Ракета-ұшырғыштардың бөлiнген бөлiктерiнiң сынықтарын әкету туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 1994 жылғы 16 қараша N 1298
Россия Федерациясы мен Қазақстан Республикасының арасындағы 1992 жылғы 25 мамырдағы "Байқоңыр" космодромын пайдаланудың тәртiбi туралы және 1993 жылғы 25 желтоқсандағы "Бойқоңыр" космодромында жұмыстарды атқару үшiн қажеттi тауарларды шекара арқылы өткiзу тәртiбi туралы келiсiмдердiң негiзiнде, сондай-ақ "Қазақстан Республикасының экспортқа шығарылатын тауарларға кеден тарифi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1994 жылғы 11 қаңтардағы N 1499 U941499_ Жарлығына (Қазақстан Республикасы ПҮАЖ-ы, 1994 ж., N 3, 20-бап) сәйкес Байқоңыр космодромын пайдалануға байланысты түстi металдары бар (алюминий, мыс) ракета-ұшырғыштардың бөлiнген бөлiктерiнiң сынықтарын одан әрi өңдеу үшiн әкетудi, жинауды, экологиялық зардаптарын жоюды қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
Ракета-ұшырғыштардың бөлiнген бөлiктерiнiң сынықтарын әкетудi жүзеге асырушы Жезқазған облысының кәсiпорындары экспорттық-кеден баж салығын төлеуден (ТН ВЭД бойынша 7404 және 7602 коды) босатылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О вывозе лома отделяющихся частей ракет-носителей
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 16 ноября 1994 г. N 1298
В целях обеспечения сбора, вывоза на дальнейшую переработку лома отделяющихся частей ракет-носителей, содержащего цветные металлы (алюминий, медь), ликвидации экологических последствий, связанных с эксплуатацией космодрома "Байконур", на основании Соглашений между Российской Федерацией и Республикой Казахстан о порядке использования космодрома "Байконур" от 25 мая 1992 г. и о порядке перемещения через границу товаров, необходимых для выполнения работ на космодроме "Байконур", от 25 декабря 1993 г., а также в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 11 января 1994 г. N 1499 "О таможенном тарифе Республики Казахстан на экспортируемые товары" (САПП Республики Казахстан, 1994 г., N 3, ст. 20) Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
Освободить предприятия Жезказганской области, осуществляющие вывоз лома отделяющихся частей ракет-носителей, от уплаты экспортной таможенной пошлины (код 7404 и 7602 по ТН ВЭД).
Премьер-Министр
Республики Казахстан