Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердiң ұлттық гидрометеорология қызметтерiн қамтамасыз ету үшiн тауар берiп тұру туралы келiсiмдi Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесiне бекiтуге енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 24 ақпандағы N 200
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1994 жылғы 9 қыркүйекте Москва қаласында қол қойылған
Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердiң ұлттық
гидрометеорология қызметтерiн қамтамасыз ету үшiн тауар берiп
тұру туралы келiсiм Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесiне
бекiтуге енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Жоба
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң
Қаулысы
Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына қатысушы-
мемлекеттердiң ұлттық гидрометеорологиялық
қызметiн қамтамасыз ету үшiн тауарлар берiп
тұру жөнiндегi Келiсiмдi бекiту туралы
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесi қаулы етедi:
Әзiрбайжан Республикасы, Армения Республикасы, Беларусь
Республикасы, Грузия Республикасы, Қазақстан Республикасы,
Қырғыз Республикасы, Молдова Республикасы, Россия Федерациясы,
Тәжiкстан Республикасы, Түркменстан, Өзбекстан Республикасы,
Украина мемлекеттерiнiң үкiметтерi жасасқан, Москва қаласында
1994 жылғы 9 қыркүйекте қол қойылған Тәуелсiз Мемлекеттер
Достастығына қатысушы-мемлекеттердiң ұлттық гидрометеорологиялық
қызметiн қамтамасыз ету үшiн тауарлар берiп тұру туралы Келiсiм
бекiтiлсiн.
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Кеңесiнiң
Төрағасы
Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына қатысушы
мемлекеттердiң ұлттық гидрометерология
қызметтерiн қамтамасыз ету үшiн тауар
берiп тұру жөнiндегi
Келiсiм
Бұдан әрi Тараптар деп аталатын Осы Келiсiмге қатысушы
мемлекеттердiң Үкiметтерi,
Гидрометеорология саласындағы өзара iс-қимыл туралы 1992
жылғы 8 ақпандағы Келiсiмдi негiзге ала отырып,
Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттер аумағында гидрометеорологиялық құралдар жасау жөнiндегi кәсiпорындардың мамандарын ескере отырып,
байқаулардың келiсiлген әдiстемесiн, гидрометеорологиялық ақпаратты және табиғи ортаның жағдайы туралы деректердi, оның iшiнде табиғи зiлзалалар кезiндегi жағдайы туралы деректердi жинау, тарату мен сақтаудың технологиясын сақтаудың, сондай-ақ Дүниежүзiлiк Метеорологиялық Ұйым шеңберiндегi тиiстi мемлекеттiк бағдарламаларды, халықаралық мiндеттемелердi орындау қажеттiгiн сезiне отырып,
мыналар жөнiнде келiстi:
1-бап
Осы Келiсiмнiң мәнi бұдан былай "тауарлар" деп аталатын атмосфераны, жер қыртысын, су ресурстарын жедел байқауды, тиiстi ақпарат жинауды, тарату мен сақтауды қамтамасыз етулерi үшiн ұлттық гидрометеорологиялық қызметтер пайдаланатын Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттерде жасалатын қоса берiлiп отырған "Тауар тiзiмiне" сәйкес гидрометеорологиялық құралдар, жабдықтар, олардың босалқы бөлшектерi, аэрологияға жұмсалатын материалдар (шикiзат ресурстарына жататындары) болып табылады.
2-бап
Әкетiлуге (әкелуге) жататын тауарлардың көлемi Тәуелсiз мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердiң гидрометеорологиялық қызметтерi арасындағы екiжақты шарттармен (келiсiмдермен) белгiленедi.
Осы Келiсiмде көзделген шарттар бойынша әкетiлетiн (әкелiнетiн) тауарларды ұлттық гидрометеорологиялық қызметтер тек осы Келiсiмнiң 1-бабында көрсетiлген мақсаттарға ғана пайдалануға тиiс.

О внесении на ратификацию в Верховный Совет Республики Казахстан Соглашения о поставках товаров для обеспечения национальных гидрометеорологических служб государств-участников Содружества Независимых Государств
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 24 февраля 1995 г. N 200
Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
Внести на ратификацию в Верховный Совет Республики Казахстан
Соглашение о поставках товаров для обеспечения национальных
гидрометеорологических служб государств-участников Содружества
Независимых Государств, подписанное в городе Москве 9 сентября
1994 г.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Соглашение
о поставках товаров
для обеспечения национальных
гидрометеорологических служб государств-
участников Содружества Независимых Государств
Правительства государств-участников настоящего Соглашения,
именуемые в дальнейшем Сторонами,
основываясь на Соглашении о взаимодействии в области
гидрометеорологии от 8 февраля 1992 года,
учитывая сложившуюся на территориях государств-участников Содружества Независимых Государств специализацию предприятий по производству гидрометеорологических приборов,
сознавая необходимость соблюдения согласованной методологии наблюдений, технологии сбора, распространения и хранения гидрометеорологической информации и данных о состоянии природной среды, в том числе при стихийных бедствиях, а также выполнения соответствующих государственных программ, международных обязательств в рамках Всемирной Метеорологической Организации,
согласились о нижеследующем:
Статья 1
Предметом настоящего Соглашения являются производимые в государствах-участников Содружества Независимых Государств гидрометеорологические приборы, оборудование, запасные части к ним, расходные аэрологические материалы (относящиеся к сырьевым ресурсам), именуемые в дальнейшем "товары", используемые национальными гидрометеорологическими службами для обеспечения оперативных наблюдений за состоянием атмосферы, почвы, водных ресурсов, сбора, распространения и хранения соответствующей информации, согласно прилагаемому "Товарному списку".
Статья 2
Объемы товаров, подлежащих вывозу (ввозу), определяются двусторонними договорами (контрактами) между национальными гидрометеорологическими службами государств-участников Содружества Независимых Государств.
Товары, вывозимые (ввозимые) на условиях, предусмотренных настоящим Соглашением, должны использоваться национальными гидрометеорологическими службами исключительно для целей, указанных в статье 1 настоящего Соглашения.

3-бап
Осы Келiсiмге сәйкес екiжақты шарттар (контрактiлер) негiзiнде берiлетiн тауарлар кеден бажынан және салықтардан босатылады, сондай-ақ лицензиялау мен баға белгiлеуге жатпайды.
Аталған тауарларды әкетуге (әкелуге) ұлттық заң актiлерiнiң экономикалық саясат тұрғысынан белгiлеген шектеулерi қолданылмайды.
4-бап
Осы Келiсiмнiң шарттарын екiншi Тараптың бұзғандығын анықтаған Тарап оған бiржақты тәртiппен осы Келiсiмнiң 1-бабына сәйкес пайдаланылатын тауарлардың әкетiлуi мен әкелуiн тарифтiк және тарифтiк емес реттеу шараларын жүргiзуге қақылы.
5-бап
Осы  Келiсiмге оның мақсаты мен принциптерiн толық
қабылдайтын Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына қатысушы басқа
да мемлекеттердiң қосылуына жол ашық.
6-бап
Қандай да бiр Тарап осы Келiсiмнен депозитарийдi - Беларусь
Республикасының Үкiметiн осы Келiсiмнен шығу туралы өз шешiмi
жөнiнде шығудан 12 ай бұрын жазбаша түрде хабарлағаннан кейiн
шығуына болады.
7-бап
Осы Келiсiм қол қойылған сәттен бастап күшiне енедi, ал
заңдары мұндай келiсiмдердi ратификациялауды немесе бекiтудi
талап ететiн Тараптар үшiн - олар ратификациялық грамоталар
тапсырған немесе депозитарийге хабарлама жiберген күннен бастап
күшiне енедi.
1994 жылғы 9 қыркүйекте Москва қаласында орыс тiлiндегi
бiр түпнұсқа данада жасалады. Түпнұсқа данасы Беларусь Республикасы
Үкiметiнiң Архивiнде сақтаулы. Беларусь Республикасының Үкiметi
осы Келiсiмге қол қойған әрбiр мемлекетке оның расталған
көшiрмесiн жiбередi.
Әзiрбайжан Республикасының           Молдава Республикасының
Үкiметi үшiн                        Үкiметi үшiн
Армения Республикасының              Россия Федерациясының
Үкiметi үшiн                        Үкiметi үшiн
Беларусь Республикасының             Тәжiкстан Республикасының
Үкiметi үшiн                          Үкiметi үшiн
Грузия Республикасының                  Түркменстанның
Үкiметi үшiн                        Үкiметi үшiн
Қазақстан Республикасының            Өзбекстан Республикасының
Үкiметi үшiн                        Үкiметi үшiн
Қырғыз Республикасының                    Украинаның
Үкiметi үшiн                         Үкiметi үшiн
Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына
қатысушы мемлекеттердiң ұлттық гидрометеорология қызметтерiн қамтамасыз ету үшiн тауар берiп тұру жөнiндегi 1994 жылғы 9 қыркүйектегi Келiсiмге қосымша
Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына қатысушы
мемлекеттердiң ұлттық гидрометеорологиялық қызметтерiн
қамтамасыз ету үшiн берiлiп тұратын гидрометеорологиялық
құралдардың, жабдықтардың, олардың босалқы бөлшектерi
мен жұмсалатын аэрологиялық материалдардың
Тауарлық тiзiмi
-------------------------------------------------------------------
N                 Тауардың атауы          СЭҚ ТН бойынша коды
-------------------------------------------------------------------

Статья 3
Товары, поставляемые в соответствии с настоящим Соглашением на основе двусторонних договоров (контрактов), освобождаются от таможенных пошлин и налогов, а также не подлежат лицензированию и квотированию.
В отношении указанных товаров не применяются ограничения на вывоз (ввоз), установленные по соображениям экономической политики актами национального законодательства.
Статья 4
Сторона, выявившая факты нарушения условий настоящего Соглашения другой Стороной, вправе вводить по отношению к ней в одностороннем порядке меры тарифного и нетарифного регулирования вывоза и ввоза товаров, подлежащих использованию в соответствии со статьей 1 настоящего Соглашения.
Статья 5
Настоящее Соглашение открыто для присоединения других государств-участников Содружества Независимых Государств, полностью разделяющих его цели и принципы.
Статья 6
Сторона имеет право выйти из настоящего Соглашения, уведомив в письменной форме депозитария - Правительство Республики Беларусь - о своем решении, не менее чем за 12 месяцев до предполагаемого выхода.
Статья 7
Настоящее Соглашение вступает в силу с момента подписания, а
для Сторон, законодательство которых требует ратификации или
утверждения таких соглашений, - со дня сдачи ими ратификационных
грамот или уведомлений депозитарию.
Совершено в городе Москве 9 сентября 1994 года в одном
подлинном экземпляре на русском языке. Подлинный экземпляр хранится
в Архиве Правительства Республики Беларусь, которое направит каждому
государству, подписавшему настоящее Соглашение, его заверенную
копию.
За Правительство                За Правительство
Азербайджанской Республики      Республики Молдова
За Правительство                За Правительство
Республики Армения              Российской Федерации
За Правительство                За Правительство
Республики Беларусь             Республики Таджикистан
За Правительство                За Правительство
Республики Грузия               Туркменистана
За Правительство                За Правительство
Республики Казахстан            Республики Узбекистан
За Правительство                За Правительство
Кыргызской Республики           Украины
Приложение
к Соглашению о поставках товаров для обеспечения национальных гидрометеорологических служб государств-участников Содружества Независимых Государств от 9 сентября 1994 года
Товарный список
гидрометеорологических приборов,
оборудования, запасных частей к
ним и расходных аэрологических материалов,
поставляемых для обеспечения национальных
гидрометеорологических служб государств-
участников Содружества Независимых Государств
_____________________________________________________________________
N поз           Наименование товара            Код по ТН ВЭД
_____________________________________________________________________

1                       2                         3
-------------------------------------------------------------------
1. Гидрометеорологиялық байқауларға және
жұмыстарға арналған құралдар мен жабдықтар
1.1. геодезия (фотограмметриялықтарды қоса          9015
есептегенде), гидрографиялық,
океанографиялық,гидрологиялық,
метеорологиялық және геофизикалық
құралдар мен аспаптар, дальномерлер,
автоматты метеостанциялар
1.2. Термометрлер,барометрлер,гигрометрлер,          9025
психометрлер
1.3. Поршеньдi iштен жанатын двигателi және         8502 20 990
ұшқынды оталдырғышы бар электргенера.-
торлық қондырғылар
2. Қоршаған ортаның жай-күйiн байқауға
арналған құралдар мен жабдықтар
2.1. Физикалық және химиялық талдауларға            9027
арналған құралдар мен аппаратура
2.2. Осциллоскоптар, спектрометрлер, электр         9030
шамаларын өлшеу мен бақылауға арналған
басқа да құралдар мен аппаратура, альфа-,
бета-, гамма-, рентген, космостық және
басқа да иондайтын сәулелердi табу мен
өлшеуге арналған құралдар мен аппаратура
2.3. Өлшеу белгiлерiмен бөлiнген не ондай           7017
белгiлерi жоқ, калибрленген немесе
калибрленбеген лабораториялық шыны
ыдыстар
2.4. Арнаулы мақсаттағы автомобильдер (табиғи       8705 90 900
ортаның ластануын бақылау жөнiндегi
көшпелi лабораториялар)
2.5. Таразы                                         9016 00 100
2.6. Термостаттар                                   9032 10
3. Аэрологиялық байқауларға арналған
құралдар мен шығыс материалдар
3.1. Радиолокациялық аппаратура                     8526
3.2. Улы натр, қатты түрдегi ойып түсетiн           2815 11 000
өткiр сода
3.3. Резеңкеден жасалған үрлемелi бұйымдар          4016 95 000
(атмосфераны байқап бiлуге арналған
қабық)
3.4. Ферросилиций                                   7202 29 000
3.5. Алюминий ұнтағы мен қабыршықтары               7603 20 000
3.6. Сығылған немесе сұйытылған газға               7311 00 910
арналған сыйымдылығы 1000 литрден
кем емес қара металлдардан жасалған
ыдыстар
3.7. Метеорологиялық басқа құралдар                 9015 80 190
(радиозондтар)
3.8. Жылуға немесе электрге сезiмтал                4802 20 000
қағаздың немесе картонның негiзi               4810 11 100
ретiнде пайдаланылатын қағаз немесе
картон
4. Гидрометеорологиялық ақпаратты жинау
мен таратуға арналған аппаратура
4.1. Сым арқылы байланысқа арналған                 8517
электр телефон және телеграф
аппараттары
4.2. Телефонның автоматты жауап бергiштерi          8520 20 000.
4.3. Радиотелефонды, радиотелеграфты байланысқа     8525
арналған таратушы аппаратура
4.4. Радиотелефонды, радиотелеграфты байланысқа     8527
арналған қабылдаушы аппаратура

1                      2                           3
______________________________________________________________________
1. Приборы и оборудование для
гидрометеорологических наблюдений и работ
1.1 Приборы и инструменты геодезические           9015
(включая фотограмметрические),
гидрографические, океанографические,
гидрологические, метеорологические
и геофизические, дальномеры,
автоматические метеостанции
1.2 Термометры, барометры, гигрометры,             9025
психрометры
1.3 Установки электрогенераторные                  8502 20 990
с поршневым двигателем
внутреннего сгорания и
искровым зажиганием
2. Приборы и оборудование для
наблюдений за состоянием окружающей среды
2.1 Приборы и аппаратура для
физического и химического                      9027
анализа
2.2 Осциллоскопы, спектрометры,                    9030
прочие приборы и аппаратура
для измерения и контроля
электрических величин, приборы
и аппаратура для обнаружения и
измерения альфа-, бета-, гамма-,
рентгеновского, космического и
прочих ионизирующих излучений
2.3 Посуда стеклянная лабораторная,                 7017
градуированная или неградуированная,
калиброванная или некалиброванная
2.4 Автомобили специального назначения              8705 90 900
(передвижные лаборатории по контролю
загрязнения природной среды)
2.5 Весы                                            9016 00 100
2.6 Термостаты                                      9032 10
3. Приборы и расходные
материалы для аэрологических наблюдений
3.1 Аппаратура радиолокационная                     8526
3.2 Едкий натр, сода каустическая                   2815 11 000
в твердом виде
3.3 Изделия из резины надувные                      4016 95 000
(оболочки для зондирования атмосферы)
3.4 Ферросилиций                                    7202 29 000
3.5 Порошки и чешуйки алюминиевые                   7603 20 000
3.6 Емкости из черных металлов для                  7311 00 910
сжатого или сжиженного газа объемом
менее 1000 литров
3.7 Метеорологические приборы прочие                9015 80 190
(радиозонды)
3.8 Бумага и картон, используемые как               4802 20 000
основа тепло- или электрочувствительной         4810 11 100
бумаги или картона
4. Аппаратура для сбора и
распространения гидрометеорологической информации
4.1 Аппараты электрические телефонные                 8517
и телеграфные для проводной связи
4.2 Телефонные автоответчики                          8520 20 000
4.3 Аппаратура передающая для                         8525
радиотелефонной, радиотелеграфной
связи
4.4 Аппаратура приемная для радиотелефонной           8527
и радиотелеграфной связи