Қарағанды металлургия комбинаты туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 30 қыркүйек 1994 ж. N 1083
Қазақстан Республикасы үшiн стратегиялық мәнi бар Қарағанды металлургия комбинатының қаржылық-экономикалық жағдайын сауықтыру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Санацияға дайындық және оны өткiзудiң тетiгiн әзiрлеу кезеңiнде Қазақстан Республикасының бюджетiне берешегi бойынша айыппұл санкцияларын төлету кiдiртiлiп, 1994 жылдың 1 желтоқсанына дейiн шегертiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Дәрменсiз мемлекеттiк кәсiпорындарды санациялау және тарату жөнiндегi ведомствоаралық комиссиясы Қарағанды металлургия комбинатының қаржы жағдайын оған барып зерделеу үшiн Қазақстан Республикасы прокуратурасының, Iшкi
iстер министрлiгiнiң, Мемлекеттiк қаржы бақылау комитетiнiң
мамандарын тарта отырып 1994 жылдың 3 қазанына дейiн жұмыс тобын
және оны санациялау шараларын әзiрлеу жөнiндегi жұмыс комиссиясын
құрсын.
3. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiсiнен Қарағанды
металлургия комбинатына бөлiнген директивтiк кредиттердi өтеудi
1994 жылғы 1 желтоқсанға дейiн ұзарту сұралсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О санации Каpагандинского металлуpгического комбината
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 30 сентябpя 1994 г. N 1083
В целях оздоровления финансово-экономического состояния Карагандинского металлургического комбината, имеющего стратегическое значение для республики, Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Приостановить и отсрочить до 1 декабря 1994 г.на период подготовки к санации и выработки механизма ее проведения уплату штрафных санкций по задолженности бюджету Республики Казахстан.
2. Межведомственной комиссии по санации и ликвидации несостоятельных государственных предприятий Республики Казахстан до 3 октября 1994 г. создать рабочую группу с привлечением специалистов прокуратуры, Министерства внутренних дел, Государственного комитета финансового контроля Республики Казахстан для изучения на месте финансового состояния Карагандинского металлургического комбината и рабочую комиссию по разработке мероприятий по его санации.
3. Ходатайствовать перед Национальным Банком Республики Казахстан о пролонгации до 1 декабря 1994 г. директивных кредитов, выделенных Карагандинскому металлургическому комбинату.
Премьер-министр
Республики Казахстан