Темiр жол көлiгiнде жолаушыларды, жүктердi және ауыр жүктердi тасымалдау тарифi туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 24 ақпандағы N 203 қаулысы
Ескерту. Мәтінде сөздер алмастырылды - ҚР Үкіметінің 2003.03.17. N 258 қаулысымен.
Тәуелсiз мемлекеттер Достастығына мүше мемлекеттердiң бiрыңғай тарифтiк саясатын жүргiзу мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына мүше мемлекеттердiң Темiр жол көлiгi жөнiндегi кеңесi ұсынған Швейцария Франкiмен есептелген жолаушылардың мемлекетаралық базалық тарифi 1995 жылғы 1 наурыздан бастап енгiзiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегі агенттiгі халықаралық қатынаста темiр жолда жолаушылар тасымалдауға прейскурант бекiтсiн.
3. Көрсетiлген тарифтер жолаушыларды, жүктердi және ауыр жүктердi тасымалдау кезiнде:
халықаралық қатынаста:
республикалық қатынаста - Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына мүше мемлекеттердiң темiр жол поездары мен вагондарына қолданылсын.
4. Көрсетiлген тарифтер бойынша Қазақстан Республикасының республика iшiндегi қатынастардағы темiр жол поездар мен вагондарында жолаушыларды, жүктердi және ауыр жүктердi тасымалдау кезiнде 0,5 коэффициентiн қолдану жүзеге асырылсын.
5. Жолаушыларды, жүктерді және ауыр жүктердi республикалық қатынаста Қазақстан Республикасы темiр жол поездары мен вагондарында тасымалдауды қоспағанда, мемлекетаралық жолаушылар тасымалдаудың тарифтiк валютасын (Швейцария франкiмен) теңгемен есептеу айдың басында қазiргi кездегi Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң ресми бағамы бойынша белгiленсiн. <*>
Жолаушыларды, жүктердi және ауыр жүктердi республикалық қатынаста Қазақстан Республикасының темiр жол поездары мен вагондарында тасымалдау кезiнде мемлекетаралық жолаушылар тарифi валютасын (швейцар франкiн) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнің 2002 жылғы 1 қазандағы ресми бағамы бойынша теңгемен қайта есептеу жүргiзiледi. <*>
Ескерту. 5-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.03.17. N 258 қаулысымен.
6. Қазақстан Республикасының Баға және монополияға қарсы саясат жөнiндегi мемлекеттiк комитетi бұрын қолданылған шешiмдердi осы қаулыға сәйкестендiрiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О таpифах на пеpевозки пассажиpов, багажа и гpузобагажа железнодоpожным тpанспоpтом
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 24 февpаля 1995 г. N 203
Сноска. В тексте заменены слова -  постановлением Правительства РК от 17 марта 2003 г.  N 258  .
В целях проведения единой тарифной политики государств - членов Содружества Независимых Государств Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Ввести с 1 марта 1995 года предлагаемый Советом по железнодорожному транспорту государств-членов Содружества Независимых Государств межгосударственный пассажирский базовый тариф, исчисляемый в швейцарских франках.
2. Агентству Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции утвердить прейскурант на пассажирские железнодорожные перевозки в международном сообщении.
3. Применять указанные тарифы при перевозке пассажиров, багажа и грузобагажа:
в международномсообщении;
в республиканском сообщении - в поездах и вагонах железных дорог государств - членов Содружества Независимых Государств.
4. Осуществлять по указанным тарифам с применением коэффициента 0,5 перевозки пассажиров, багажа и грузобагажа в республиканском сообщении в поездах и вагонах железных дорог Республики Казахстан.
5. Установить, что перерасчет валюты межгосударственного пассажирского тарифа (швейцарского франка) в тенге производится по действующему официальному курсу Национального Банка Республики Казахстан на начало месяца, кроме перевозки пассажиров, багажа и грузобагажа в республиканском сообщении в поездах и вагонах железных дорог Республики Казахстан.
При перевозке пассажиров, багажа и грузобагажа в республиканском сообщении в поездах и вагонах железных дорог Республики Казахстан производится пересчет валюты межгосударственного пассажирского тарифа (швейцарского франка) в тенге, по официальному курсу Национального Банка Республики Казахстан на 1 октября 2002 года.  <*>
Сноска В пункт 5 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 17 марта 2003 г.  N 258  .
6. Агентству Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции привести ранее принятые решения в соответствие с настоящим постановлением.
Премьер-министр
Республики Казахстан