың басым бағыттарына сәйкес кәсiпкерлiктi қолдау мен дамытуға жұмсалатын ақша қаражатын бөлу;
кәсiпкерлiк құрылымдар кадрларын даярлау және қайта даярлау, оның iшiнде шет елде даярлау мен қайта даярлау жүйесiн жетiлдiре беру мәселелерi жөнiнде ұсыныстар енгiзiп отырады.
3. Комиссияның:
қажет болған жағдайда министрлiктер мен ведомстволардың кәсiпкерлiк қызмет жөнiндегi Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдарына, Президенттiң актiлерiне, Министрлер Кабинетiнiң қаулыларына қайшы келетiн ведомстволық актiлерiнiң, жергiлiктi әкiмдердiң шешiмдерi мен өкiмдерiнiң күшiн тоқтату жөнiнде ұсыныс енгiзуге;
кәсiпкерлiктi дамыту мәселелерi бойынша заңдар мен нормативтiк актiлер жобаларын әзiрлеу жөнiнде мамандар мен ғалымдарды қатыстыра отырып, жұмыс топтарын құруға;
Комиссия құрамында Комиссия мен кiшi комиссия мүшелерiнен Бағдарлама бөлiмдерiнiң және тапсырмалар мен iс-шаралар жоспарының орындалуы үшiн жауапты тұрақты жұмыс iстейтiн жұмыс тобын жасақтауға;
Қазақстан Республикасында Кәсiпкерлiктi қолдау мен дамытудың Мемлекеттiк бағдарламасының орындалуына талдау жасауға, Бағдарламаға қажеттi өзгерiстер енгiзу жөнiнде ұсыныс енгiзуге;
шет елдердегi басқару органдарымен, iскер топтармен, консультациялық фирмалармен байланыс орнатып, кәсiпкерлiк қызметтi ұйымдастыру және басқару тәжiрибесiн зерделеу жөнiнде олармен келiсiм жасасуға;
баспа және ақпарат қызметiмен шұғылдануға құқығы бар.

Об утверждении Положения о Государственной комиссии Республики Казахстан по поддержке и развитию предпринимательства
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 16 июня 1994 г. N 638. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2005 г. N 124 (P050124)
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 13 апреля 1994 г. N 1655 "О Государственной комиссии Республики Казахстан по поддержке и развитию предпринимательства" Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
Утвердить Положение о Государственной комиссии Республики Казахстан по поддержке и развитию предпринимательства (прилагается).
Премьер-министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 16 июня 1994 г. N 638
Положение
о Государственной комиссии Республики Казахстан
по поддержке и развитию предпринимательства
1. Государственная комиссия Республики Казахстан по поддержке и развитию предпринимательства (Комиссия) является координационно-совещательным органом, занимающимся вопросами развития и поддержки предпринимательства.
Комиссия руководствуется в своей деятельности нормативными актами Республики Казахстан и настоящим Положением.
2. Комиссия для решения возложенных на нее задач вносит предложения Президенту и Кабинету Министров Республики Казахстан по:
определению основных направлений развития предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития предпринимательства;
ежегодному уточнению плана заданий и мероприятий по реализации Программы;
проектам законодательных актов и правительственных решений по осуществлению практических мер активизации предпринимательской деятельности;
усилению координации деятельности министерств и ведомств, организаций и учреждений, глав местных администраций и предпринимательских структур по вопросам поддержки и развития предпринимательства;
созданию благоприятных условий для развития предпринимательства;
распределению финансовых средств, направляемых на поддержку и развитие предпринимательства в соответствии с приоритетными направлениями развития экономики;
совершенствованию системы подготовки и переподготовки кадров предпринимательских структур, в том числе за рубежом.
3. Комиссия имеет право:
вносить предложения по приостановлению в необходимых случаях действия ведомственных актов министерств и ведомств, решений и распоряжений глав местных администраций по вопросам предпринимательской деятельности, противоречащих действующему законодательству, актам Президента, постановлениям Кабинета Министров Республики Казахстан;
образовывать рабочие группы с привлечением специалистов и ученых для подготовки проектов законодательных и нормативных актов по вопросам развития предпринимательства;
в составе Комиссии создать постоянно действующую рабочую группу (из членов Комиссии) и подкомиссии, ответственные за выполнение разделов Программы и плана заданий и мероприятий;
анализировать выполнение Государственной программы поддержки и развития предпринимательства в Республике Казахстан, вносить предложения по необходимым изменениям Программы;
устанавливать контакты с органами управления, деловыми кругами, консультационными фирмами зарубежных стран, заключать с ними соглашения по изучению опыта организации и управления предпринимательской деятельности;
заниматься издательской и информационной деятельностью.

4. Комиссияға Төраға басшылық етедi. Комиссия құрамына Төрағаның орынбасарлары, Комиссияның хатшысы мен мүшелерi енедi.
Қазақстан Республикасының Президентi мен Министрлер Кабинетi Аппаратының Экономикалық саясат бөлiмi Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
5. Комиссия жыл сайын өз жұмысы жөнiндегi Республика Президентi мен Үкiметiнiң алдында есеп берiп отырады.
6. Комиссияның мәжiлiсi айына бiр рет өткiзiледi.
7. Комиссия шешiмi Комиссияның тiзiмдегi құрамының көпшiлiк дауысымен қабылданады және оның мәжiлiстерiнiң хаттамаларымен ресiмделедi. Хаттамаға Төраға мен хатшы қол қояды.
8. Комиссияның жұмысы бұқаралық ақпарат құралдары арқылы жүйелi түрде кеңiнен жария етiлiп отырады.

4. Комиссия возглавляется Председателем. В состав Комиссии входят заместители Председателя, секретарь и члены Комиссии.
Рабочим органом Комиссии является Отдел экономической политики Аппарата Президента и Кабинета Министров Республики Казахстан.
5. Комиссия ежегодно отчитывается о своей работе перед Президентом и Правительством республики.
6. Заседания Комиссии проводятся один раз в месяц.
7. Решения Комиссии принимаются большинством от списочного состава Комиссии и оформляются протоколами ее заседаний. Протокол подписывается Председателем и секретарем.
8. Работа Комиссии систематически и широко освещается средствами массовой информации.