Хабитат II - елдi мекендерi жөнiндегi БҰҰ-ның конференциясына әзiрлiк туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 13 ақпандағы N 150
БҰҰ-ның Хабитат - елдi мекендерi жөнiндегi Экономикалық
және Әлеуметтiк Кеңесi Комиссиясының (ЭКОСОС) құрамына Қазақстан
Республикасының сайлануына, БҰҰ-ның Хабитат II (Түркия, 1996
жылғы маусым) - елдi мекендерi жөнiндегi Екiншi Халықаралық
Конференциясының әзiрленуi мен өткiзiлуiне байланысты Қазақстан
Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Мына құрамда Қазақстан Республикасының Ұлттық комитетi
құрылсын:
Құлыбаев А.А.          - Қазақстан Республикасының Құрылыс,
тұрғын үй және аумақтарда құрылыс
салу министрi, Ұлттық комитеттiң
төрағасы
Монтахаев К.Ж.         - Қазақстан Республикасы сәулетшiлер
одағының президентi, Ұлттық комитет
төрағасының орынбасары
Садықов А.З.           - Қазақстан Республикасы Құрылыс,
тұрғын үй және аумақтарда құрылыс
салу министрлiгiнiң сәулет, қала
құрылысы және өнеркәсiптiк-азаматтық
ғимараттар бас басқармасы бастығының
орынбасары
Алмағамбетов Б.А.      - Қазақстан Республикасы Экономика
министрлiгiнiң құрылымдық және
инвестициялық саясат бас
басқармасының бастығы
Бәйiшев Қ.С.           - Қазақстан Республикасы Экология
және биоресурстар министрiнiң
бiрiншi орынбасары
Баймағамбетов С.К.     - Алматы қаласы әкiмiнiң сәулет, қала
құрылысы және аумақтарға құрылыс
салу басқармасының бастығы
Байменов А.М.          - Қазақстан Республикасы Еңбек
министрiнiң бiрiншi орынбасары
Дерновой А.Г.          - Қазақстан Республикасы Денсаулық
сақтау министрiнiң орынбасары
Жарбосынова М.Б.      -  Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер
министрлiгiнiң халықаралық ұйымдар
және экономикалық қатынастар бас
басқармасының бастығы
Қайралапин Б.Е.        - Қазақстан Республикасы Халықты
әлеуметтiк қорғау министрiнiң
орынбасары
Кравчук А.В.           - Қазақстан Республикасының Төтенше
жағдайлар жөнiндегi мемлекеттiк
комитетiнiң төтенше жағдайлардың
алдын алу бас басқармасының бастығы
Кутовой В.И.           - Қазақстан Республикасы Мәдениет
министрiнiң орынбасары
Нұрғалиева Е.Н.        - Қазақстан Республикасы Әдiлет
министрiнiң орынбасары
Тоскин В.Ф.            - Ақмола облысының құрылыс және сәулет
iстерi жөнiндегi облыстық басқармасының
бастығы
Фаткульдинов Ф.Х.      - Қызылорда облысы әкiмiнiң орынбасары
Шоқаманов Ю.К.         - Қазақстан Республикасының Статистика
және талдау жөнiндегi мемлекеттiк
комитетi төрағасының орынбасары
ЕСКЕРТУ. Құрам жаңадан құрылған - ҚР Үкіметінiң 1996.06.26.
N 803 қаулысымен.
P960803_
2. Қазақстан Республикасының Құрылыс, тұрғын үй және аумақтарда құрылыс салу министрi, Қазақстан Республикасы Ұлттық комитетi төрағасының орынбасары А.Қ.Тышанов Хабитат II- елдi мекендерi жөнiндегi БҰҰ-ның Екiншi Конференциясын өткiзу (1995 жыл мен 1996 жылдың бас кезiнде) жөнiндегi әзiрлiк комитетiнiң жұмысына қатысу үшiн Қазақстан Республикасының өкiлi болып тағайындалсын.

О подготовке к Конференции ООН по населенным пунктам - Хабитат II
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 13 февраля 1995 г. N 150
В связи с избранием Республики Казахстан в состав Комиссии
Экономического и Социального Совета ООН (ЭКОСОС) по населенным
пунктам - Хабитат, подготовкой и проведением Второй Международной
Конференции ООН по населенным пунктам - Хабитат II (Турция, июнь
1996 г.) Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Образовать Национальный комитет Республики Казахстан в
следующем составе:
Кулибаев А.А.        - Министр строительства, жилья и
застройки территорий Республики
Казахстан, председатель Национального
комитета
Монтахаев К.Ж.       - президент Союза архитекторов Республики
Казахстан, заместитель председателя
Национального комитета
Садыков А.З.         - заместитель начальника Главного
управления архитектуры,
градостроительства и промышленно-
гражданских сооружений Министерства
строительства, жилья и застройки
территорий Республики Казахстан,
секретарь Национального комитета
Алмагамбетов Б.А.    - начальник Управления социальной
политики и кадрового потенциала
Министерства экономики Республики
Казахстан
Баишев К.С.          - первый заместитель Министра экологии
и биоресурсов Республики Казахстан
Баймагамбетов С.К.   - начальник управления архитектуры,
строительства и застройки территорий
акима г. Алматы
Байменов А.М.        - первый заместитель Министра труда
Республики Казахстан
Дерновой А.Г.        - заместитель Министра здравоохранения
Республики Казахстан
Джарбусынова М.Б.    - начальник Главного управления
международных организаций
и международных экономических
отношений Министерства иностранных
дел Республики Казахстан
Кайралапин Б.Е.      - заместитель Министра социальной
защиты населения Республики
Казахстан
Кравчук А.В.         - начальник Главного управления
предупреждения чрезвычайных
ситуаций Государственного комитета
Республики Казахстан по чрезвычайным
ситуациям
Кутовой В.И.         - заместитель Министра культуры
Республики Казахстан
Нургалиева Е.Н.      - заместитель Министра юстиции
Республики Казахстан
Тоскин В.Ф.          - начальник областного управления
по делам строительства и архитектуры
Акмолинской области
Фаткульдинов Ф.Х.    - заместитель акима Кзыл-Ординской
области
Шокаманов Ю.К.       - заместитель Председателя
Государственного комитета Республики
Казахстан по статистике и анализу <*>
Сноска. Состав комитета - в редакции постановления Правительства РК от 26 июня 1996 г. N 803.
2. Назначить представителем Республики Казахстан для участия в работе подготовительного Комитета по проведению Второй Конференции ООН по населенным пунктам - Хабитат II (в период 1995-начала 1996 годов) Тшанова А.К. - Министра строительства, жилья и застройки территорий Республики Казахстана, заместителя председателя Национального комитета Республики Казахстан.

3. Қазақстан Республикасының Құрылыс, тұрғын үй және аумақтарда құрылыс салу министрлiгi, Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi мүдделi министрлiктермен және ведомстволармен бiрлесе отырып 1995 жылдың бiрiншi тоқсанында Қазақстан Республикасында тұрғын үй мен халықты шоғырландыру проблемаларын шешуге бағытталған iс-қимылдың екi жылдық жоспарын жасасын және Хабитат II - елдi мекендерi жөнiндегi БҰҰ Екiншi Конференциясының тақырыбына қамтылатын мәселелер жиынтығы жөнiндегi ұлттық шаралар туралы аралық баяндама әзiрлесiн.
4. Қазақстан Республикасының Баспасөз және бұқаралық ақпарат министрлiгi мен "Қазақстанның теледидары мен радиосы" республикалық корпорациясы Хабитат II - елдi мекендерi жөнiндегi БҰҰ-ның Екiншi Конференциясын өткiзуге әзiрлiктiң барысына байланысты мәселелерi баспасөзде, радио мен теледидар бойынша жариялап отырсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрiнiң

3. Министерству строительства, жилья и застройки территорий, Министерству иностранных дел Республики Казахстан совместно с другими заинтересованными министерствами и ведомствами в первом квартале 1995 года разработать двухлетний план действий, направленный на решение проблем жилья и урбанизации в Республике Казахстан, и подготовить промежуточный доклад о национальных мероприятиях по комплексу вопросов, охватываемых тематикой Второй Конференции ООН по населенным пунктам - Хабитат II.
4. Министерству печати и массовой информации Республики Казахстан и Республиканской корпорации "Телевидение и радио Казахстана" освещать в печати, по радио и телевидению вопросы, связанные с ходом подготовки к проведению Второй Конференции ООН по населенным пунктам - Хабитат II.
Премьер-министр
Республики Казахстан