Мемлекеттiк басқару органдары аппаратының санын және оны ұстауға жұмсалатын шығындарды қысқарту туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1994 жылғы 3 тамыз N 874. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995.11.02. N 1442 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мемлекеттiк өкiмет пен басқару органдарының құрылымын жетiлдiру және оларды ұстауға жұмсалатын шығынды қысқарту туралы" 1994 жылдың 15 шiлдесiндегi N 1795 Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң жанындағы Балық шаруашылығы жөнiндегi комитет таратылып, оның қызметi Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгiне берiлсiн.
(2-тармақ) <*> .
Ескерту. 2-тармақтың күшi жойылды. Қаз. Рес. Мин. Каб.
қаулысы. 1994 ж. N 1078 N, 29 қыркүйек
3. 1994 жылдың 1 қыркүйегiнен министрлiктердiң, мемлекеттiк комитеттер және ведомстволардың орталық аппараттары қызметкерлерiнiң саны 1667 адамға, олардың республикалық бюджеттен қаржыландырылатын жергiлiктi органдары қызметкерлерiнiң саны 5568 адамға қысқартылсын.
4. Министрлiктердiң, мемлекеттiк комитеттер мен ведомстволардың, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк басқарудың жергiлiктi органдарының орталық аппаратының шектi мөлшерi, сондай-ақ министрлердiң орынбасарларының, мемлекеттiк комитеттер төрағаларының және ведомстволар басшыларының саны N 1-3 қосымшаларға сәйкес белгiленсiн.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi жүргiзiлiп жатқан шараларға сәйкес министрлiктер, мемлекеттiк комитеттер және ведомстволар бойынша еңбекке ақы төлеу қорын анықтасын.
5. Министрлiктердiң, мемлекеттiк комитеттердiң, ведомстволардың және басқа да мемлекеттiк өкiмет пен басқару органдары орталық аппараты басшы қызметкерлерiнiң, мамандары мен қызметшiлерiнiң сандық нормативтерi N 4 қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
6. Министрлiктердiң, мемлекеттiк комитеттердiң және ведомстволардың орталық аппараты құрылымын Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi бекiтетiн болып белгiленсiн.
Министрлiктер, мемлекеттiк комитеттер және ведомстволар Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне 2 ай мерзiм iшiнде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiмен келiсiлген орталық аппараттың құрылымын беретiн болсын.
7. 1994 жылдың 1 қыркүйектен бастап министрлiктердегi, мемлекеттiк комитеттердегi, ведомстволардағы, облыстық, Алматы және Ленинск қалалық әкiмшiлiктердегi, олардың дербес басқармалары мен бөлiмдерiндегi ұстау шығындары республикалық, облыстық, Алматы және Ленинск қалалық бюджеттерi қаржысы есебiнен өтелетiн қызметтiк жеңiл автомобильдер саны 30 процентке қысқартылсын.
Облыстардың, Алматы және Ленинск қалаларының әкiмдерi мемлекеттiк басқару органдарына қызмет көрсететiн, ұстау шығындары жергiлiктi бюджет есебiнен өтелетiн жеңiл автомобильдер санының қысқартылуын қамтамасыз етсiн.

О сокращении численности аппарата и расходов на содержание органов государственного управления
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 3 августа 1994 г. N 874. Утратило силу - постановлением Пpавительства РК от 2 ноябpя 1995 г. N 1442 ~P951442
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 15 июля 1994 г. N 1795 "О совершенствовании структуры органов государственной власти и управления и сокращении расходов на их содержание" Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
Сноска. Пункт 1 постановления признан утратившим силу постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 30 августа 1994 г. N 970.
2. У. с. - постановлением от 29 сентября 1994 г. N 1078.
3. Сократить с 1 сентября 1994 г. численность работников Центрального аппарата министерств, государственных комитетов и ведомств, на 1667 единиц и их местных органов, финансируемых из финансируемых из республиканского бюджета, на 5568 единиц.
4. Установить предельную численность работников центрального аппарата министерств, государственных комитетов и ведомств, местных органов государственного управления, финансируемых из республиканского бюджета, а также количество должностей заместителей министров, председателей государственных комитетов и руководителей ведомств согласно приложениям N 1-3.
Министерству финансов Республики Казахстан в соответствии с проводимыми мероприятиями уточнить по министерствам, государственным комитетам и ведомствам фонд оплаты труда.
5. Утвердить нормативы численности руководящих работников, специалистов и служащих центрального аппарата министерств, государственных комитетов, ведомств и других органов государственной власти и управления согласно приложению N 4.
6. Установить, что структура центрального аппарата министерств, государственных комитетов и ведомств утверждается Кабинетом Министров Республики Казахстан.
Министерствам, государственным комитетам и ведомствам в 2-месячный срок представить в Кабинет Министров Республики Казахстан согласованные с Министерством финансов Республики Казахстан структуру центрального аппарата.
7. Сократить на 30 процентов с 1 сентября 1994 г. в министерствах, государственных комитетах, ведомствах, у глав областных, Алматинской и Ленинской городских администраций, в их самостоятельных управлениях и отделах количество служебных легковых автомобилей, расходы на содержание которых осуществляются за счет средств республиканского, областных, Алматинского и Ленинского городских бюджетов.
Главам областных, Алматинской и Ленинской городских администраций обеспечить сокращение количества служебных легковых автомобилей, обслуживающих органы государственного управления, расходы на содержание которых осуществляются за счет средств местного бюджета.

8. Министрлiктердiң, мемлекеттiк комитеттердiң, ведомстволардың орталық аппараты қызметкерлерiне қызмет көрсететiн қызметтiк жеңiл автомобильдер санының лимитi N 5 қосымшаға сәйкес белгiленсiн.
Осы қаулыда қарастырылған шараларды жүргiзу нәтижесiнде босаған жеңiл автомобильдер белгiленген тәртiп бойынша аукциондар арқылы сатылсын.
9. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгiне Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен бiрлесе отырып, қызметтiк бiр автомобильдiң айлық бензин лимитiн белгiлеп, оны 1994 жылдың 1 қазанынан бастап қолдануға енгiзу тапсырылсын.
10. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi министрлiктердiң, мемлекеттiк комитеттердiң, ведомстволардың, мәслихат-жиналыстардың және әкiмдердiң келiсiмi бойынша 2 ай мерзiм iшiнде Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне:
басқару аппараты қызметкерлерiнiң саны мен еңбек ақы қоры;
қызметтiк жеңiл автомобильдер саны;
қызметтiк iссапарлар шығынының лимиттерiн бекiтуге беретiн болсын.
11. Министрлiктердiң, мемлекеттiк комитеттердiң, ведомстволардың басшылары мен әкiмдер:
мемлекеттiк басқару органдары аппаратын қысқарту жөнiндегi жұмысты Қазақстан Республикасының "Халықты жұмыспен қамту туралы" 1990 жылдың 15 желтоқсанындағы Заңына сәйкес босаған қызметкерлерге жеңiлдiктер мен өтемақылар бере отырып, еңбек заңдарына қатаң сәйкестiкте жүргiзуге;
аппараттың штат кестелерiн осы қаулының N 3 қосымшасында қарастырылған нормативтердi сақтай отырып, белгiленген сан және еңбек ақы төлеу қоры шегiнде бекiтуге;
басқару аппаратын ұстауға арналған мемлекет қаржысын жұмсауға қатаң үнемдеу тәртiбiн қамтамасыз етуге;
әкiмшiлiк үйлерi мен қызмет кабинеттерiн әрлеу, жабдықтау және iшкi жиhаздау кезiнде ысырапқорлыққа жол бермеуге;
делегациялар мен жеке адамдарды қабылдауға мемлекеттiк қаржыны жұмсауды шектеуге, мұнда белгiленген нормаларды қатаң басшылыққа алуға мiндеттелсiн.
12. Қазақстан Республикасының Ұлттық банкi мен оның мекемелерiне:
министрлiктердiң, мемлекеттiк, комитеттердiң, ведомстволардың, мәслихат-жиналыстардың, әкiмдердiң және басқа да мемлекеттiк басқару органдарының шоттарынан қаржы беру және басқа да банк операцияларын Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiнде және жергiлiктi қаржы органдарында тiркелген шығыс сметаларын көрсеткенде ғана жасау;
еңбек ақыға, сыйақыға және материалдық көмекке, қызметтiк iссапарға қаржыны еңбек ақы қоры мен қызметтiк iссапар лимитi болғанда ғана беру;
мемлекеттiк басқару органдарының ағымдағы шотынан делегациялар мен жеке адамдарды қабылдауға қаржы жұмсауды республиканың Қаржы министрлiгiнде және жергiлiктi қаржы органдарында тiркелген осы мақсатқа арналған шығындар сметасына сәйкес жүргiзу ұсынылсын.

8. Установить лимит количества служебных легковых автомобилей для обслуживания работников центрального аппарата министерств, государственных комитетов, ведомств согласно приложению N 5.
Высвободившиеся в результате проведения мероприятий, предусмотренных настоящим постановлением, легковые автомобили реализовать в установленном порядке через аукцион.
9. Поручить Министерству экономики Республики Казахстан совместно с Министерством финансов Республики Казахстан установить месячные лимиты расходов бензина на один служебный легковой автомобиль и ввести их в действие с 1 октября 1994 г.
10. Министерству финансов Республики Казахстан в 2-месячный срок по согласованию с министерствами, государственными комитетами, ведомствами, маслихатами-собраниями и главами администраций представить в Кабинет Министров Республики Казахстан на утверждение лимиты:
численности и фонда оплаты труда работников аппарата управления;
количества служебных легковых автомобилей;
расходов на служебные командировки.
11. Обязать руководидетелей министерств, государственных комитетов, ведомств и глав администраций:
провести работу по сокращению аппарата органов государственного управления в строгом соответствии с трудовым законодательством, с предоставлением высвобождаемым работникам льгот и компенсаций, предусмотренных Законом Республики Казахстан от 15 декабря 1990 г. "О занятости населения";
утвердить штатные расписания аппарата в пределах установленной численности, фонда оплаты труда и с соблюдением нормативов, предусмотренных в приложении N 4 к настоящему постановлению;
обеспечить строгий режим экономии в расходовании государственных средств на содержание аппарата управления;
не допускать излишеств в отделке, оборудовании и во внутреннем убранстве административных зданий и служебных кабинетов;
ограничить расходование государственных средств на приемы и обслуживание делегаций и отдельных лиц, при этом строго руководствоваться утвержденными нормами.
12. Рекомендовать Национальному банку Республики Казахстан и его учреждениям:
производить выдачу средств и другие банковские операции со счетов министерств, государственных комитетов, ведомств, маслихатов-собраний, глав администраций и других органов государственного управления по предъявлении зарегистрированных в Министерстве финансов Республики Казахстан и местных финансовых органах смет расходов;
выдавать средства на заработную плату, премирование и оказание материальной помощи, служебные командировки при наличии лимитов на фонд оплаты труда и служебные командировки;
расходование средств с текущих счетов органов государственного управления на прием делегаций и отдельных лиц производить согласно сметы расходов на эти цели, зарегистрированных в Министерстве финансов и местных финансовых органах республики.

13. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне, Еңбек министрлiгiне және Экономика министрлiгiне мүдделi министрлiктермен және ведомстволармен бiрлесе отырып, 1994 жылдың 1 қазанына дейiн мемлекеттiк өкiмет, прокуратура, құқық қорғау және сот органдары қызметкерлерiнiң құрылымы, еңбекке ақы төлеу шарттары және қызметтiк жеңiл автомобильдер санының лимитi туралы қаулылардың жобаларын қарап, Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiне ұсыну тапсырылсын.
14. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi 1994 жылдың 1 қазанына дейiнгi мерзiмде республиканың министрлiктерiнде, мемлекеттiк комитеттерiнде және ведомстволарында қалыптасқан жүйенi зерттеп, Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiне республика экономикасын тұрақтандыруға және нарықтық қатынастарды тереңдетуге қажеттi жағдай жасайтындай экономиканы басқарудың жаңа жүйесiн ұсынатын болсын.
15. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi, Мемлекеттiк қаржы бақылау комитетi және олардың жергiлiктi органдары:
министрлiктердiң, мемлекеттiк комитеттердiң, ведомстволардың, әкiмдердiң және оларға қарасты органдардың, мекемелер мен ұйымдардың басқару аппаратын ұстауға арналған қаржыны жұмсауда қаржы және касса тәртiбiнiң сақталуы мен қатаң үнемдеу режимi болуына бақылауды күшейтсiн;
мемлекет қаржысын заңсыз шығындау фактiлерi анықталған
жағдайда оларды толық жойып, тиiстi лауазымды адамдарды жауапқа
тартатын болсын.
16. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi мүдделi
министрлiктермен және ведомстволармен бiрлесе отырып, Республика
Үкiметi бұрын қабылдаған шешiмдердi қазiргi қолданылып жүрген
заңдарға сәйкес келтiру туралы ұсыныстарын 3 ай мерзiм iшiнде
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiне беретiн болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1994 жылғы 3 тамыздағы
N 874 қаулысына
N 1 қосымша
Қазақстан Республикасы министрлiктерi, мемлекеттiк
комитеттерi және ведомстволары орталық аппаратының
шектi саны
--------------------------------------------------------------------
Министрлiктердiң, мемлекеттiк комитеттер              !   Адам саны
мен ведомстволардың атауы                             !
--------------------------------------------------------------------
Геологияминi                                               68
Денсаулықминi                                             135
Сыртқыiсминi                                              333
Мәдениетминi                                               58
Ғылымминi                                                  76
Қорғанысминi                                              526
Бiлiмминi                                                 161
Баспасөзминi                                               81
Өнеркәсiп және сауда министрлiгi                          305
<*>
Жастар iсi, туризм және спорт министрлiгi                  82
Көлiк және коммуникациялар министрлiгi                    271
Ауылшарминi                                               277
Әлеуметминi                                                98
Еңбекминi                                                 122
Құрылысминi                                               165
Қаржыминi                                                 752
Экономминi                                                328
Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгi               65
Мұнай және газ өнеркәсiбi министрлiгi                      72
Экобиоресурсминi                                          187
Әдiлетминi                                                136
Баға және монополияға қарсы саясат жөнiндегi
мемлекеттiк комитет                                       110
Мемжерком                                                  58
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң
жанындағы су ресурстары жөнiндегi мемлекеттiк комитет      67
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң
жанындағы өнеркәсiпте жұмысты қауiпсiз жүргiзудi
қадағалау және кен қадағалау жөнiндегi мемлекеттiк комитет 51
Мемстаткомы                                               167
Меммүлiккомы                                               94
Тiл жөнiндегi комитет                                      51
Мемқаржыбақылаукомы                                       170
Қазбасархив                                                24
Мемматрезервкомы                                           54
Қазгидромет                                                41
Қазкомстандар                                              51
Қазгеодезия                                                31
Атом энергиясы жөнiндегi агенттiк                          30
Ұлттық патент ведомствосы                                  30
Ұлттық аэроғарыш агенттiгi                                 55
ЖАК                                                        30
--------------------------------------------------------------------
Ескерту. 1 қосымшаға өзгерiс енгiзiлген - ҚРМК-нiң
22.12.1994 ж. N 1445 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1994 жылғы 3 тамыздағы
N 874 қаулысына
N 2 қосымша
<*>
Ескерту. Қазақстан Республикасының Баға және монополияға
қарсы саясат жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң
аумақтық органдарының шектi саны 472 бiрлiкке
көбейтiлсiн - ҚРМК-нiң 07.02.1995 ж. N 122
қаулысына сәйкес.
Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын
жергiлiктi мемлекеттiк басқару органдары
қызметкерлерiнiң шектi саны
--------------------------------------------------------------------
Жергiлiктi мемлекеттiк басқару органдарының          ! Адам саны
атаулары                                 !
--------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы Қаржыминiнiң қаржы, салық
және кеден органдары - барлығы                            27107
оның iшiнде:
қаржы органдары                                            5904
салық инспекциялары                                       10970
кеден органдары                                            7013
қазынашылық                                                3220
Қазақстан Республикасы Мемқаржыбақылаукомының
аумақтық органдары                                         2805
Қазақстан Республикасы Мемстаткомының
статистика және талдау жөнiндегi басқармасы                 752
Қазақстан Республикасы Баспасөзминiнiң
баспасөз бостандығын қорғау жөнiндегi облыстық инспекциялары 47
Қазақстан Республикасы Меммүлiккомының
аумақтық органдары                                          890
Қазақстан Республикасы Мемжеркомының
аумақтық органдары                                          626
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң
жанындағы кен-техникалық қадағалау комитетiнiң
басқармалары мен округтерi                                  661
Қазақстан Республикасы Мемстандартының
облыстық орталықтары                                        306
Қазақстан Республикасы Әдiлетминiнiң облыстық,
қалалық басқармалары                                        645
Қазақстан Республикасы Экобиоресурсминiнiң
Экология және жануарлар дүниесiн қорғау жөнiндегi
органдары                                                  1822
Қазақстан Республикасы Еңбекминiнiң еңбектi
қорғау жөнiндегi инспекциялары                              353
Қазақстан Республикасының монополияға қарсы облыстық
комитеттерi                                                 200
--------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 3 тамыздағы N 874 қаулысына N 3 қосымша
Қазақстан Республикасы министрлерi, мемлекеттiк
комитеттерi төрағалары мен ведомстволары басшылары
орынбасарларының шектi саны
--------------------------------------------------------------------
Министрлiктердiң, мемлекеттiк комитеттер мен         ! Адам саны
ведомстволардың атауы                                !
--------------------------------------------------------------------
Геологияминi                                               2
Денсаулықминi                                              3
Сыртқыiсминi                                               4
Мәдениетминi                                               2
Ғылымминi                                                  2
Қорғанысминi                                               5
Бiлiмминi                                                   4
Баспасөзминi                                               2
Өнеркәсiп және сауда министрлiгi                           5
<*>
Жастар iсi, туризм және спорт министрлiгi                  2
Көлiк және коммуникациялар министрлiгi                     5
Ауылшарминi                                                4
Әлеуметминi                                                3
Еңбекминi                                                  3
Құрылысминi                                                3
Қаржыминi                                                  8
Экономминi                                                 5
Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгi               3
Мұнай және газ өнеркәсiбi министрлiгi                      4
Экобиоресурсминi                                           3
Әдiлет министрлiгi                                         3
Баға және монополияға қарсы саясат жөнiндегi
мемлекеттiк комитет                                        3
Мемжерком                                                  1
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң
жанындағы су ресурстары жөнiндегi мемлекеттiк
комитет                                                    1
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң
жанындағы өнеркәсiпте жұмысты қауiпсiз жүргiзудi
қадағалау және кен қадағалау жөнiндегi мемлекеттiк
комитетi                                                   1
Мемстаткомы                                                3
Меммүлiккомы                                               3
Тiл жөнiндегi комитет                                      1
Мемқаржыбақылаукомы                                        4
Қазбасархив                                                1
Мемматрезервком                                            1
Қазгидромет                                                1
Қазкомстандарт                                             1
Қазгеодезия                                                1
Атом энергиясы жөнiндегi агенттiк                          1
Ұлттық патент ведомствосы                                  1
Ұлттық аэроғарыш агенттiгi                                 1
ЖАК                                                        1
Ескерту. 3 қосымшаға өзгерiстер енгiзiлген - ҚРМК-нiң
22.12.1994 ж. N 1445 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1994 жылғы 3 тамыздағы
N 874 қаулысына N 4 Қосымша
Министрлiктердiң, мемлекеттiк комитеттердiң,
ведомстволардың және басқа мемлекеттiк өкiмет пен
басқару органдары орталық аппаратының басшы
қызметкерлерi, мамандары мен қызметкерлерi санының
Нормативтерi
______________________________________________________________________
Қызметкерлердiң жекелеген
санаттарының қатынастары
----------------------------------------------------------------------

13. Поручить Министерству финансов, Министерству труда и Министерству экономики Республики Казахстан совместно с заинтересованными министерствами и ведомствами до 1 октября 1994 г. рассмотреть и представить в Кабинет Министров Республики Казахстан проекты постановлений о структуре, условиях оплаты труда и лимитах количества служебных легковых автомобилей работников органов государственной власти, прокуратуры, правоохранительных и судебных органов.
14. Министерству экономики Республики Казахстан в срок до 1 октября 1994 г. изучить сложившуюся систему управления в министерствах, государственных комитетах и ведомствах республики и представить Кабинету Министров Республики Казахстан новую схему управления экономикой, которая создавала бы необходимые условия для стабилизации экономики республики и углубления рыночных отношений.
15. Министерству финансов, Государственному комитету финансового контроля Республики Казахстан и их местным органам:
усилить контроль за соблюдением финансовой и кассовой дисциплины и проведением строжайшего режима экономии в расходовании министерствами, государственными комитетами, ведомствами, главами администраций и подведомственными им органами, учреждениями и организациями государственных средств на содержание аппарата управления;
при выявлении фактов незаконного расходования государственных средств принимать меры к их полному устранению и привлечению к ответственности соответствующих должностных лиц.
16. Министерству юстиции Республики Казахстан совместно с заинтересованными министерствами и ведомствами в 3-месячный срок представить Кабинету Министров Республики Казахстан предложения о приведении ранее принятых решений Правительства республики в соответствие с действующим законодательством.
Премьер-министр Республики Казахстан
Приложение N 1
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 3 августа 1994 N 874
Предельная численность работников центрального
аппарата министерств, государственных комитетов
и ведомств Республики Казахстан
<*>
Сноска. Внесены изменения постановлением Кабинета Министров
Республики Казахстан от 22 декабря 1994 г. N 1445.
_____________________________________________________________________
Наименование министерств, государственных     ! Количество
комитетов и ведомств                     !   единиц
---------------------------------------------------------------------
Мингео                                                68
Минздрав                                             135
МИД                                                  333
Минкультуры                                           58
Миннауки                                              76
Минобороны                                           526
Минобразования                                       161
Мининформпечати                                       81
Министерство промышленности и торговли               305
Министерство по делам молодежи, туризма
и спорта                                              82
Министерство транспорта и коммуникаций               271
Минсельхоз                                           277
Минсоцзащиты                                          98
Минтруд                                              122
Минстрой                                             165
Минфин                                               752
Минэкономики                                         328
Министерство энергетики и угольной промышленности     65
Министерство нефтяной и газовой промышленности        72
Минэкобиоресурсов                                    187
Минюст                                               136
Госкомитет по ценовой и антимонопольной политике     110
Госкомзем                                             58
Комитет по водным ресурсам при Кабинете Министров
Республики Казахстан                                  67
Комитет по надзору за безопасным ведением работ в
промышленности и горному надзору при Кабинете
Министров Республики Казахстан                        51
Госкомстат                                           167
Госкомимущество                                       94
Комитет по языкам                                     51
Госкомфинконтроль                                    170
Казглавархив                                          24
Госматрезервы                                         54
Казгидромет                                           41
Госстандарт                                           51
Казгеодезия                                           31
Агенство по атомной энергии                           30
Национальное патентное ведомство                      30
Национальное аэрокосмическое агенство                 55
ВАК                                                   30
Приложение N 2
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 3 августа 1994 г. N 874
Предельная численность работников местных
органов государственного управления,
финансируемых из республиканского бюджета
<*>
Сноска. Предельная численность территориальных органов
Государственного комитета Республики Казахстан по ценовой и
антимонопольной политике увеличена на 472 единицы - постановлением
Кабинета Министров Республики Казхастан от 7 февраля 1995 г. N 122.
_____________________________________________________________________
Наименование местных органов государственного! Количество
управления                   !  единиц
---------------------------------------------------------------------
Финансовые, налоговые и таможенные органы
Минфина Республики Казахстан - всего                27107
в том числе:
финансовые органы                                   5904
налоговые инспекции                                10970
таможенные органы                                   7013
казначейство                                        3220
Территориальные органы Госкомфинконтроля
Республики Казахстан                                 2805
Управление по статистике и анализу
Госкомстата Республики Казахстан                      752
Областные инспекции по защите свободы печати
Мининформпечати Республики Казахстан                   47
Территориальные комитеты Госкомимущества
Республики Казахстан                                  890
Территориальные органы Госкомзема
Республики Казахстан                                  626
Управления и округа Комитета гортехнадзора
при Кабинете Министров Республики Казахстан           661
Областные центры Гостандарта Республики
Казахстан                                             306
Областные, городские управления Минюста
Республики Казахстан                                  645
Органы по экологии и охраны животного мира
Минэкобиоресурсов Республики Казахстан               1822
Инспекции по охране труда Министерства
труда Республики Казахстан                            353
Областные антимонопольные комитеты
Республики Казахстан                                  200
Приложение N 3
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 3 августа 1994 г. N 874
О предельной численности заместителей министров,
председателей государственных комитетов и
руководителей ведомств Республики Казахстан
<*>
Сноска. Внесены изменения постановлением Кабинета Министров
Республики Казахстан от 22 декабря 1994 г. N 1445.
---------------------------------------------------------------------
Наименование министерств, государственных! Количество
комитетов и ведомств                 !  единиц
---------------------------------------------------------------------
Мингео                                              2
Минздрав                                            3
МИД                                                 4
Минкультуры                                         2
Миннауки                                            2
Минобороны                                          5
Минобразования                                      4
Мининформпечати                                     2
Министерство промышленности и торговли              5
Министерство по делам молодежи, туризма
и спорта                                            2
Министерство транспорта и коммуникаций              5
Минсельхоз                                          4
Минсоцзащиты                                        3
Минтруд                                             3
Минфин                                              8
Минэкономики                                        5
Министерство энергетики и угольной промышленности   3
Министерство нефтяной и газовой промышленности      4
Минэкобиоресурсов                                   3
Минюст                                              3
Госкомитет по ценовой и антимонопольной
политике                                            3
Госкомзем                                           1
Комитет по водным ресурсам при Кабинете
Министров Республики Казахстан                      1
Комитет по надзору за безопасным ведением работ в
промышленности и горному надзору при Кабинете
Министров Республики Казахстан                      1
Госкомстат                                          3
Госкомимущество                                     3
Комитет по языкам                                   1
Госкомфинконтроль                                   4
Казглавархив                                        1
Госматрезервы                                       1
Казгидромет                                         1
Госстандарт                                         1
Казгеодезия                                         1
Агентство по атомной энергии                        1
Национальное патентное ведомство                    1
Национальное аэрокосмическое агенство               1
ВАК                                                 1
Приложение N 4
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 3 августа 1994 г. N 874
Нормативы
численности руководящих работников, специалистов
и служащих центрального аппарата министерств,
государственных комитетов, ведомств и других
органов государственной власти и управления
---------------------------------------------------------------------
! Соотношение отдельных категорий
!       работников
---------------------------------------------------------------------

1. Құрылымдық бөлiмдер адам саны төмендегiдей болғанда
/бөлiм бастықтарын қоса есептегенде/ құрылады
секторлар                          адам саны 3-тен кем болмаса
бөлiмдер                          адам саны 4-тен кем болмаса
басқармалар                        адам саны 10-нан кем болмаса
бас басқармалар                    қызметкерлер саны 20-дан кем болмаса
II. Құрылымдық бөлiмдер басшыларының орынбасарлары
лауазымы мынадай жағдайда енгiзiледi:
бөлiм бастығының орынбасары        бөлiмде кемiнде /бастықты қоса
есептегенде/ 7 адам болса
Басқармалар бастықтарының          басқармаларда кемiнде /бастықты
орынбасарлары                      қоса есептегенде/ 10 адам болса;
басқармалар бастықтары орынбасарларының
қосымша лауазымы - одан кейiнгi
әрбiр 10 адамға
Қазақстан Республикасы
министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 3 тамыздағы Т 874 Қаулысына N 5 қосымша
Қазақстан Республикасы министрлiктерi, мемлекеттiк
комитеттерi мен ведомстволары орталық аппараты
қызметкерлерiне қызмет көрсетуге арналған қызметтiк
жеңiл автомобильдер
ЛИМИТI
_________________________________________________________________
Министрлiктердiң, мемлекеттiк комитеттер         Автомобильдер
мен ведомстволардың атаулары                          саны
-----------------------------------------------------------------
Геологияминi                                         3
Денсаулықминi                                        4
Сыртқыiсминi                                         5
Мәдениетминi                                         3
Ғылымминi                                            3
Қорғанысминi                                         4
Бiлiмминi                                            5
Баспасөзминi                                         3
Өнеркәсiп және сауда министрлiгi                     6
<*>
Жастар iсi, туризм және спорт министрлiгi            3
Көлiк және коммуникациялар министрлiгi               7
Ауылшарминi                                          5
Әлеуметминi                                          4
Еңбекминi                                            4
Құрылысминi                                          4
Қаржыминi                                           25
Экономминi                                           6
Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгi         4
Мұнай және газ өнеркәсiбi министрлiгi                4
Экобиоресурсминi                                     4
Әдiлетминi                                           4
Баға және монополияға қарсы саясат жөнiндегi
мемлекеттiк комитет                                  4
Мемжерком                                            2
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң
жанындағы су ресурстары жөнiндегi мемлекеттiк
комитет                                              2
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң
жанындағы өнеркәсiпте жұмысты қауiпсiз жүргiзудi
қадағалау және кен қадағалау жөнiндегi комитет       2
Мемстатком                                           4
Меммүлiккомы                                         4
Тiл жөнiндегi комитет                                2
Мемқаржыбақылаукомы                                  5
Қазбасархив                                          2
Мемматрезервком                                      2
Қазгидромет                                          2
Қазкомстандарт                                       2
Қазгеодезия                                          2
Атом энергиясы жөнiндегi агенттiк                    2
Ұлттық патент ведомствосы                            2
Ұлттық аэроғарыш агенттiгi                           2
ЖАК                                                  2
Ескерту. N 5 қосымшадағы "5" цифры "6" цифрымен алмастырылды
- ҚРМК-нiң 10.02.1995 ж. N 143 қаулысымен.

1. Структурные подразделения создаются при следующей
численности (включая руководителей подразделений):
сектора                при численности не менее 3 единиц
отделы                 при численности не менее 4 единиц
управления             при численности не менее 10 единиц
главные управления     при численности работников не менее
20 единиц
II. Должности заместителей руководителей структурных
подразделений вводятся:
заместитель начальника  при наличии в отделе (включая начальника)
отдела                  не менее 7 единиц
заместители начальников  при наличии в управлениях (включая начальника)
управлений               не менее 10 единиц;
дополнительные должности заместителей
начальников управлений - на каждые
последующие 10 единиц
Приложение N 5
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 3 августа 1994 г. N 874
Лимит
количества служебных легковых автомобилей для обслуживания
работников центрального аппарата министерств,
государственных комитетов и ведомств Республики
Казахстан
Сноска. В приложение N 5 внесены изменения - постановлением
Кабинета Министров Республики Казхастан от 10 февраля 1995 г. N 143.
---------------------------------------------------------------------
Наименование министерств, государственных    !    Количество
комитетов и ведомств                    !    автомобилей
---------------------------------------------------------------------
Мингео                                                   3
Минздрав                                                 4
МИД                                                      5
Минкультуры                                              3
Миннауки                                                 3
Минобороны                                               4
Минобразования                                           5
Мининформпечати                                          3
Министерство промышленности и торговли                   6
<*>
Министерство по делам молодежи, туризма
и спорта                                                 3
Министерство транспорта и коммуникаций                   7
Минсельхоз                                               5
Минтруда                                                 4
Минсоцзащиты                                             4
Минстрой                                                 4
Минфин                                                  25
Минэкономики                                             6
Министерство энергетики и угольной промышленности        4
Министерство нефтяной и газовой промышленности           4
Минэкобиоресурсов                                        4
Минюст                                                   4
Госкомитет по ценовой и антимонопольной политике         4
Госкомзем                                                2
Комитет по водным ресурсам при Кабинете Министров
Республики Казахстан                                     2
Комитет по надзору за безопасным ведением работ в
промышленности и горному надзору при Кабинете
Министров Республики Казахстан                           2
Госкомстат                                               4
Госкомимущество                                          4
Комитет по языкам                                        2
Госкомфинконтроль                                        5
Казглавархив                                             2
Госматрезервы                                            2
Казгидромет                                              2
Госстандарт                                              2
Казгеодезия                                              2
Агентство по атомной энергии                             2
Национальное патентное ведомство                         2
Национальное аэрокосмическое агенство                    2
ВАК                                                      2