Республиканың жергiлiктi бюджеттерiн түзу мен атқару жөнiндегi жұмыстың жай-күйiне кешендi тексерiстер жүргiзу туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 7 наурыз N 227. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997.04.22. N 605 қаулысымен. ~P970605
Бюджеттердi түзу мен атқару жөнiндегi жұмыста жiберiлген кемшiлiктер мен тәртiп бұзушылықты дер кезiнде анықтау және оны жою жөнiнде тиiмдi шаралар қабылдау, шаруашылық жүргiзушi субъектiлерге есептелген салық сомаларын төлеу жөнiнде бақылауды күшейту, ақша қаражаты мен тауарлық-материалдық құндылықтарды сақтауды қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Облыстардың, қалалардың, аудандардың бюджеттерiн түзу мен атқару жөнiндегi жұмыстың жай-күйiне шаруашылық жүргiзушi субъектiлердiң, қаржы мекемелерiнiң қаржы-шаруашылық қызметiн тексерулер мен тексерiстердi қамти отырып, үш жылда кемiнде бiр рет кешендi тексеру жүргiзген орынды деп саналсын.
2. Бюджеттердi түзу мен атқару жөнiндегi жұмыстың жай-күйiне кешендi тексерiстердi:
облыстардың, республикалық бағыныстағы қалалардың бюджеттерi бойынша Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қаржы бақылау комитетi Экономика министрлiгiнiң, Қаржы министрлiгiнiң, басқа да республикалық органдардың қатысуымен жүргiзедi;
аудандардың, облыстық бағыныстағы қалалардың бюджеттерi бойынша - Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қаржы бақылау комитетiнiң облыстар бойынша басқармалары тиiстi қаржы және экономикалық органдардың қатысуымен жүргiзедi деп белгiленсiн.
3. Кешендi тексерiстердi ұйымдастыру мен жүргiзудiң мынадай негiзгi ұсыныстары анықталсын:
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қаржы бақылау комитетi аталған кешендi тексерiстердi ұйымдастыру, жүргiзу және методологиялық қамтамасыз ету үшiн бас атқарушы, жауапты болып табылады. Аталған комитет, оның аумақтық органдары қызметкерлер құрамын - кешендi тексерiстер жүргiзуге жiберiлген тексеру бригадаларының мүшелерiн өз бұйрықтарымен бекiтедi. Тексеру бригадасының жетекшiсi Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қаржы бақылау комитетi мен оның аумақтық органдарының басшы қызметкерлерi iшiнен тағайындалады;
аудан, қала, облыс бюджеттерiн түзу мен атқару жөнiндегi жұмыстың жай-күйiне жүргiзiлген кешендi тексерiстер қорытындылары аудандық, қалалық, облыстық әкiмшiлiктер алқасының мәжiлiстерiнде талқыланып, тиiстi шешiмдер қабылданады. Кешендi тексерiстер қорытындылары туралы депутаттардың тиiстi Мәслихат - жиналыстарына хабарланады.
Облыстарда, республикалық бағыныстағы қалаларда Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қаржы бақылау комитетi жүргiзген кешендi тексерiстер нәтижелерi туралы Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне ауық-ауық баяндалып отырады. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қаржы бақылау комитетiнiң облыстар бойынша басқармалары жүргiзген аудандардың, облыстық бағыныстағы қалалардың бюджетiн тексерулер қорытындылары жөнiндегi осындай ұқсас баяндаулар ауық-ауық облыстар әкiмдерiне және депутаттардың облыстық Мәслихат - жиналыстарына берiлiп отырады.

О проведении комплексных проверок состояния работы по составлению и исполнению местных бюджетов республики
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 7 марта 1995 г. N 227. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 22 апреля 1997 г. N 605 ~P970605.
В целях своевременного выявления и принятия эффективных мер по устранению недостатков и нарушений, допускаемых в работе по составлению и исполнению бюджета, усиления контроля по уплате хозяйствующими субъектами причитающихся сумм налогов, обеспечения сохранности денежных средств и товарно материальных ценностей Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Считать целесообразным проведение комплексных проверок состояния работы по составлению и исполнению бюджета областей, городов, районов с охватом ревизиями и проверками финансово-хозяйственной деятельности хозяйствующих субъектов, бюджетных учреждений, с периодичностью не реже одного раза в три года.
2. Установить, что комплексные проверки состояния работы по составлению и исполнению бюджетов проводятся:
по бюджетам областей, городов республиканского подчинения Государственным комитетом финансового контроля с участием Министерства экономики, Министерства финансов Республики Казахстан, других республиканских органов;
по бюджетам районов, городов областного подчинения - управлениями Государственного комитета финансового контроля Республики Казахстан по областям с участием соответствующих финансовых и экономических органов.
3. Определить следующие основные принципы организации и проведения комплексных проверок:
Государственный комитет финансового контроля Республики Казахстан является головным исполнителем, ответственным за организацию, проведение и методологическое обеспечение указанных комплексных проверок. Названный Комитет, его территориальные органы утверждают своими приказами состав работников - членов ревизионной бригады, направляемых на проведение комплексной проверки. Руководитель ревизионной бригады назначается из числа руководящих работников Государственного комитета финансового контроля Республики Казахстан и его территориальных органов;
итоги комплексной проверки состояния работы по составлению и исполнению бюджета района, города, области обсуждаются на заседании коллегии районной, городской, областной администрации с принятием соответствующего решения. Об итогах комплексной проверки сообщается соответствующему Маслихату - собранию депутатов.
О результатах комплексных проверок, проведенных в областях, городах республиканского подчинения Государственным комитетом финансового контроля Республики Казахстан, периодически докладываются Кабинету Министров Республики Казахстан. Аналогичные доклады по итогам проверок бюджетов районов, городов областного подчинения управлениями Государственного комитета финансового контроля Республики Казахстан по областям периодически представляются главам областных администраций и областным Маслихатам - собраниям депутатов.

4. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қаржы бақылау комитетi Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiмен бiрлесiп, жергiлiктi бюджеттердi түзу мен атқару жөнiндегi жұмыстың жай-күйiне кешендi тексерiстер жүргiзудiң осы тәртiбiн бекiтуге байланысты қолданылып жүрген заңдарға өзгертулер мен толықтырулар енгiзу жөнiнде ұсыныстар беретiн болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

4. Государственному комитету финансового контроля совместно с Министерством юстиции Республики Казахстан представить предложения по внесению изменений и дополнений в действующее законодательство, связанных с установлением настоящего порядка проведения комплексных проверок состояния работы по составлению и исполнению местных бюджетов.
Премьер-министр
Республики Казахстан