Ұлттық Жоғары Мемлекеттiк Басқару Мектебi туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 11 қаңтар N 35. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998.11.11. N 1156 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Ұлттық Жоғары Мемлекеттiк Басқару Мектебiн құру туралы" 1994 жылғы 29 тамыздағы N 1845 K941845_ қаулысын орындау үшiн және жоғары әкiмшiлiк кадрларын даярлау үшiн қажеттi жағдай туғызу мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi:
<*> <*> <*>
Мектептiң өтiнiмдерi негiзiнде шақырылған шетелдiк оқытушыларға Алматы қаласында пәтер жалдау жөнiндегi шығындарды өтеу үшiн жыл сайын республикалық бюджет қаражаты есебiнен қажеттi қаражат бөлiнуiн көздесiн.
Ескерту. 1-тармақтың 2-шi абзацынан сөздер алынып тасталды -
ҚР Үкiметiнiң 1996.01.09. N 31 қаулысымен. P960031_
ЕСКЕРТУ. 1-тармаққа өзгерiс енгiзiлдi - ҚРҮ-нiң 1996.01.11.
N 53 қаулысымен. P960053_
ЕСКЕРТУ. 1-тармақтың 2-абзацы күшiн жойды - ҚРҮ-нiң 1997.04.02.
N 465 қаулысымен. P970465_
2. Шетел тiлдерiн бiлетiн және оларды практикалық жұмыста үнемi қолданатын Мектеп қызметкерлерiнiң жалақы ставкалары мен лауазымдық окладтарына 15 процент мөлшерiнде үстеме белгiленсiн.
3. Мектеп тыңдаушыларына бұрынғы жұмыс орнында алып келген жалақысы мөлшерiнде, бiрақ өндiрiстен қол үзiп оқитын жоғары оқу орындарының аспиранттарына арналып белгiленген стипендия мөлшерiнен төмен болмайтындай стипендия тағайындалсын.
4. Қазақстан Республикасының ҰЖМБМ-i директорының лауазымы материалдық-тұрмыстық және медициналық қамтамасыз ету, көлiк қызметiн көрсету жағдайы жөнiнен республика министрiнiң лауазымына, ал Мектеп директорының орынбасарлары - республика министрлерi орынбасарларының лауазымдарына теңестiрiлсiн.
5. Мектеп қызметкерлерiне қызмет көрсету үшiн қызмет бабында пайдаланылатын 1 (бiр) автомобиль бөлiнсiн.
6. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi, Экономика министрлiгi және Қазақстанның Мемлекеттiк даму банкiсi:
Мектептiң материалдық-техникалық бағасын нығайтуға, сондай-ақ халықаралық оқу және ғылыми байланыстарын қаржыландыруға, тыңдаушыларды шетелде тағылымдамадан өткiзуге, шетел әдебиетiн сатып алу мен шетелдiк мерзiмдi басылымдарға жазылуға жыл сайын қаражат бөлiнуiн көздесiн;

О Национальной Высшей Школе Государственного Управления
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 11 января 1995 г. N 35. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 11 ноября 1998 г. N 1156 ~P981156.
Во исполнение постановления Президента Республики Казахстан от 29 августа 1994 г. N 1845 "Об образовании Национальной Высшей Школы Государственного Управления" K941845_ и в целях обеспечения условий, необходимых для подготовки высших административных кадров, Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству финансов Республики Казахстан:
предусматривать ежегодное выделение средств из республиканского бюджета на содержание Национальной Высшей Школы Государственного Управления (НВШГУ). Распространить на профессорско-преподавательский состав и других работников Школы условия оплаты труда, предусмотренные постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 20 октября 1992 г. N 888 "О новых условиях оплаты труда на основе Единой тарифной сетки для всех категорий работников народного хозяйства" с учетом изменений, внесенных постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 15 ноября 1994 г. N 1289 "О внесении изменений в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 20 октября 1992 г. N 888" (САПП Республики Казахстан, 1992 г., N 40, ст. 604), установив, учитывая особый статус и специфику работы Школы, повышающий коэффициент 2,0 к ставкам заработной платы и должностным окладам руководящего и профессорско-преподавательского состава, а также к ставкам почасовой оплаты за проведение учебных занятий и коэффициент 1,7 - остальному персоналу работников; <*>
Сноска. Абзац второй пункта 1 утратил силу - постановлением Правительства РК от 2 апреля 1997 г. N 465 P970465_ .
2. Установить надбавку к ставкам заработной платы и должностным окладам работников Школы, владеющих иностранными языками и систематически применяющих их в практической работе, в размере 15 процентов.
3. Установить размер стипендии слушателям НВШГУ на уровне заработной платы, получаемой ими по прежнему месту работы, но не ниже размера стипендии, установленного для аспирантов высших учебных заведений, обучающихся с отрывом от производства. 21_10_00
4. Приравнять должность директора НВШГУ Республики Казахстан по условиям материально-бытового и медицинского обеспечения, транспортного обслуживания к должности министра республики, а должности заместителей директора - к должностям заместителей министров республики.
5. Выделить для обслуживания работников Школы служебные автомобили в количестве 1 (одной) единицы.
6. Министерству финансов, Министерству экономики Республики Казахстан:
предусмотреть ежегодное выделение ассигнований на развитие материально-технической базы Школы, а также на финансирование международных учебных и научных связей, стажировку слушателей за рубежом, приобретение зарубежной литературы и подписку на зарубежные периодические издания;

республика халық шаруашылығының жоғары әкiмшiлiк кадрларына деген қажеттiлiгiн ескере отырып, республикалық бюджеттен қайтарымсыз негiзде Қазақстанның Мемлекеттiк даму банкiсi арқылы қаржыландырылатын 1995-2000 жылдары Ұлттық Жоғары Мемлекеттiк Басқару Мектебiнiң үйлерi мен ғимараттары кешенiн жобалауға және салуға қажеттi қаражат бөлiнуiн көздесiн.
7. Алматы қаласының әкiмi құрылыстан бос жерлерден ҰЖМБМ үшiн әкiмшiлiк-оқу корпусы мен тұрғын үй салуға жер учаскелерiнiң бөлiнуiн ресiмдесiн.
Мектептiң дербес материалдық-техникалық базасы болғанға дейiн оған Қазақстанның Менеджмент, Экономика және Болжамдау Институтына (ҚМЭБИ) бекiтiлген әкiмшiлiк, оқу және тұрғын үй-жайларын тең құқықпен пайдалануға құқық берiлсiн, ол жөндеу-қалпына келтiру жұмыстарын жүргiзуге және коммуналдық қызмет көрсетiлуiне төлем жасауға тиiстi үлесiмен қатыстырылсын.
8. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Алматы қаласының әкiмi ҰЖМБМ-ның КМЭБИ-де уақытша орналасуын ескерiп, жаңа кешен салынып бiткенге дейiн осы мектептi орналастыру үшiн қолайлы үйдi немесе үй-жайды iздестiрiп, бөлетiн болсын.
9. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Емдеу-сауықтыру бiрлестiгi медициналық қызмет көрсету үшiн ҰЖМБМ профессор-оқытушы құрамының тiркелуiн қамтамасыз етсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

предусмотреть в 1995-2000 годах выделение необходимых ассигнований на проектирование и строительство комплекса зданий и сооружений Национальной Высшей Школы Государственного Управления с учетом потребностей народного хозяйства республики в высших административных кадрах с финансированием через Государственный банк развития Казахстана из республиканского бюджета на безвозвратной основе.
7. Главе Алматинской городской администрации оформить отвод земельных участков, свободных от застройки, под строительство административно-учебного корпуса и жилого дома для НВШГУ.
До приобретения Школой самостоятельной материально-технической базы предоставить ей право равноправного пользования закрепленными за Казахстанским Институтом Менеджмента, Экономики и Прогнозирования (КИМЭП) административными, учебными и жилыми помещениями с соответствующим долевым участием в проведении ремонтно-восстановительных работ и оплате коммунальных услуг.
8. Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу, главе Алматинской городской администрации, учитывая временное базирование НВШГУ в КИМЭП, подыскать и выделить приемлемое здание или помещения для размещения данной Школы до окончания строительства нового комплекса.
9. Лечебно-оздоровительному объединению при Кабинете Министров Республики Казахстан обеспечить прикрепление профессорско-преподавательского состава Школы для медицинского обслуживания.
Премьер-министр
Республики Казахстан