Орталық Азиялық ынтымақтастық және даму банкiсi туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 1994 жылғы 23 тамыз N 955
Қазақстан Республикасы, Қырғыз Республикасы және Өзбекстан Республикасы Мемлекеттiк Басшыларының Алматы қаласында орналасатын мемлекетаралық Орталық Азиялық ынтымақтастық және даму банкiн /бұдан әрi- Банк/ құру туралы 1994 жылғы 8 шiлдедегi Келiсiмiн орындау үшiн және құрылтайшы елдер Премьер-министрлерi Кеңесiнiң 1994 жылдың 5 тамызында Банкiнiң Жарғысын бекiтуiне байланысты Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi және Алматы қаласының әкiмi бiр апталық мерзiм iшiнде Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне Банкiге Қазақстан Республикасының Жарғылық қорға үлестiк жарна есебiнен қызметтiк үй-жай беру туралы ұсыныс енгiзсiн.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi үлестiк жарнаның қалған бөлiгiн Банкiнiң есеп шотына аударсын.
2. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi Банкiнiң өтiнiмдерi бойынша қажеттi техникалық құрал-жабдықтар мен телефон, телекс және телефакс байланыс жүйелерiн бөлудi қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы Министрлiгi Банктiң халықаралық мәртебесiн ескере отырып, Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне Банктi салықтар мен кедендiк баж салығынан босату туралы белгiленген тәртiппен ұсыныс енгiзсiн.
4. Қазақстан Республикасының Ұлттық банкiсiнен Банкiге қазiргi экономикалық нормативтердi қолданған кезде оның халықаралық мәртебесiн ескеру сұралсын.
5. Банк президентiнiң лауазымы медициналық, тұрмыстық қамтамасыз ету мен көлiк қызметiн көрсетуде Министрдiң лауазымына, ал вице-президенттердiң лауазымдары - Министрдiң орынбасарларының лауазымдарына теңестiрiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О Центральноазиатском банке сотрудничества и развития
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 23 августа 1994 г. N 955
Во исполнение Соглашения Глав Государств Республики Казахстан, Кыргызской Республики и Республики Узбекистан от 8 июля 1994 г. о создании межгосударственного Центральноазиатского банка сотрудничества и развития (далее Банк), с местонахождением в городе Алматы, и в связи с утверждением Устава Банка 5 августа 1994 г. Советом Премьер-министров стран-учредителей Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу и главе Алматинской городской администрации в недельный срок внести в Кабинет Министров Республики Казахстан предложение о передаче служебного здания Банку в счет долевого взноса Республики Казахстан в Уставный капитал.
Министерству финансов Республики Казахстан перечислить оставшуюся часть долевого взноса на счет Банка.
2. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан обеспечить по заявкам Банка выделение необходимых технических средств и каналов телефонной, телексной и телефаксной связи.
3. Министерству финансов Республики Казахстан, учитывая международный статус Банка, внести в установленном порядке предложение в Кабинет Министров Республики Казахстан об освобождении Банка от налогов и таможенных пошлин.
4. Просить Национальный Банк Республики Казахстан учесть международный статус Банка при применении к нему существующих экономических нормативов.
5. Приравнять должность президента Банка по условиям медицинского, бытового обеспечения и транспортного обслуживания к должности Министра, а должности вице-президентов - к должностям заместителей Министра.
Премьер-министр
Республики Казахстан