Байланыс қызметiнiң тарифтерi туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 23 мамырдағы N 732 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 17 наурыздағы N 258 қаулысымен.
Ескерту. Мәтіндегі сөздер алмастырылды - ҚР Үкіметінің 2003.03.17. N 258 қаулысымен .
Байланыс қызметiне баға белгiлеу тәртiбiн жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. "Қазақтелеком" Ұлттық акционерлiк компаниясына Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөнiндегі агенттігiнiң келiсуi бойынша Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге берiлетiн (халықаралық) телефон-телеграф байланысының қалааралық қызметiне Халықаралық телефон және телеграф жөнiндегi консультативтiк комитетiнiң ұсынымына және алып пайдаланудың арнаулы құқықтары негiзiндегi Байланыстың Аймақтық Ынтымақтастығының шешiмдерiне сүйене отырып, 1995 жылғы 1 маусымнан бастап тариф белгiлеуге құқық берiлсiн.
Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігінің Мемлекеттік почтасына Қазақстан Республикасының Баға және монополияға қарсы саясат жөніндегі мемлекеттік комитетінің келісуі бойынша Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге берілетін почта байланысы қызметтеріне Дүниежүзілік почта Одағының ұсынымына және пайдалана тұрудың арнаулы құқықтары (ПАҚ) негізіндегі Байланыстың Аймақтық Ынтымақтастығының шешімдеріне сүйене отырып, 1995 жылдың 1 қыркүйегінен бастап тариф белгілеуге құқық берілсін.
Валюталарды теңгеге есептеу байланыс қызметi көрсетiлген айдың басында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң қолданылып жүрген ресми бағамы бойынша жүргiзiлетiн болып белгiленсiн.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 1995.08.29. N 1201 қаулысымен .
2. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөнiндегі агенттігi барлық тұтынушылар үшiн Қазақстан Республикасы iшiнде көрсетiлген байланыс қызметi негiзiндегi тарифтердi реттейдi деп белгiленсiн.
3. "Қазақтелеком" Ұлттық акционерлiк компаниясы байланыс кәсiпорындарын техникалық құралдармен жабдықтау шаралары бойынша жергiлiктi сөйлесулердiң уақытына қарай құнын есептеудi енгiзудi жүзеге асырсын.
4. <*>
Ескерту. 4 тармақтың күшi жойылды - ҚР Үкіметінің 2002.03.19. N 331 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О таpифах на услуги связи
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 23 мая 1995 г. N 732. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 17 марта 2003 г. N 258
Сноска. В тексте заменены слова - постановлением Правительства РК от 17 марта 2003 г. N 258 .
В целях совершенствования порядка ценообразования на услуги связи Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Предоставить право Национальной акционерной компании "Казактелеком" по согласованию с Агентством Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции устанавливать с 1 июня 1995 года тарифы на услуги междугородней телефонно-телеграфной (международной) связи, предоставляемые за пределы Республики Казахстан, исходя из рекомендаций Международного консультативного комитета по телефонии и телеграфии и решений Регионального Содружества Связи на основе СПЗ (специальные права заимствования).
Предоставить право Государственной почте Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по согласованию с Агентством Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции устанавливать с 1 сентября 1995 года тарифы на услуги почтовой связи, предоставляемые за пределы Республики Казахстан, исходя из рекомендаций Всемирного почтового Союза и решений Регионального Содружества Связи на основе СПЗ (специальные права заимствования).
Установить, что пересчет валюты в тенге производится по действующему официальному курсу Национального Банка Республики Казахстан на начало месяца, в котором оказываются услуги связи.
Сноска. Пункт 1 с дополнениями - постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 29 августа 1995 года N 1201 .
2. Установить, что Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции регулирует тарифы на основные услуги связи, оказываемые внутри Республики Казахстан для всех потребителей.
3. Национальной акционерной компании "Казактелеком" осуществлять введение повременного учета стоимости местных разговоров по мере оснащения предприятий связи техническими средствами.
4. (Пункт 4 утратил силу - постановлением Правительства РК от 19 марта 2002 г. N 331 ).
5. Признать утратившим силу постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 16 июня 1994 г. N 639 "О тарифах на отдельные виды услуг" (САПП Республики Казахстан, 1994 г., N 26, ст. 275)
Премьер-министр
Республики Казахстан