Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы жеке тұлғалардың акциз салығы салынбайтын акцизделетiн тауарларды алып өту нормалары туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 8 маусым N 798. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996.06.28. N 819 қаулысымен.
"Акциздер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар 1995 жылдың 31 наурыздағы N 2159 Жарлығын орындау үшiн Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы жеке тұлғалардың акциз салынбайтын акцизделетiн тауарларды алып өтуiнiң нормалары бекiтiлсiн.
2. "Қазақстан Республикасы аумағына әкелiнетiн акцизделетiн тауарлардың жекелеген түрлерiне акциз ставкалары туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 19 сәуiрдегi N 513 қаулысымен 1995 жылдың 25 сәуiрiнен күшiне енген СЭҚ ТН 2203 00, 2204 (2204 30-дан басқасы), 2205,2206,2207,2208,2402 кодтары бойынша акцизделетiн тауарларды алып нормаларын есепке алмағанда, акцизделетiн тауарларды алып өту нормалары 1995 жылдың 12 маусымынан бастап күшiне енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 8 маусымдағы N 798 қаулысына қосымша <*>
Ескерту. Қосымшаға өзгерiстер енгiзiлдi - ҚРМК-нiң
1995.07.13. N 960 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының кеден шекарасы
арқылы жеке тұлғалардың акция салығы
салынбайтын акцизделетiн тауарларды алып
өту нормалары
-------------------------------------------------------------------
СЭҚ ТН бойынша   | Тауар атауы                   | Алып өту нормасы
тауар коды      |                               |    (бiр адамға)
--------------------------------------------------------------------
1                        2                         3
--------------------------------------------------------------------
<*>
2203,00,2204        Алкогольдi iшiмдiктер            5 литр*
(220430-дан басқа)
2205,2206,2207,2208
2402                Сигаралар (түбi кесiлген         1000 дана
сигараларды қоса), сигариллалар
(жiңiшке сигаралар) және
темекiден немесе оны ауыстырғыш-
тардан жасалған сигареттер
<*>
420310000           Табиғи немесе жасанды былғары     3 зат
(тек табиғи         киiм                             (комплект)
терiден)
4303                Мех киiмi                         3 зат
(комплект)
<*>
650692000           Тысты немесе тыссыз, өңделген     3 зат
немесе өңделмеген табиғи мех,
басқа да бас киiмдер
<*>

О ноpмах пpовоза физическими лицами чеpез таможенную гpаницу Республики Казахстан подакцизных товаpов, котоpые не подлежат обложению акцизами
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 8 июня 1995 г. N 798. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 28 июня 1996 г. N 819 ~P960819
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 31 марта 1995 г. N 2159 "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "Об акцизах" Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить нормы провоза физическими лицами через таможенную границу Республики Казахстан подакцизных товаров, которые не подлежат обложению акцизами (прилагаются).
2. Нормы провоза подакцизных товаров ввести в действие с 12 июня 1995 года, за исключением норм провоза подакцизных товаров по кодам ТН ВЭД 2203 00, 2204 (кроме 2204 30), 2205, 2206, 2207, 2208, 2402, введенных в действие с 25 апреля 1995 года постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 19 апреля 1995 г. N 513 P950513_ "О ставках акцизов на отдельные виды подакцизных товаров, ввозимых на территорию Республики Казахстан".
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от "8" июня 1995 г. N 798
НОРМЫ ПРОВОЗА
физическими лицами через таможенную границу
Республики Казахстан подакцизных товаров,
которые не подлежат обложению акцизами
<*>
Сноска. Приложение - с изменениями, внесенными постановлением
Кабинета Министров Республики Казахстан от 13 июля
1995 года N 960.
---------------------------------------------------------------------
Код товара по           !  Наименование товара  ! Норма провоза
ТН ВЭД                !                       !(на одно лицо)
---------------------------------------------------------------------
1                   !           2           !      3
---------------------------------------------------------------------
2203 00, 2204               Алкогольные напитки     5 литров*
(кроме 220430),
2205, 2206, 2207,
2208
2402                        Сигары (включая сигары  1000 штук
с обрезанными концами),
сигариллы (тонкие
сигары) и сигареты из
табака или его
заменителей
420310000                   Одежда из натуральной   3 предмета
(только из                  или искусственной       (комплекта)
натуральной                 кожи
кожи)
4303                        Одежда меховая          3 предмета
(комплекта)
650692000                   Прочие головные         3 предмета
уборы с подкладкой
или без подкладки,
с отделкой или без
отделки, из
натурального меха

701321,701331,      Хрусталь бұйымдары                3 комплект*
701391                                                   (сервиз)
7113, 7114,7116     Зергерлiк бұйымдар                5 зат*
8703                Жеңiл автомобиль және басқа да    1 дана **
адамдар тасуға арналған моторлы
көлiк құралдары
* Көрсетiлген норма сыртқы экономикалық қызметтiң тауар номенклатурасы кодтарына бөлiнбей сыртқа шығарылатын тауарлардың жалпы көлемiне белгiленедi, әкелiнген тауарлардың алып өту нормасы көлемiндегi акциз салығы салынбайтын тауарлардың тiзбесi салық төлеушiнiң тiлегiне (таңдауына) қарай белгiленедi.
** Кеденде ресiмделген кезiнен екi жылдың iшiнде басқа адамның пайдалануына немесе иеленуiне жатпайтын көлiк құралын бiр адам бiр жыл iшiнде әкелсе, бұл нормаға акциз салығы салынбайды.

701321, 701331,             Изделия из хрусталя     3 комплекта*
701391                                              (сервиза)
7113, 7114, 7116            Ювелирные изделия       5 предметов *
8703                        Автомобили легковые и   1 единица**
прочие, моторные
транспортные средства,
предназначенные для
перевозки людей
* Указанная норма устанавливается на общий объем ввозимых товаров без подразделения по кодам товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности. Перечень ввозимых товаров, не подлежащих обложению акцизами в объеме нормы ввоза,
определяется по выбору налогоплательщика.
** Данная норма не облагается акцизом при ввозе одним лицом в
течение года транспортного средства, не подлежащего отчуждению
либо передаче во владение или пользование другому лицу в течение двух
лет с момента таможенного оформления.