Кәсiпкерлiктi қолдау мен дамытудың Қазақстандық орталығын құру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 11 қазан 1994 ж. N 1157
"Қазақстан Республикасында Кәсiпкерлiктi қолдау мен дамытудың 1994-1996 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1994 жылғы 10 маусымдағы N 1727  K941727_  қаулысын орындау және кәсiпкерлiктi дамытудың ғылыми, құқықтық және оқу-әдiстемелiк базасын жасау мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Кәсiпкерлiктi қолдау мен дамытудың Қазақстандық орталығы құрылсын (бұдан әрi - Орталық).
2.<*>
3.<*>
Ескерту. 2-шi және 3-шi тармақтардың күшi жойылған - ҚРМК-нiң
1995.06.20. N 849 қаулысымен.   P950849_
4. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Алматы қаласының әкiмiмен, Қазақстан Республикасының Бiлiм министрлiгiмен және Қазақстан Кәсiпкерлер конгресiмен бiрлесiп, Орталықтың штатындағы адамдары мен  ғылыми-практикалық лабораторияларын орналастыру үшiн ғимарат бөлетiн болсын.
5.<*>
Ескерту. 5-шi тармақтың күшi жойылған - ҚРМК-нiң 1995.06.20.               N 849 қаулысымен.
6. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi:
Орталықты шетелдiң техникалық көмегiнiң ауқымында дамытуға қаржы бөлсiн;<*>
Ескерту. 6-тармақтың 3-абзацы алынып тасталған - ҚРМК-нiң              1995.06.09. N 809 қаулысымен.
7.<*>
8.<*>
Ескерту. 7-шi және 8-шi тармақтардың күшi жойылған - ҚРМК-нiң
1995.06.20. N 849 қаулысымен.
9. Орталық басқармасының төрағасына Қазақстан Республикасының министрлерiне дәрiгерлiк қызмет көрсету шарттары қолданылсын.
10.<*>
11.<*>
Ескерту. 10-шы және 11-шi тармақтардың күшi жойылған - ҚРМК-нiң
1995.06.20. N 849 қаулысымен.   P950849_
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1994 жылғы 11 қазандағы
N 1157 қаулысымен
Бекiтiлген
Кәсiпкерлiктi қолдау мен дамытудың Қазақстандық
орталығының Ғылыми-практикалық кеңесi туралы
Ереже
1. Кәсiпкерлiктi қолдау мен дамытудың Қазақстандық орталығының Ғылыми-практикалық кеңесi (бұдан әрi - Орталық) Орталықтың кәсiпкерлiктi қолдау мен дамытуды ғылыми, құқықтық, оқу-әдiстемелiк жағынан қамтамасыз ету жөнiндегi ұсыныстарын әзiрлеу жөнiндегi жоғары орган болып табылады.
2. Ғылыми-практикалық кеңес өз қызметiнде Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстанда Кәсiпкерлiктi қолдау мен дамытудың 1994-1996 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 1994 жылғы 10 маусымдағы N 1727 қаулысын және осы Ереженi басшылыққа алады.
3. Ғылыми-практикалық кеңеске мынадай мiндеттер жүктеледi:
кәсiпкерлiктi дамытудың проблемаларын ғылыми негiздеу, кәсiпкерлiктi мемлекеттiк басқару органдарымен, кәсiпкерлiк құрылымдарымен, халықаралық ұйымдармен өзара iс-қимылды дамыту проблемаларын шешу жөнiндегi ұсыныстарды әзiрлеу;
кәсiпкерлiктi дамыту практикасын қорытып, Қазақстан Республикасының Президентiне, Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне ұсыныстар әзiрлеу;
Кәсiпкерлiктi қолдау мен дамыту жөнiндегi мемлекеттiк комиссияға (бұдан әрi - Мемкомиссия) экономиканың жеке меншiк секторын дамыту мәселелерi бойынша талдау материалдарын, баяндау хаттарын әзiрлеу;
кәсiпкерлiк құрылымдарға арналған кадрларды даярлау саласындағы жұмыстарды үйлестiру, кәсiпкерлiктi дамытудың оқу-әдiстемелiк базасын нығайту үшiн Мемкомиссияға ұсыныстар әзірлеу;
кәсiпкерлiк қызмет үшiн кадрлар даярлау iсiнде халықаралық ұйымдардан техникалық көмектер алуға жәрдем беру;
кәсiпкерлiктi дамытуды қамтамасыз ететiн заң жобалары мен нормативтiк құжаттардың жобаларына ұсыныстар әзiрлеп, оларды республика Үкiметiнiң қарауына ұсынып отыру.

Об обpазовании Казахстанского центpа поддеpжки и pазвития пpедпpинимательства <*> Сноска. Пункты 2, 3, 5, 7, 8, 10, 11 - утpатили силу постановлением КМ РК от 20 июня 1995 г. N 849.
ПОСТАНОВЛЕНИЕ Кабинета Министpов Республики Казахстан от 11 октябpя 1994 г. N 1157
Во исполнение постановления Президента Республики Казахстан от 10 июня 1994 г. N 1727 "О Государственной программе поддержки и развития предпринимательства в Республике Казахстан на 1994-1996 годы" и в целях создания научной, правовой и учебно-методической базы развития предпринимательства Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Образовать Казахстанский центр поддержки и развития предпринимательства (далее - Центр).
4. Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу совместно с главой Алматинской городской администрации, Министерством образования Республики Казахстан и Конгрессом предпринимателей Казахстана выделить здание для размещения штатного персонала и научно-практических лабораторий Центра.
6. Министерству экономики Республики Казахстан:
выделить средства на равитие Центра в рамках зарубежной технической помощи. <*>
Сноска. Абзац третий исключен - постановлением КМ РК от 9 июня 1995 г. N 809.
9. Распространить на председателя Правления Центра условия медицинского обслуживания министров Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 11 октября 1994 г. N 1157
ПОЛОЖЕНИЕ
О Научно-практическом совете Казахстанского центра поддержки
и развития предпринимательства
1. Научно-практический совет Казахстанского центра поддержки и развития предпринимательства (далее - Центр) является высшим органом управления по подготовке предложений Центром научного, правового, учебно-методического обеспечения поддержки и развития предпринимательства.
2. В своей деятельности Научно-практический совет руководствуется постановлением Президента Республики Казахстан от 10 июня 1994 г. N 1727 "О Государственной программе поддержки и развития предпринимательства в Казахстане на 1994-1996 годы" и настоящим Положением.
3. На Научно-практический совет возлагаются следующие задачи:
научное обоснование направлений развития предпринимательства, разработка предложений по решению проблем развития предпринимательства во взаимодействии с органами государственного управления, предпринимательскими структурами, международными организациями;
обобщение практики развития предпринимательства и подготовка рекомендаций Президенту Республики Казахстан, Кабинету Министров Республики Казахстан;
подготовка аналитических материалов, докладных записок по вопросам развития частного сектора экономики Государственной комиссии по поддержке и развитию предпринимательства (далее - Госкомиссия);
подготовка предложений для Госкомиссии по координации работ в области подготовки кадров для предпринимательских структур, укрепления учебно-методической базы развития предпринимательства;
содействие в получении технической помощи от международных организаций по подготовке кадров для предпринимательской деятельности;
разработка предложений к проектам законодательных и нормативных документов, обеспечивающих развитие предпринимательства, и внесение их на рассмотрение Правительства республики.

4. Ғылыми-практикалық кеңестiң:
мемлекеттiк басқару органдарынан белгiленген тәртiпте қажеттi материалдарды алуға;
кәсiпкерлiктi дамыту мәселелерi жөнiнде ғылыми-практикалық конференциялар, семинарлар өткiзудi ұйымдастыруға құқы бар.
5. Ғылыми-практикалық кеңестi төраға - Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң бiрiншi орынбасары басқарады. Оның құрамына министрлiктер мен ведомстволардың, кәсiпкерлiк құрылымдардың басшылары, ғалымдар, мамандар кiредi.
6. Ғылыми-практикалық кеңестiң мәжiлiстерi хаттамалармен ресiмделедi, оларға төраға мен хатшы қол қояды.
7. Ғылыми-практикалық кеңестiң жұмысы бұқаралық ақпарат құралдарында ұдайы жарияланып отырады.
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1994 жылғы 11 қазандағы
N 1157 қаулысымен
Бекiтiлген
Кәсiпкерлiктi қолдау мен дамытудың Қазақстандық
орталығы Ғылыми-практикалық кеңесiнiң
Құрамы
Қажыгелдин Ә.М.   - Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң
бiрiншi орынбасары (Кеңес төрағасы)
Мәмбетқазиев Е.Ә. - Қазақстан Республикасының Бiлiм министрi
(Кеңес төрағасының орынбасары)
Қалмырзаев С.     - Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк
жөнiндегi мемлекеттiк комитетi төрағасының
орынбасары
Нәрiбаев К.Н.     - Қазақтың Әл-Фараби атындағы мемлекеттiк
университетiнiң ректоры
Бисенов М.С.      - Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң
орынбасары
Шәйкенов Н.А.     - Қазақстан Республикасының Әдiлет министрi
Горячковский В.Н. - Қазақстан Республикасының Статистика және
талдау жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң
төрағасы
Баранов А.П.      - Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң
бiрiншi орынбасары
Мамыров Н.        - Қазақ мемлекеттiк басқару академиясының
ректоры
Своик П.В.        - Қазақстан Республикасының Баға және монополияға
қарсы саясат жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң
төрағасы
Соболев В.В.      - Қазақстан Республикасының Еңбек министрi
Тимкин М.И.       - Қазақстан Республикасы Президентi Аппараты
жетекшiсiнiң бiрiншi орынбасары (келiсiм
бойынша)
Өтембаев Е.Ә.     - Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетi
Iс басқармасы Жиынтық экономика бөлiмiнiң
меңгерушiсi
Аханов С.А.       - Қазақстан Республикасы Экономика министрiнiң
бiрiншi орынбасары
Көшербаев Қ.      - Алматы қаласы, Калинин ауданының әкiмi
Мұхамеджанов Б.   - Қазақстан кәсiпкерлерi Конгресiнiң бiрiншi
вице-президентi
Субханбердин Н.   - Қазкоммерцбанкi Басқармасының төрағасы
Жанатаев Т.А.     - Қазақстан кәсiпкерлерi Конгресiнiң
вице-президентi

4. Научно-практический совет имеет право:
получать в установленном порядке необходимые материалы в органах государственного управления;
организовывать проведение научно-практических конференций, семинаров по проблемам развития предпринимательства.
5. Научно-практический совет возглавляется председателем - Первым заместителем Премьер-Министра Республики Казахстан. В его состав входят руководители министерств и ведомств, предпринимательских структур, ученые, специалисты.
6. Заседания Научно-практического совета оформляются протоколами, которые подписываются председателем и секретарем.
7. Работа Научно-практического совета систематически освещается в средствах массовой информации.
УТВЕРЖДЕН
постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 11 октября 1994 г. N 1157
СОСТАВ
Научно-практического совета Казахстанского центра поддержки и
развития предпринимательства
Кажегельдин А. М.  - Первый заместитель Премьер-Министра Республики
Казахстан (председатель Совета)
Мамбетказиев Е. А. - Министр образования Республики Казахстан
(заместитель председателя Совета)
Нарибаев К. Н.     - ректор Казахского государственного национального
университета имени Аль-Фараби
Калмурзаев С.      - заместитель Председателя Государственного
комитета Республики Казахстан по
государственному имуществу
Бисенов М. С.      - заместитель Министра финансов Республики
Казахстан
Шайкенов Н. А.     - Министр юстиции Республики Казахстан
Горячковский В. И. - Председатель Государственного комитета
Республики Казахстан по статистике и анализу
Баранов А. П.      - первый заместитель Министра финансов Республики
Казахстан
Мамыров Н.         - ректор Казахской академии государственного
управления
Своик П. В.        - Председатель Государственного комитета
Республики Казахстан по ценовой и антимонопольной
политике
Соболев В. В.      - Министр труда Республики Казахстан
Тимкин М. И.       - первый заместитель Руководителя Аппарата
Президента Республики Казахстан (по согласованию)
Утембаев Е. А.     - заведующий Сводным экономическим отделом
Управления Делами Кабинета Министров Республики
Казахстан
Аханов С. А.       - первый заместитель Министра экономики Республики
Казахстан
Кушербаев К.       - Глава Калининской районной администрации г. Алматы
Мухамеджанов Б.    - первый вице-президент Конгресса предпринимателей
Казахстана
Субханбердин Н.    - председатель Правления Казкоммерцбанка
Джанатаев Т. А.    - вице-президент Конгресса предпринимателей
Казахстана