Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Қорғаныс өнеркәсiбi жөнiндегi комитет туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1994 жылғы 15 қараша N 1287. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996.07.29. N 942 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанынан Қорғаныс өнеркәсiбi жөнiнде комитет құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1994 жылғы 7 қазандағы N 1879 Жарлығын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Қорғаныс өнеркәсiбi жөнiндегi комитет /бұдан былай - Комитет/ атқарушы өкiметтiң орталық органы болып табылады және қорғаныстық және қос қолданыстағы өнiмдердi талдап жасау мен өндiру саласында мемлекеттiк реттеу, өз қарауындағы мәселелер бойынша салааралық үйлестiрудi жүзеге асырады деп белгiленсiн. Комитеттiң өз қызметi шегiндегi шешiмдерi республиканың мемлекеттiк басқару органдары үшiн мiндеттi.
2. Комитетке мынадай негiзгi мiндеттер жүктелсiн:
қару жарақты және әскери техниканы, қос қолданыстағы өнiмдi талдап жасау және өндiру саласында мемлекеттiк саясатты жүзеге асыру;
қорғаныс кәсiпорындарын конверсиялау саласында мемлекет саясатын жасау;
мемлекет мұқтажы үшiн қорғаныс кешенi өнiмдерiн сатып алуға және беруге тапсырыс жасауға қатысу;
кез-келген меншiк нысанындағы кәсiпорындардың қару-жарақ, әскери техника мен оқ-дәрi, қос қолданыстағы өнiмдердi талдап жасау және өндiру саласындағы қызметiн лицензиялау;
жұмылдыру қуаттарын жасау, дамыту және сақтау жөнiндегi жұмылдыру жоспарлары мен тапсырмаларының орындалуын ұйымдастыру;
шет ел ведомстволарымен, компаниялармен, кәсiпорындарымен, әскери-техникалық ынтымақтастық жөнiнде ғылыми-техникалық, өндiрiстiк, кооперациялық байланыстар орнату;
жаппай қырып-жоятын қаруды таратпау, сондай-ақ қару-жарақты шектеу, қысқарту және жою жөнiндегi халықаралық шарттарды, келiсiмдер мен мiндеттемелердi өз құзыры шегiнде жүзеге асыру.
3. Комитет екi ай мерзiм iшiнде Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Қорғаныс өнеркәсiбi жөнiндегi комитет туралы ереженi ұсынатын болсын.
4. Комитеттiң орталық аппаратының құрылымы қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
5. Комитеттiң орталық аппараты қызметкерлерiнiң саны 40 адам болып бекiтiлсiн.
6. Комитетке төрағаның екi орынбасары, оның iшiнде бiр бiрiншi орынбасарын ұстауға рұқсат берiлсiн.
7. Комитеттiң орталық аппаратының қызметкерлерiне Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң тиiстi қаулысының 1-кестесiне сәйкес, Қазақстан Республикасының министрлiктерi мен ведомстволары қызметкерлерi үшiн белгiленген еңбекақы төлеу шарттары қолданылсын.

О Комитете по оборонной промышленности при Кабинете Министров Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 15 ноября 1994 г. N 1287. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 29 июля 1996 г. N 942 ~P960942.
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 7 октября 1994 г. N 1879 U941879_ "О создании Комитета по оборонной промышленности при Кабинете Министров Республики Казахстан" Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Установить, что Комитет по оборонной промышленности при Кабинете Министров Республики Казахстан (в дальнейшем Комитет) является центральным органом исполнительной власти и осуществляет государственное регулирование в области разработки и производства продукции оборонного и двойного применения, межотраслевую координацию по вопросам, находящимся в его ведении. Решения Комитета в пределах его компетенции обязательны для органов государственного управления республики.
2. Возложить на Комитет следующие основные задачи:
осуществление государственной политики в области разработки и производства вооружения и военной техники, продукции двойного применения;
разработка государственной политики в области конверсии оборонных предприятий;
участие в формировании заказов на закупку и поставку продукции оборонного комплекса для государственных нужд;
лицензирование деятельности предприятий любых форм собственности в области разработки и производства вооружения, военной техники и боеприпасов, продукции двойного применения;
организация выполнения мобилизационных планов и заданий по созданию, развитию и сохранению мобилизационных мощностей;
установление научно-технических, производственных, кооперационных связей по военно-техническому сотрудничеству с зарубежными ведомствами, компаниями, предприятиями;
участие в пределах своей компетенции в реализации международных договоров, соглашений и обязательств по нераспространению оружия массового уничтожения, а также по ограничению, сокращению и ликвидации вооружений.
3. Комитету в двухмесячный срок внести в Кабинет Министров Республики Казахстан Положение о Комитете по оборонной промышленности при Кабинете Министров Республики Казахстан.
4. Утвердить структуру центрального аппарата Комитета согласно приложению.
5. Установить предельную численность работников центрального аппарата Комитета в количестве 40 единиц.
6. Разрешить Комитету иметь двух заместителей Председателя, в том числе одного первого.
7. Распространить на работников центрального аппарата Комитета условия оплаты труда, предусмотренные для работников министерств и ведомств Республики Казахстан, согласно таблице 1 соответствующего постановления Кабинета Министров Республики Казахстан.

8. Комитет төрағасына белгiленген құрылым, адам саны мен еңбекке ақы төлеу қоры шегiнде кестесiн бекiту құқы берiлсiн.
9. Комитет пен басқару аппараты басшыларының лауазымы медициналық, тұрмыстық қызметпен қамтамасыз ету және көлiк қызметiн көрсету жағынан Қазақстан Республикасы министрлiктерiнiң тиiстi лауазымдарына теңестiрiлсiн.
10. Комитетке құрамында Комитет төрағасы /алқа төрағасы/, оның орынбасарлары, Комитеттiң басшы қызметкерлерi және қорғаныс кешенi кәсiпорындарының басшылары бар алқа құруға рұқсат етiлсiн.
11. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Комитет аппаратын ұстауға қаражат көздейтiн болсын.
12. Комитет аппаратына 3 қызметтiк жеңiл автомобиль лимитi белгiленсiн.
13. Қазақстан Республикасының көлiк және коммуникациялар министрлiгi белгiленген тәртiппен Комитеттiң өтiнiмi бойынша техникалық құралдар мен телефон арналарын бөлiп, телекс және телеграф байланыстарымен қамтамасыз ету мәселелерiн шешсiн.
14. Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетi Комитеттi үкiметтiк жоғары жиiлiктегi және қорғау қойылған автоматтық байланыспен, шифрлау техникасымен қамтамасыз ету мәселелерiн шешсiн.
15. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi мен алматы қаласының әкiмi Комитетке Ерекше конструкторлық бюросы бар эргономика ғылыми-зерттеу институты орналасқан /ЭрҒЗИ ЕКБ-мен/ Пушкин көшесiндегi N 2 үйдi берсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 15 қарашадағы N 1287 қаулысына қосымша
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетi
жанындағы Қорғаныс өнеркәсiбi жөнiндегi комитеттiң
ҚҰРЫЛЫМЫ
1. Iс Басқармасы
2. Қару-жарақ пен әскери техникаға және қос қолданыстағы
өнiмге тапсырыс жасау, оларды лицензиялау, экспорттау
импорттау бөлiмi
3. Экономикалық талдау, жұмылдыру қуаттары мен ресурстары бөлiмi
4. Конверсиялық бағдарламалар және өндiрiстi дамыту бөлiмi
5. Ғылыми-техникалық бағдарламалар, қару-жарақ пен әскери
техниканы, жарылғыш заттарды әзiрлеу бөлiмi
6. Халықаралық әскери-техникалық ынтымақтастық, қару-жарақ
пен әскери техниканы қысқарту жөнiндегi келiсiмдердi
жүзеге асыру бөлiмi
____________________________________
Комитет бойынша барлығы: 40 адам

8. Предоставить право Председателю Комитета утверждать штатное расписание в пределах утвержденной структуры, численности и фонда оплаты труда.
9. Приравнять должности руководителей Комитета и аппарата управления к соответствующим должностям министерств Республики Казахстан по бытовому обеспечению, медицинскому и транспортному обслуживанию.
10. Разрешить Комитету образовать коллегию в составе Председателя Комитета (председатель коллегии), его заместителей, руководящих работников Комитета и руководителей предприятий оборонного комплекса.
11. Министерству финансов Республики Казахстан предусматривать ассигнования для содержания аппарата Комитета.
12. Установить для аппарата Комитета лимит служебных легковых автомобилей в количестве трех единиц.
13. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить по заявкам Комитета выделение технических средств и каналов телефонной, телексной и телеграфной связи.
14. Комитету национальной безопасности Республики Казахстан решить вопрос обеспечения Комитета правительственной высокочастотной и защищенной автоматической связью, шифровальной техникой.
15. Государственному Комитету Республики Казахстан по государственному имуществу и главе Алматинской городской администрации разместить Комитет в здании Научно-исследовательского института эргономики с особым конструкторским бюро (НИИэрг с ОКБ) по улице Пушкина, 2.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение к постановлению
Кабинета Министров Республики Казахстан от 15 ноября 1994 г. N 1287 Структура
Комитета по оборонной промышленности
при Кабинете Министров Республики Казахстан
1. Управление делами
2. Отдел оборонного заказа, лицензирования, экспорта, импорта вооружений и военной техники и продукции двойного применения
3. Отдел экономического анализа, мобилизационных мощностей и ресурсов
4. Отдел конверсионных программ и развития производства
5. Отдел научно-технических программ, разработок вооружений и
военной техники, взрывчатых веществ
6. Отдел международного военно-технического сотрудничества,
реализации соглашений по сокращению вооружений и военной техники
_______________________________
Всего по Комитету: 40 человек