Шаруашылық жүргiзушi субъектiлер - табиғи монополияшылардың өнiмдерiне бағаны реттеу туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 19 қазандағы N 1171 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 17 наурыздағы N 258 қаулысымен.
Бағаның өсуi және экономикада төлемдердiң жасалмауы шаруашылық жүргiзушi субъектiлер - табиғи монополияшылардың өнiмiне баға өктемдiгiн орнатуға байланысты екенiн ескерiп, сондай-ақ жаңа баға саясатын жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Баға және монополияға қарсы саясат жөнiндегi мемлекеттiк комитетi:
екi апта мерзiм iшiнде шаруашылық жүргiзушi субъектiлердiң республикалық және жергiлiктi рыноктардағы басымдық жағдайын анықтау жұмыстарын жүргiзсiн;
Қазақстан Республикасының шаруашылық жүргiзушi субъектiлердi - табиғи монополияшыларды Мемлекеттiк тiзiлiмнен өткiзумен қатар шаруашылық жүргiзушi субъектiлер - табиғи монополияшылар: құбыр желiлерi арқылы мұнай және газ тасымалдау жөнiндегi кәсiпорындарды, темiр жол көлiгiн, байланысты, электр энергетикасын, су шаруашылығы жүйелерiн, аэронавигацияны, әуе қозғалысын басқаруды әуежаймен (қызмет көрсету) атын атап Мемлекеттiк тiркеуден өткiзсiн;
1994 жылдың 1 қарашасына дейiн шаруашылық жүргiзушi субъектiлер - табиғи монополияшылардың аты аталған Мемлекеттiк тiркелiмiн республикалық бұқаралық ақпарат құралдарында жариялансын.
Монополиялық бағалардың деңгейiне бақылауды күшейту үшiн Қазақстан Республикасының Баға және монополияға қарсы саясат жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне:
Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгiнiң, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiнiң, Қазақстан Республикасының Статистика және анализ жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң келiсуiмен өнiмнiң (жұмыстың, қызмет көрсетудiң) өзiндiк құнына кiретiн шығындардың құрамы туралы қолданылып жүрген Ережеге сай министрлiктердiң (ведомстволардың) ұсынуы бойынша шаруашылық жүргiзушi субъектiлер - табиғи монополияшылар өндiрiп және сатып отырған өнiмнiң (жұмыстың, қызмет көрсетудiң) өзiндiк құнына кiретiн шығындардың құрамы туралы салалық ережелердi бекiтуге;
өзiндiк құнның, өндiрiс көлемдерi мен инфляция деңгейiнiң өзгеруiне байланысты шаруашылық жүргiзушi субъектiлер - табиғи монополияшылардың монополиялық жоғары пайдасын реттеу туралы шешiмдер қабылдауға рұқсат берсiн.
Ескерту. 1-тармақтың 3-шi абзацында сөздер алмастырылған -   ҚРМК-нiң 1995.04.27. N 565 қаулысымен.
Ескерту. 1-тармақтың 3-шi абзацынан сөздер алынып тасталды - ҚРМК-нiң 1995.05.04. N 610 қаулысымен.
Ескерту. 1-тармақтың 3-шi абзацына өзгерiстер енгiзiлдi -   ҚР Үкiметiнiң 1996.03.12. N 301  қаулысымен
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ өзгертiлдi - ҚР Үкiметiнiң 1997.05.08. N 811  қаулысымен
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ өзгертiлдi - ҚР Үкiметiнiң 1997.05.13. N 828  қаулысымен
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ өзгертiлдi - ҚР Үкiметiнiң 1997.08.08. N 1243  қаулысымен .

О pегулиpовании цен на пpодукцию хозяйствующих субъектов - естественных монополистов
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 19 октябpя 1994 года N 1171. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 17 марта 2003 г. N 258
Учитывая, что рост цен и неплатежи в экономике связаны с диктатом цен на продукцию хозяйствующих субъектов - естественных монополистов, а так же в целях реализации новой ценовой политики Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Государственному комитету Республики Казахстан по ценовой и антимонопольной политике:
в двухнедельный срок провести работу по уточнению доминирующего положения хозяйствующих субъектов на республиканском и местном рынках;
одновременно с Государственным реестром хозяйствующих субъектов - монополистов Республики Казахстан вести Государственный поименный регистр хозяйствующих субъектов - естественных монополистов: предприятий по транспортировке нефти и газа по трубопроводам, предприятий железнодорожного транспорта, связи, электроэнергетики, водохозяйственной системы, аэронавигации, управления воздушным движением, аэропортов (предоставление услуг);
до 1 ноября 1994 г. опубликовать Государственный поименный регистр хозяйствующих субъектов - естественных монополистов в республиканских средствах массовой информации.
Для усиления контроля за уровнем монопольных цен разрешить Государственному комитету Республики Казахстан по ценовой и антимонопольной политике:
утверждать в соответствии с действующим Положением о составе затрат, включаемых в себестоимость продукции (работ, услуг), по согласованию с Министерством экономики, Министерством финансов Республики Казахстан, Государственным комитетом Республики Казахстан по статистике и анализу по представлению министерств (ведомств) отраслевые положения о составе затрат, включаемых в себестоимость продукции (работ, услуг), производимой и реализуемой хозяйствующими субъектами - естественными монополистами;
принимать решения о регулировании монопольно высокой прибыли хозяйствующих субъектов - монополистов в зависимости от изменения себестоимости, объемов производства и уровня инфляции.
Сноска. В абзац третий внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 27 апреля 1995 г. N 565; от 4 мая 1995 г. N 610; от 12 марта 1996 г. N 301; от 8 мая 1997 г. N 811 ; от 13 мая 1997 г. N 828 ; от 8 августа 1997 г. N 1243 .

2. Тұтынушылардың құқын қорғау мақсатында шаруашылық жүргiзушi субъектiлер - табиғи монополияшылардың өнiмiне баға көтеру жиiлiгi тоқсанына бiр реттен аспайтын етiп тоқсан басындағы айдың 1-күнi бұқаралық ақпарат құралдарында алдын ала хабарлана отырып жүргiзiледi деп бекiтiлсiн. Бағаның көтерiлуi туралы алдын ала хабарлау тәртiбiн бұзған кәсiпорындар - табиғи монополияшыларға Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1992 жылғы 17 наурыздағы N 245 қаулысымен бекiтiлген (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 11, 197-бап) Мемлекеттiк баға тәртiбiн бұзушылыққа экономикалық санкциялар қолданудың тәртiбi туралы Ережеде көзделген экономикалық санкциялар қолданылады.
Ескерту. 2-тармағының талаптары ерекшелiк ретiнде қаралып,
Қазақстан Республикасының Энергетика және көмiр
өнеркәсiбi министрлiгi мен Қазақстан Республикасының
Баға және монополияға қарсы саясат жөнiндегi
мемлекеттiк комитетi электрэнергиясына қолданылып
жүрген тарифтердi 1996 жылдың 1 ақпанынан бастап
орта есеппен 4 процентке арттырсын - ҚР Үкiметiнiң
1996.01.25. N 102  қаулысымен .
3. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi Қазақстан Республикасының Статистика және анализ жөнiндегi мемлекеттiк комитетiмен бiрге келесi тоқсанға болжамдап отырған инфляцияның қарқыны туралы ақпаратты өтiп жатқан тоқсанның соңғы айының 25-не дейiн орталық баспасөзде жариялайтын болсын.
4. Қазақстан Республикасының Баға және монополияға қарсы саясат жөнiндегi мемлекеттiк комитетi 1995 жылдың 1 қаңтарына дейiн мемлекеттiк бақылау және қадағалау органдарының, бюджеттiк ұйымдарының (мемсараптау, денсаулық сақтау мен бiлiм берудiң мемлекеттiк мекемелерi, жерге орналастыру, тазалық-эпидемиологиялық және ветеринарлық қадағалау, автомобиль инспекциясы және басқалар) ақы төленетiн жұмыстары мен қызмет көрсетулерiне баға прейскуранттары мен тарифтерiн белгiлесiн.
5. Қазақстан Республикасының Баға және монополияға қарсы саясат жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Мемлекеттiк қаржы бақылау комитетi, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Бас салық инспекциясы 1994 жылдың 1 қарашасына дейiн мемлекеттiк кәсiпорындар - табиғи монополияшылардың қатысуымен құрылған олардың қызметiн қайталайтын шаруашылық жүргiзушi құрылымдарды анықтап, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң келiсуiмен оларды таратсын. Осы құрылымдарға қосылған мемлекет қаражатын, дивидендттерiн ескере отырып, қайтаруды қамтамасыз етсiн. Технологиялық жағынан қажет мемлекеттiк меншiк нысанындағы кәсiпорындардан басқа мұндай шаруашылық жүргiзушi субъектiлер құруға алдағы уақытта тыйым салынсын.

2. Установить, что в целях защиты прав потребителей повышение цен на продукцию хозяйствующих субъектов - естественных монополистов может производиться не чаще одного раза в квартал с 1 числа месяца начала квартала с заблаговременным извещением в средствах массовой информации. К предприятиям - естественным монополистам, нарушившим порядок заблаговременного уведомления о повышении цен, применять экономические санкции, предусмотренные Положением о порядке применения экономических санкций за нарушение государственной дисциплины цен, утвержденным постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 17 марта 1992 г. N 245 P920245_ (САПП Республики Казахстан, 1992 г., N 11, ст. 197).
Сноска. В виде исключения разрешено Министерству энергетики и угольной промышленности Республики Казахстан и Государственному комитету Республики Казахстан по ценовой и антимонопольной политике повысить с 1 февраля 1996 года действующие тарифы на электрическую энергию в среднем на 4 процента - постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 января 1996 г. N 102 .
3. Министерству экономики Республики Казахстан совместно с Государственным комитетом Республики Казахстан по статистике и анализу до 25 числа последнего месяца текущего квартала публиковать в центральной печати информацию о прогнозируемых темпах инфляции на следующий квартал.
4. Государственному комитету Республики Казахстан по ценовой и антимонопольной политике в срок до 1 января 1995 г. утвердить прейскуранты цен и тарифов на платные работы и услуги, выполняемые органами государственного контроля и надзора, бюджетными организациями (госэкспертиза, государственные учреждения здравоохранения и образования, землеустройство, санитарно-эпидемиологический и ветеринарный надзор, автомобильная инспекция и др.).
Государственному комитету Республики Казахстан по ценовой и антимонопольной политике, Государственному комитету финансового контроля, Главной налоговой инспекции Министерства финансов Республики Казахстан до 1 ноября 1994 г. выявить хозяйствующие структуры, созданные при участии государственных предприятий - естественных монополистов, дублирующие их основную деятельность, и по согласованию с Государственным комитетом Республики Казахстан по государственному имуществу ликвидировать их. Обеспечить возврат государственных средств, вложенных в эти структуры, с учетом полученных дивидендов. Впредь запретить создание подобных хозяйствующих субъектов, за исключением технологически необходимых предприятий с государственной формой собственности.

6. Экономикада бағаны жаудыруды азайту мақсатында Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi, Экономика министрлiгi, Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Қазақстан Республикасының Баға және монополияға қарсы саясат жөнiндегi мемлекеттiк комитетi жергiлiктi әкiмдермен бiрлесе отырып, 1994 жылдың 1 желтоқсанына дейiн әлеуметтiк, мәдени, тұрмыстық объектiлердi шаруашылық жүргiзушi субъектiлер - табиғи монополияшылардың балансынан жергiлiктi әкiмдердiң қарауына кезең-кезеңмен өткiзу механизмiн әзiрлесiн.
7. Қазақстан Республикасының Статистика және анализ жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Республикасының Баға жөнiндегi монополияға қарсы саясат жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң келiсуiмен 1994 жылдың 1 қарашасына дейiн шаруашылық жүргiзушi субъектiлер - табиғи монополияшылардың өнiмге (жұмысқа, қызмет көрсетуге) кеткен шығындардың құрамы жөнiнде ай сайын толық есеп берiп тұруды енгiзсiн.
8. Қазақстан Республикасының Баға және монополияға қарсы саясат жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Қаржы министрлiгiнiң Бас салық инспекциясы, Қазақстан Республикасының Қаржы бақылау комитетi шаруашылық жүргiзушi субъектiлер - табиғи монополияшылардың нақты шығын құрамы мен түскен пайдасының көлемiне кем дегенде жарты жылда бiр рет бiрлесiп тексеру жүргiзiп отырсын. Тексеру нәтижелерiнде Үкiметке баяндап отырсын.
9. Үкiмет шешiмдерiне енгiзiлетiн қоса берiлiп отырған өзгертулер бекiтiлсiн.
10. Қоса берiлiп отырған тiзбеге сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi шешiмдерiнiң күшi жойылды деп танылсын.
11. Министрлiктер мен ведомстволар, жергiлiктi әкiмдер бұрын қабылданған шешiмдерiн осы қаулыға сәйкестендiретiн болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1994 жылғы 19 қазандағы
N 1171 қаулысымен
Бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмдерiне енгiзiлетiн
ӨЗГЕРТУЛЕР
1.
2.
Ескерту. 1,2-шi тармақтардың күшi жойылды - ҚР Үкіметінің 2002.03.19. N 331  қаулысымен .
3.
4.
Ескерту. 3,4-шi тармақтар күшiн жойған - ҚРМК-нiң 1995. 09.26. N 1283  қаулысымен .
5. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiс енгiзу және күшi жойылған деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 24 қарашадағы N 1176 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993ж., N 46, 550-бап):
3-тармағының:
а) "б" тармақшасындағы "баға белгiлеу органдарына" деген сөздер "Баға және монополияға қарсы саясат жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне және оның аумақтық органдарына" деген сөздерiмен алмастырылсын;
ә) "е" тармақшасының екiншi абзацындағы "Қазақстан Республикасы Экономика министрлiгiнiң жанындағы Баға комитетi, облыс әкiмдерiнiң, Алматы және Ленинск қалалық әкiмдерiнiң баға белгiлеу органдары" сөздерi "Қазақстан Республикасының Баға және монополияға қарсы саясат жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, оның аумақтық органдары" деген сөздермен алмастырылсын;
б) "и" тармақшасындағы "Қазақстан Республикасы Экономика министрлiгiнiң жанындағы Баға комитетiнiң және облыс әкiмдерiнiң, Алматы және Ленинск қалалық әкiмдерiмен баға белгiлеу органдарының шешiмдерiн" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Баға және монополияға қарсы саясат жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң, оның аумақтық органдарының шешiмдерiн" сөздерiмен алмастырылсын;
в) "к" тармақшасындағы "баға белгiлеу органдары" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Баға және монополияға қарсы саясат жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң аумақтық органдары" сөздерiмен алмастырылсын;
г) "л" тармақшасындағы "баға белгiлеу органдары" және "Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгiнiң жанындағы Баға комитетiне" деген сөздер тиiсiнше "Қазақстан Республикасының Баға және монополияға қарсы саясат жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң аумақтық органдары" және "Қазақстан Республикасының Баға және монополияға қарсы саясат жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне" деген сөздермен алмастырылсын;
д) "н" тармақшасындағы "Қазақстан Республикасы Экономика министрлiгiнiң жанындағы Баға комитетi" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Баға және монополияға қарсы саясат жөнiндегi мемлекеттiк комитетi" деген сөздермен алмастырылсын.
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1994 жылғы 19 қазандағы
N 1171 қаулысымен
Бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң күшi жойылған шешiмдерiнiң
ТIЗБЕСI

6. В целях сокращения эффекта ценового мультипликатора в экономике Министерству финансов, Министерству экономики Республики Казахстан, Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу, Государственному комитету Республики Казахстан по ценовой и антимонопольной политике совместно с главами местных администраций до 1 декабря 1994 г. отработать механизм поэтапной передачи объектов соцкультбыта с баланса хозяйствующих субъектов - естественных монополистов в ведение глав местных администраций.
7. Государственному комитету Республики Казахстан по статистике и анализу по согласованию с Государственным комитетом Республики Казахстан по ценовой и антимонопольной политике до 1 ноября 1994 г. ввести развернутую ежемесячную отчетность по составу затрат на продукцию (работы, услуги) хозяйствующих субъектов - естественных монополистов.
8. Государственному комитету Республики Казахстан по ценовой и антимонопольной политике, Главной налоговой инспекции Министерства финансов, Государственному комитету финансового контроля Республики Казахстан не реже одного раза в полугодие осуществлять совместные проверки фактического состава затрат и размеров прибыли у хозяйствующих субъектов - естественных монополистов. Результаты проверок докладывать Правительству.
9. Утвердить прилагаемые изменения, которые вносятся в решения Правительства.
10. Признать утратившими силу решения Правительства Республики Казахстан  согласно прилагаемому перечню.
11. Министерствам и ведомствам, главам местных администраций привести ранее принятые решения в соответствие с настоящим постановлением.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 19 октября 1994 г. N 1171
Изменения,
которые вносятся в решения
Правительства Республики Казахстан
1. (Пункты 1,2 утратили силу - постановлением Правительства РК от 19 марта 2002 г. N 331 )
3. (Пункты 3,4 утратили силу - постановлением Правительства РК от 26 сентября 1995 г. N 1283 )
5. В постановлении Кабинета Министров Республики Казахстан от 24 ноября 1993 г. N 1176 "О внесении изменений и признании утратившими силу отдельных решений Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 46, ст. 550):
в пункте 3:
а) в подпункте "в" слова "органам ценообразования" заменить словами "Государственного комитета Республики Казахстан, по ценовой и антимонопольной политике и его территориальных органов";
б) в абзаце втором подпункта "ж" слова "Комитет цен при Министерстве экономики Республики Казахстан, органы ценообразования глав областных, Алматинской и Ленинской городских администраций" заменить словами "Государственный комитет Республики Казахстан по ценовой и антимонопольной политике, его территориальные органы";
в) в подпункте "к" слова "решений Комитета цен при Министерстве экономики Республики Казахстан и органов ценообразования глав областных, Алматинской и Ленинской городских администраций" заменить словами "решений Государственного комитета Республики Казахстан по ценовой и антимонопольной политике, его территориальных органов";
г) в подпункте "л" слова "органам ценообразования" заменить словами "территориальным органам Государственного комитета Республики Казахстан по ценовой и антимонопольной политике";
д) в подпункте "м" слово "ценообразования" заменить словами "Государственному комитету Республики Казахстан по ценовой и антимонопольной политике, его территориальным органам";
е) в подпункте "н" слова "органами ценообразования" и "Комитету цен при Министерстве экономики" заменить соответственно словами "территориальными органами Государсвтенного комитета Республики Казахстан по ценовой и антимонопольной политике" и "Государственному комитету Республики Казахстан по ценовой и антимонопольной политике";
ж) в подпункте "о" слова "Комитетом цен при Министерстве экономики Республики Казахстан" заменить словами "Государственным комитетом Республики Казахстан по ценовой и антимонопольной политике".
Утвержден
постановлением Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 19 октября 1994 г. N 1171
Перечень
решений Правительства Республики Казахстан,
утративших силу

1. "Бағаны ырықтандыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1992 жылғы 3 қаңтардағы N 3 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1992 ж., N 1, 7-бап) 10 және 14-тармақтары.
2. Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "Мемлекеттiк баға тәртiбiн бұзғаны үшiн экономикалық санкция қолдану тәртiбi туралы Ереженi бекiту туралы" 1992 жылғы 17 наурыздағы N 245 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1992 ж., N 11, 197-бап) бекiтiлген Мемлекеттiк баға тәртiбiн бұзғаны үшiн экономикалық санкция қолдану тәртiбi туралы Ереженiң 10-тармағының бесiншi абзацы, 11-тармағының бесiншi және жетiншi абзацтары.
3. "Мемлекеттiк баға тәртiбiн бұзғаны үшiн экономикалық санкциялар қолдану тәртiбi туралы Ережеге толықтырулар туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1992 жылғы 28 тамыздағы N 714 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1992 ж., N 34, 519-бап).
4. "Сауда және жабдықтау-өткiзу ұйымдары бойынша сауда үстемелерiнiң мөлшерлерi мен рентабельдiктiң шектi деңгейлерi туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1992 жылғы 2 қыркүйектегi N 735  қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1992 ж., N 356 550-бап) 2-тармағы.
5. "Монополист кәсiпорындардың еркiн (нарықтық) бағалар бойынша өткiзетiн өнiмдерiне бағаларды мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1992 жылғы 29 қыркүйектегi N 814 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1992 ж., N 37, 570-бап) 2-тармағы және 6-тармағының екiншi абзацы.
6. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 28 маусымдағы N 547 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 25, 304-бап) 1-тармағының сегiзiншi - он екiншi абзацтары және 2-тармағы.
7. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiс енгiзу және күшi жойылған деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 24 қарашадағы N 1176 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 46, 550-бап) 2-тармағының "а" тармақшасы және 3-тармағының "е" тармақшасы.
8. "Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "Ұлттық валютаның енгiзу жағдайында бағаның өсуiн шектеу жөнiндегi төтенше шаралар туралы" 1993 жылғы 12 қарашадағы N 1121  қаулысына толықтырулар мен өзгертулер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 28 желтоқсандағы N 1302  қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 50, 604-бап) 1-тармағының алтыншы абзацы және 3-тармағы.

1. Пункты 10 и 14 постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 3 января 1992 г. N 3 "О мерах по либерализации цен" (САПП Республики Казахстан, 1992 г., N 1, ст. 7).
2. Абзац пятый пункта 10, абзацы пятый и седьмой пункта 11. Положения о порядке применения экономических санкций за нарушение государственной дисциплины цен, утвержденного постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 17 марта 1992 г. N 245 "Об утверждении Положения о порядке применения экономических санкций за нарушение государственной дисциплины цен" (САПП Республики Казахстан, 1992 г., N 11, ст. 197).
3. Постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 28 августа 1992 г. N 714 "О внесении дополнения в Положение о порядке применения экономических санкций за нарушение государственной дисциплины цен" (САПП Республики Казахстан, 1992 г., N 34, ст. 519).
4. Пункт 2 постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 2 сентября 1992 г. N 735 "О размерах торговых надбавок и предельных уровнях рентабельности по торговым и снабженческо- -сбытовым организациям" (САПП Республики Казахстан, 1992 г., N 35, ст. 519).
5. Пункт 2 и абзац второй пункта 6 постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 29 сентября 1992 г. N 814 "О государственном регулировании цен на продукцию предприятий - -монополистов, реализуемую по свободным ценам" (САПП Республики Казахстан, 1992 г., N 37, ст.570).
6. Абзацы восьмой - двенадцатый пункта 1 и пункт 2 постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 28 июня 1993 г. N 547 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 25, ст.304).
7. Подпункт "а" пункта 2 и подпункт "е" пункта 3 постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 24 ноября 1993 г. N 1176 "О внесении изменений и признании утратившими силу отдельных решений Правительства Республики Казахстан, 1993 г., N 46, ст.550).
8. Абзац 6 пункта 1 и пункт 3 постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 28 декабря 1993 г. N 1302 "О внесении дополнений и изменений в постановлении Кабинета Министров Республики Казахстан от 12 ноября 1993 г. N 1121 "О чрезвычайных мерах по ограничению роста цен в условиях введения национальной валюты" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 50, ст. 604).

9. "Жекелеген қызмет түрлерiне тарифтер туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 16 маусымдағы N 639  қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1994 ж., N 26, 275-бап) 1-тармағының екiншi абзацы.

9. Абзац второй пункта 1 постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 16 июня 1994 г. N 639 "О тарифах на отдельные виды услуг" (САПП Республики Казахстан, 1994 г., N 26, ст. 275).