Аукциондық сатудан алынатын алымды төлеу тәртiбi туралы Ереженi бекiту
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң ҚАУЛЫСЫ 1995 жылғы 12 шiлде N 953. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 8 шілдедегі N 734 ~P020734 қаулысымен.
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар 1995 жылғы 24 сәуiрдегi N 2235 Z952235_ Жарлығын жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
Аукциондық сатудан алынатын алымды төлеу тәртiбi туралы ұсынылып отырған Ереже бекiтiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 12 шiлдедегi
N 953 қаулысымен
бекiтiлген
Аукциондық сатудан алынатын алымды
төлеу тәртiбi туралы
Е Р Е Ж Е
I. Жалпы Ережелер
1. Аукцион деп - көруге алдын-ала қойылған тауарларды күнi бұрын белгiленген уақытта тауарларды көпшiлiк сауда жолымен сату өткiзiлетiн белгiлi жерде кезең-кезеңмен жұмыс iстейтiн арнайы ұйымдастырылған көпшiлiк сату, сауда түсiнiледi.
2. Бұл Ереже Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi мен оның аумақтық органдары, сандай-ақ салық инспекциялары өткiзетiн мамандандырылған аукциондарға қолданылмайды.
II. Алым төлеушiлер
3. Аукциондарды өткiзушi - заңды және жеке тұлғалар,
аукциондық сатудан алынатын алымды төлеушiлер болып табылады.
III. Алым ставкалары
4. Аукциондық сатудан алынатын алым белгiленген тәртiппен
аукциондық сатудан түскен түсiмнiң жалпы сомасынан 5 процент
мөлшерiнде есептеледi.
4-1. Соттар және басқа да органдардың қаулыларын атқару жөніндегі
атқарушылық өндірісті қамтамасыз ететін әділет органдары өткізетін
аукциондық сатулардан бір айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде алым
алынады.
ЕСКЕРТУ. Жаңа 4-1-тармақпен толықтырылды - Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 1999.09.07. N 1314 қаулысымен.
P991314_
IV. Алымды төлеу тәртiбi мен мерзiмi
5. Төлеушiлер алымды белгiленген тәртiппен тауарларды
аукциондық сатуды өткiзуден алынатын түсiмнiң жалпы сомасына және
белгiленген ставкаға қарай есептейдi.
6. Аукциондық сатудан алынатын алымды төлеушiлер осы Ережеге
қосымшада келтiрiлген үлгi бойынша салық органдарына декларация
тапсырып, алымды аукцион өткiзiлгеннен кейiн 10 күннен кешiктiрмей
төлейдi.
7. Аукцион сатудан алынатын алым жергiлiктi бюджетке
есептеледi.
V. Төлеушiнiң жауапкершiлiгi және аукциондық
сатудан алынатын алымның түсуiне бақылау жасау
8. Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдарына
сәйкес аукциондық сатудан алынатын алымды дұрыс есептеу және
бюджетке уақытылы төлеу жауапкершiлiгi төлеушiге жүктеледi.

Об утверждении Положения о порядке уплаты сбора с аукционных продаж
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 12 июля 1995 г. N 953 Утратило силу - постановлением Правительства РК от 8 июля 2002 г. N 734 (вступает в силу с 1 января 2002 г.)
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 24 апреля 1995 г. N 2235 Z952235_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
Утвердить прилагаемое Положение о порядке уплаты сбора с аукционных продаж.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 12 июля 1995 г. N 953
Положение
о порядке уплаты сбора
с аукционных продаж
I. Общие положения
1. Под аукционом понимается публичная продажа, торг, специально организованный, периодически действующий в определенном месте рынок, на котором путем публичных торгов в заранее обусловленное время производится продажа товаров, заблаговременно выставленных для осмотра.
2. Настоящее Положение не распространяется на аукционы,
проводимые Государственным комитетом Республики Казахстан по
приватизации и его территориальными органами, а также на
специализированные открытые аукционы, проводимые органами налоговой
службы.
II. Плательщики сбора
3. Плательщиками сбора с аукционных продаж являются юридические
и физические лица - устроители аукционов.
III. Ставки сбора
4. Сбор с аукционных продаж исчисляется по ставке 5 процентов от общей суммы выручки, полученной от аукционной продажи в установленном порядке.
4-1. Сбор с аукционных продаж, проводимых органами юстиции, обеспечивающими исполнительное производство по исполнению постановлений судов и других органов, взымается в размере одного месячного расчетного показателя.
Сноска. Дополнено пунктом 4-1 - постановлением Правительства РК от 7 сентября 1999 г. N 1314 P991314_ .
IV. Порядок и сроки уплаты сбора
5. Исчисление сбора производится плательщиками, исходя из общей
суммы выручки, полученной от проведения аукционной продажи товаров,
и установленной ставки.
6. Плательщики сбора с аукционных продаж представляют
декларации в органы налоговой службы по форме, приведенной в
приложении к настоящему Положению и осуществляют уплату сбора не
позднее 10 дней после проведения аукциона.
7. Зачисление сбора с аукционных продаж производится в местный
бюджет.
V. Ответственность плательщика и контроль
за поступлением сбора с аукционных продаж
8. Ответственность за правильность исчисления и своевременность
уплаты в бюджет сбора с аукционных продаж возлагается на плательщика
в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.

9. Аукциондық сатудан алынатын алымның түсуiне бақылау жасау
салық қызметi органдарына жүктеледi.
қосымша
______________________
______________________
жөнiндегi салық
инспекциясына
______________________
төлеушiнiң аты
______________________________
______________________________
(Жауапты адамның) орындаушының
аты,жөнi,фамилиясы_______________
_________________________________
телефон__________________________
Аукциондық сатудан алынатын алым жөнiндегi
Д Е К Л А Р А Ц И Я
_________ айы үшiн
Аукцион өткiзiледi____________________________________
мың теңге
199  жылғы "  " ______________
______________________________________________________
Көрсеткiштер                             : Сома
______________________________________________________
1. Тауарларды аукциондық сатудан түскен түсiм
2. Алым ставкасы
3. Аукциондық сатудан алынатын алым сомасы
4. Алым төлеу мерзiмi
______________________________________________________
Басшы________________________
Бас бухгалтер________________
Салық инспекциясының
белгiсi
Декларация 199 жылғы "  "
алынды.

9. Контроль за поступлением сбора с аукционных продаж
возлагается на органы налоговой службы.
Приложение
В налоговую инспекцию
________________________
________________________
________________________
Наименование плательщика
________________________
________________________
Ф.И.О. ответственного лица
(исполнителя)___________
________________________
тел.:___________________
Декларация
по сбору с аукционных продаж
за____________________ месяц
Аукцион проведен _____________________________________________
"_____" ________________________ 199 __ г.
тыс. тенге
___________________________________________________________________
Показатели                                    ! Сумма
_________________________________________________________!_________
1. Выручка от аукционной продажи товаров
2. Ставка сбора
3. Сумма сбора с аукционных продаж
4. Сроки уплаты сбора
___________________________________________________________________
Руководитель      ______________________________
Гл. бухгалтер     ______________________________
Отметка налоговой инспекции:
Декларация получена " ____" _________________________ 199 __ г.