Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi органдарының рәмiзi туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 21 сәуiр 1995 ж. N 522. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 24 тамыздағы № 604 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 24.08.2022 № 604 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiне, оның органдары мен мекемелерiне Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң қоса берiлiп отырған рәмiзiнiң бейнесiн пайдалануға рұқсат берiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi органдарының рәмiзi - шеңбердiң 2/3 бөлiгi, лентада екi қырында қазақ және орыс тiлдерiнде "Қазақстан Республикасы", ал астында "әдiлет" деген жазулары бар. Ортасында шеңбер орналасқан, одан жан-жаққа күн сәулесi тәрiздi тiректер тарайды. Шеңбердiң ортасында таразы бейнеленген. Рәмiздi екi найза қиып өтедi. Түрлi-түстi бейнесi көгiлдiр және сары бояулармен орындалған.
3. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi органдары рәмiзiнiң көшiрме бейнесi көлемiне қарамастан, эталонның ақ-қара немесе түрлi-түстi бейнесiне сәйкес болуға тиiс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

Об эмблеме Министерства юстиции Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 21 апреля 1995 г. N 522. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 августа 2022 года № 604.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 24.08.2022 № 604.
Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Разрешить Министерству юстиции Республики Казахстан, его органам и учреждениям использование прилагаемого изображения эмблемы Министерства юстиции Республики Казахстан.
2. Эмблема органов Министерства юстиции Республики Казахстан представляет собой 2/3 круга с надписью на ленте на казахском и русском языках по бокам "Республика Казахстан", а внизу - "юстиция". В середине помещен круг, от которого во все концы расходятся опоры в виде солнечных лучей. Внутри круга - изображение весов. Эмблему пересекают две пики. Цветное изображение исполнено в двух цветах - голубом и желтом.
3. Воспроизводимое изображение эмблемы органов Министерства юстиции Республики Казахстан, независимо от размеров, должно соответствовать цветному или черно-белому изображениям эталона.
Премьер-министр
Республики Казахстан