Тауарларды қайта экспорттаудың тәртiбiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң ҚАУЛЫСЫ 1995 ж. 20 шiлде N 1003
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесi 1994 жылы 10 қарашада бекiткен 1994 жылғы 15 сәуiрдегi "Тауарларды қайта экспорттау және қайта экспорттауға рұқсат беру тәртiбi туралы келiсiмге" (бұдан әрі-Келісім) сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған Тауарларды қайта экспорттау тәртiбi бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігінің Кеден комитетiмен бiрлесiп Тауарларды қайта экспорттаудың белгiленген тәртiбiнiң қатаң сақталуын қамтамасыз етсiн.
ЕСКЕРТУ. 2-тармаққа өзгерiс енгiзiлдi - ҚРҮ-нiң 1996.08.20. N 1031 қаулысымен.
ЕСКЕРТУ. Кіріспе және 2-тармақ өзгердi - ҚР Үкіметінiң 2000.01.17. N 82 қаулысымен.
2-1. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгі бiр ай мерзiмде Келiсiмге қатысушылармен тиiсiнше ресiмделген жазбаша рұқсат болған кезiнде қайта экспорттау жүзеге асырылуы мүмкiн тауарлардың тiзiмдерiн, сондай-ақ тауарлардың шыққан елдерiнiң уәкiлеттi ведомстволары рұқсаттарының, лауазымды тұлғалары қолдарының және мөрлерiнiң үлгiлерiн алмассын.
ЕСКЕРТУ. 2-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінiң 2000.01.17.  N 82  қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1995 жылғы 20 шiлдедегi
N 1003 қаулысына
қосымша
Тауарларды қайта экспорттаудың
ТӘРТIБI
Жалпы ереже
1994 жылдың 15 сәуiрдегi "Тауарларды қайта экспорттау және қайта экспорттауға рұқсат берудiң тәртiбi туралы келiсiмге" сәйкес тауарларды қайта экспорттаудың осы Тәртiбi Қазақстан Республикасы және Тәуелсiз Мемлекеттердiң Достастығы, аталған Келiсiмге қатысушылар тарифтiк және тарифтiк емес реттеу шараларын қолданатын және оларды өзiнiң кеден аумағынан шығару кезiнде сыртқы экономикалық жеңiлдiктер беру қайта экспортталатын тауарларға ғана қолданылады.
Қайта экспорттау ретiнде 1994 жылдың 15 сәуiрдегi "тауарларды қайта экспорттау және қайта экспорттауға рұқсат берудiң тәртiбi туралы келiсiмге" енбеген елге енгiзу үшiн тараптардың бiреуiнiң кеден аумағы шегiнен екiншi тараптың тауар шығаруы түсiнiледi.
Осы тәртiп экспортталуы ерекше тәртiппен жүзеге асырылатын арнайы тауарлардың /қару жарақ, есiрткiлер, дәрi-дәрмек препараттары, қымбат металдар мен асыл тастар және т.б./ қайта экспортталуына қолданылмайды.
Басқа тауарлардың қайта экспортталуы халықаралық саудада жалпы қабылданған ережелерге сәйкес жүзеге асырылады.

Об утверждении Порядка реэкспорта товаров
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 20 июля 1995 г. N 1003
В соответствии с "Соглашением" о реэкспорте товаров и порядок выдачи разрешений на реэкспорт от 15 апреля 1994 года (далее - Соглашение), ратифицированного Верховным Советом Республики Казахстан 10 ноября 1994 года, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. В Преамбулу внесены изменения - постановлением Правительства РК от 17 января 2000 г. N 82.
1. Утвердить прилагаемый Порядок реэкспорта товаров.
2. Министерству энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан совместно с Таможенным Комитетом Министерства государственных доходов Республики Казахстан обеспечить строгое соблюдение установленного Порядка реэкспорта товаров.
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 20 августа 1996 г. N 1031; от 17 января 2000 г. N 82.
2-1. Министерству энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан в месячный срок произвести обмен с участниками Соглашения списками товаров, реэкспорт которых может быть осуществлен при наличии надлежащего оформленного письменного разрешения, а также образцами разрешений, подписей должностных лиц и печатей уполномоченных ведомств страны происхождения товаров.
Сноска. Дополнено пунктом 2-1 - постановлением Правительства РК от 17 января 2000 г. N 82.
Премьер-министр
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 июля 1995 года N 1003
Сноска. В тексте приложения заменены слова - постановлением Правительства РК от 17 января 2000 г. N 82.
П О Р Я Д О К
реэкспорта товаров
Общие положения
В соответствии с "Соглашением о реэкспорте товаров и порядке выдачи разрешения на реэкспорт" от 15 апреля 1994 года, настоящий Порядок реэкспорта товаров распространяется только на реэкспорт товаров, в отношении которых Республика Казахстан и государства Содружества Независимых Государств, участники указанного Соглашения, применяют меры тарифного и нетарифного регулирования или предоставляют внешнеэкономические льготы при их вывозе со своей таможенной территории.
Под реэкспортом понимается вывоз товаров, происходящих с таможенной территории одной из сторон, другой стороной за пределы таможенной территории последней с целью вывоза в страну, не являющуюся Стороной Соглашения о реэкспорте товаров и порядке выдачи разрешения на реэкспорт от 15 апреля 1994 года.
Настоящий порядок не распространяется на реэкспорт специфических товаров (оружие, наркотики, лекарственные препараты, драгоценные металлы и камни и т.д.), экспорт которых осуществляется в особом порядке.
Реэкспорт других товаров осуществляется в соответствии с общепринятыми в международной торговле правилами.

1. Қазақстан Республикасының кеден аумағынан
шығарылатын Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына
қатысушы мемлекеттердiң кеден аумағынан қайта
экспортталуға рұқсат беру тәртiбi
1.1. Қазақстан Республикасының кеден аумағынан шығарылатын және 1994 жылғы 15 сәуiрдегi "Тауарларды қайта экспорттау және қайта экспорттауға рұқсат берудiң тәртiбi туралы Келiсiмнiң" қолданылуына жататын /бұдан әрi Қазақстан тауарларының/ тауарлардың тәуелсiз мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердiң /бұдан әрi-қайта экспорттаушы мемлекеттердiң/ кеден аумағынан қайта экспорттау 1994 жылдың 15 сәуiрiндегi - "Тауарларды қайта экспорттау және қайта экспорттауға рұқсат берудiң тәртiбi туралы Келiсiмiне" және осы тәртiпке сәйкес әзiрленiп, олар белгiлеген тәртiппен жүргiзiледi.
1.2. Қайта экспорттаушы мемлекеттiң өкiлеттi органына Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi ұсынып, тiзiмдерде көрсетiлген Қазақстан тауарларының қайта экспортталуын Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi берiп, тиiсiнше ресiмделген жазбаша рұқсат қағазы болса ғана; қайта экспорттаушы мемлекеттiң шаруашылық қызметiнiң субъектiсi жүзеге асыра алады.
ЕСКЕРТУ. 1-2-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінiң 2000.01.17.  N 82қаулысымен.
1.3. Қайта экспорттаушы мемлекеттiң шаруашылық қызметi субъектiсiнiң жазбаша мәлiмдемесi /бұдан әрi-Мәлiмдеме/ негiзiнде Қазақстан тауарларының қайта экспортталуына жазбаша рұқсат /бұдан әрi-Рұқсат/ берудi Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi iске асырады.
Қайта экспорттаушы Мемлекеттiң шаруашылық қызметi субъектiсiнiң Қазақстан тауарларын сатып алуға контрактының және қайта экспорттау келiсiмi елеулi шарттарының /жiберiлетiн елi, қайта экспортталатын Қазақстан тауарларының саны, бағасы және сапасы, жiберiлiмнiң негiздемесi, тауарларды тiзбелеудiң және кодтаудың, үйлестiрiлген жүйесiнiң коды/ көшiрмелерiн тапсыруы рұқсат берудiң мiндеттi шарты болып табылады. Сонымен қатар, қайта экспорттаушы мемлекеттiң шаруашылық қызметiнiң субъектiсi қайта экспорттаушы мемлекеттiң корреспондент-банкiнiң жеке есепшотынан Қазақстан тауарларын толық көлемде сатып алуға контракт бойынша Қазақстан тауарларына төлеуге қаражат аудару iске асырылғаны туралы үзiндi алып, көрсетуге мiндеттi.
Қайта экспорттаушы мемлекеттiң шаруашылық қызметiнiң субъектiсiнде Қазақстан тауарларын қайта экспорттауға контрактының болуы рұқсат алуға сөзсiз орындалатын негiз болып табылмайды.
Берiлген рұқсаттарды басқа заңды тұлғаларға беруге болмайды.
Қайта экспорттаушы мемлекеттiң шаруашылық қызметiнiң субъектiсiне рұқсат берiлгенi және ресiмделгенi үшiн ақы алынады.
ЕСКЕРТУ. 1-3-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінiң 2000.01.17.  N 82қаулысымен.

1. Порядок выдачи разрешений на реэкспорт с таможенных
территорий государств-участников Содружества Независимых
Государств товаров, происходящих с таможенной территории
Республики Казахстан
1.1. Реэкспорт с таможенных территорий государств-участников Содружества Независимых Государств (далее государств-реэкспортеров) товаров, происходящих с таможенной территории Республики Казахстан и попадающих под действие Соглашения о реэкспорте товаров и порядке выдачи разрешения на реэкспорт от 15 апреля 1994 года (далее казахстанских товаров), производится в установленном ими порядке, разработанным в соответствии с Соглашением о реэкспорте товаров и порядке выдачи разрешения на реэкспорт от 15 апреля 1994 года и настоящим Порядком.
1.2. Реэкспорт казахстанских товаров, указанных в списках, представленных Министерством энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан в уполномоченный орган государства-реэкспортера, может быть осуществлен субъектом хозяйственной деятельности государства-реэкспортера только при наличии у него надлежаще оформленного письменного разрешения, выданного Министерством энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан.
1.3. Выдача письменного разрешения на реэкспорт казахстанских товаров (далее Разрешение) осуществляется Министерством энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан на основании письменного заявления субъекта хозяйственной деятельности государства- реэкспортера (далее Заявление).
Обязательным условием для выдачи Разрешения является предоставление субъектом хозяйственной деятельности государства- реэкспортера копии контракта на приобретение казахстанских товаров и существенных условий реэкспортной сделки (страна назначения, количество, цена и качество реэкспортируемых казахстанских товаров, базис поставки, код Гармонизированной системы описания и кодирования товаров). Кроме того, субъект хозяйственной деятельности страны-реэкспортера обязан предоставить выписку из лицевого счета банка-корреспондента государства-реэкспортера об осуществлении перевода средств в оплату казахстанских товаров по контракту на приобретение казахстанских товаров в полном объеме.
Наличие у субъекта хозяйственной деятельности государства-реэкспортера контракта на реэкспорт казахстанских товаров не является безусловным основанием на получение Разрешения.
Выданные Разрешения не подлежат передаче другим юридическим лицам.
За оформление и выдачу Разрешения с субъекта хозяйственной деятельности государства-реэкспортера взимается плата.
Сноска. В пункт 1.3 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 17 января 2000 г. N 82.

1.4. Өтiнiштер мен рұқсат қағаздар Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi бекiткен Қайта экспорттауға рұқсат беру туралы Нұсқаулыққа сәйкес үлгi бланктерде ресiмделедi.
Өтiнiштерде келтiрiлген деректердiң растығы үшiн қайта экспорттаушы мемлекеттiң шаруашылық қызметiнiң субъектiсi жауап бередi.
1.5. Тауарларды қайта экспорттау контрактысына енгiзiлген тауарлардың санына қарамастан, рұқсат тауардың бiр түрiне ресiмделедi.
Қазақстан тауарын қайта экспорттау рұқсатта көрсетiлген мерзiм де жүргiзiледi. Шаруашылық қызметi субъектiсiнiң дәйектелген өтiнiшi бойынша /өтiнiш берушiнiң/ рұқсаттың мерзiмi ұзартылуы мүмкiн. Рұқсаттама күшiнiң мерзiмi ұзартылуы жазбаша түрде расталады.
1.6. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiнiң мекен-жайына жазбаша түрде жiберiлген қайта экспорттаушы мемлекеттiң шаруашылық қызметiнiң субъектiсi /өтiнiш берушiнiң/ өтiнiшi бойынша бұрын берiлген рұқсаттың күшi жойылуы мүмкiн.
Бұрын берiлген рұқсаттың күшi жойылғанын растауды шаруашылық қызметi субъектiсiнiң, қайта экспорттаушы мемлекеттiң өкiлеттi ведомствосының мекен-жайын Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi жiбередi.
Аталған жағдайда шаруашылық қызметiнiң субъектiсiне өтiнiш берушiге рұқсат берiлгенi және ресiмделгенi үшiн алынған ақы қайтарылмайды.
ЕСКЕРТУ. 1-6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінiң 2000.01.17.  N 82қаулысымен.
1.7. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi өтiнiш алынған күннен кейiн он күннiң iшiнде оны қарап, қабылданған шешiм туралы шаруашылық қызметiнiң мүдделi субъектiсi мен қайта экспорттаушының өкiлеттi ведомствосына хабарлайды.
Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi қайта экспорттаушы мемлекеттiң шаруашылық қызметi субъектiсiнен оның мынадай айырмадағы, бiрақ жартысынан аспайтын бөлiгiн өтеуiн талап етуге құқылы:
- Қазақстан тауарын қайта экспорттау жөнiнде мәмiленiң бағасы мен Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігінің Кеден аумағынан шығару жөнiндегi мәмiленiң бағасындағы.
Мәмiленiң валютадағы немесе АҚШ долларындағы жоғарыда аталған айырмасы, сондай-ақ қайта экспорттау шарттарының бұзылғаны үшiн айып сомалары Қазақстан Республикасының республикалық бюджетiнiң кiрiсiне Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi көрсеткен есепшотқа аударылады.
Қайта экспорттаушы мемлекеттiң шаруашылық қызметi мүдделi субъектiсiнiң Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiнiң қайта экспорттау шарттарымен келiскен жағдайда, Қазақстан Республикасының кеден аумағынан тауарды шығару жөнiндегi мәмiленiң бағасы мен Қазақстан тауарын экспортқа шығару жөнiндегi мәмiленiң бағасы арасындағы айырма және Рұқсат берiлгенi үшiн белгiленген алымды шаруашылық қызмет субъектiсiнiң /өтiнiш берушiнiң/ төлегенi туралы Қазақстан Республикасының тиiстi банкi куәландырған төлем тапсырмасының көшiрмелерiн ол алғаннан кейiн екi апта мерзiмде оған тиiсiнше ресiмделген Рұқсат берiледi.
ЕСКЕРТУ. 1-7-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінiң 2000.01.17. N 82қаулысымен.

1.4. Заявление и Разрешение оформляются на типовых бланках в соответствии с Инструкцией о порядке выдачи разрешений на реэкспорт, утверждаемой Министерством энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан.
Ответственность за достоверность сведений, представляемых в заявлении, несет субъект хозяйственной деятельности государства- реэкспортера.
1.5. Разрешение оформляется на один вид товара, независимо от количества наименований товара, включенных в контракт на реэкспорт товаров.
Реэкспорт казахстанского товара производится в сроки, установленные Разрешением. Разрешение оформляется сроком до 12 месяцев. По мотивированной просьбе субъекта хозяйственной деятельности (заявителя) срок действия Разрешения может быть продлен. Продление срока действия Разрешения подтверждается в письменной форме.
1.6. Ранее выданное Разрешение может быть аннулировано по просьбе субъекта хозяйственной деятельности (заявителя) государства-реэкспортера, направленной в письменной форме в адрес Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан.
Подтверждение об аннуляции ранее выданного Разрешения направляется субъекту хозяйственной деятельности и в адрес уполномоченного ведомства государства-реэкспортера в письменной форме Министерством энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан.
Возврат платы за оформление и выдачу Разрешения субъекту хозяйственной деятельности (заявителю) в указанном случае не производится.
Сноска. В пункт 1.6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 17 января 2000 г. N 82.
1.7. Министерство энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан в течение десяти дней с даты получения заявления рассматривает его и извещает заинтересованного субъекта хозяйственной деятельности и уполномоченное ведомство реэкспортера о принятом решении.
Министерство энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан имеет право требовать от субъекта хозяйственной деятельности государства-реэкспортера обязательство о возмещении им части, но не более половины, разницы между:
- ценой сделки по реэкспорту казахстанского товара и ценой сделки по его вывозу с таможенной территории Республики Казахстан.
Выше указанная разница в валюте сделки или в долларах США, а также сумм штрафных санкций за нарушение условий реэкспорта перечисляются в доход республиканского бюджета Республики Казахстан на счета, указанные Министерством финансов Республики Казахстан.
При согласии заинтересованного субъекта хозяйственной деятельности государства-реэкспортера с условиями реэкспорта Министерство энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан в двухнедельный срок с момента получения им копий платежных поручений, заверенных соответствующим бланком Республики Казахстан о перечислении субъектом хозяйственной деятельности (заявителем) установленного сбора за выдачу Разрешения и разницы между ценой сделки, по реэкспорту казахстанского товара и ценой сделки по вывозу товара с таможенной территории Республики Казахстан выдает ему надлежаще оформленное Разрешение.
Сноска. В пункт 1.7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 17 января 2000 г. N 82.

1.8. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi оң шешiм қабылданған жағдайда қайта экспорттаушы мемлекеттiң өкiлеттi ведомствосына қайта экспорттаушы мемлекеттiң шаруашылық қызметi субъектiсiнiң дәйектелiнген өтiнiшiнде жарияланған мәмiле шарттарының мәмiленiң елеулi шарттарына нақты сәйкес келуiн ресми хабарлап, қайта экспорттау контрактысының орындалуына бақылау жасау туралы өтiнiш жасауға құқылы.
1.9. Рұқсат беруден бас тартуға мыналар негiз бола алады:
- дұрыс ресiмделмеген өтiнiш;
- мәмiле туралы мүлде расталмаған деректердiң берiлуi;
- Қазақстан Республикасының экономикалық мүдделерiне зиян тигiзетiн жауапсыз сауда тәжiрибесiнiң баға төмендету және басқа элементтерiн қолдану;
- олардың кеден аумақтарына тиiстi тауарлардың енгiзiлуiне үшiншi елдердiң тарапынан шектеулердiң орын алуы;
- қайта экспорттаушы мемлекеттiң шаруашылық қызметi субъектiсiнiң Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiнiң қайта экспорттау шарттарымен келiспеуi;
- Қазақстан Республикасының банктерiне Төлемдер тәртiбiнiң 1.3. және 1.7. тармақтарында көрсетiлген төлемдердiң түспеуi;
- Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi берiп, бұрын алынған рұқсат бойынша шарттарды қайта экспорттаушы мемлекеттiң шаруашылық қызметi субъектiсiнiң орындамауы.
1.10. Қайта экспорттаушы мемлекеттiң шаруашылық қызметi субъектiсiнiң дәйектелген өтiнiшiнде жарияланған мәмiленiң елеулi шарттарына нақты елеулi шарттарының сәйкес келмейтiнi анықталған жағдайда, олар Қазақстан Республикасының экономикалық мүдделерiне зиян тигiзбесе, Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi берiлген Рұқсатты тоқтатуға немесе күшiн жоюға, сондай-ақ қайта экспорттаушы мемлекеттiң өкiлеттi ведомствосына шаруашылық қызметiнiң тиiстi субъектiсiне қатысты қажеттi шаралар қабылдау туралы өтiнiш беруге құқылы.
Егер жоғарыда аталған сәйкессiздiк Қазақстан Республикасының немесе Қазақстан Республикасының халықаралық келiсiмдерi бойынша мiндеттемелерiнен туындайтын экономикалық мүдделерiне зиянын тигiзген жағдайда, Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi берiлген рұқсатты тоқтатуға немесе күшiн жоюға және Қазақстан Республикасының Үкiметiне шаруашылық қызметiнiң субъектiсi аталған тәртiп бұзушылыққа жол берген қайта экспорттаушы мемлекетке айып шарасын қолдану туралы ұсыныс жасауға құқылы.
1.11. Егер рұқсатсыз Қазақстан тауарларын қайта экспорттау, соның iшiнде, егер рұқсатсыз қайта экспорттаудың көлемi Қазақстан Республикасына экономикалық зиянын тигiзген жағдайда, Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi 1994 жылдың 15 сәуiрiндегi Тауарларды қайта экспорттау және қайта экспорттауға рұқсат берудiң тәртiбi туралы келiсiмдi бұзып, рұқсатсыз қайта экспорттауға шаруашылық қызмет субъектiсi жол берген қайта экспорттаушы мемлекетке айып шараларын қолдану туралы ұсыныстарын әзiрлейдi және Қазақстан Республикасының Үкiметiне жiбередi.

1.8. Министерство энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан имеет право при принятии положительного решения обратиться в уполномоченное ведомство государства-реэкспортера с просьбой проконтролировать выполнение реэкспортного контракта с официальным уведомлением о фактическом соответствии существенных условий сделки условиям сделки, продекларированных в мотивированном заявлении субъекта хозяйственной деятельности государства-реэкспортера.
1.9. Основанием для отказа в выдаче Разрешения могут являться:
- неправильно оформленное заявление:
- сообщение заведомо недостоверных данных о сделке:
- применение демпинговых цен или других элементов недобросовестной торговой практики, наносящих ущерб экономическим интересам Республики Казахстан:
- наличие ограничений со стороны третьих стран ввоза на их таможенную территорию соответствующих товаров:
- несогласие субъекта хозяйственной деятельности государства-реэкспортера с условиями реэкспорта Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан:
- непоступление в банки Республики Казахстан указанных в пунктах 1.3 и 1.7 Порядка платежей:
- невыполнение субъектом хозяйственной деятельности государства-реэкспортера условий реэкспорта по ранее полученному Разрешению, выданному Министерством энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан.
1.10. В случае выявления несоответствия фактических существенных условий сделки существенным условиям сделки, продекларированных в мотивированном заявлении субъекта хозяйственной деятельности государства-реэкспортера, которые не привели к нанесению ущерба экономическим интересам Республики Казахстан, Министерство энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан имеет право приостановить или аннулировать выданное Разрешение, а также обратиться в уполномоченное ведомство государства-реэкспортера с просьбой о принятии необходимых мер в отношении соответствующего субъекта хозяйственной деятельности.
В том случае, если вышеуказанное несоответствие привело к нанесению ущерба экономическим интересам Республики Казахстан или вытекающих из обязательств Республики Казахстан по международным соглашениям, Министерство энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан имеет право приостановить или аннулировать выданное Разрешение и обратиться в Правительство Республики Казахстан с предложениями о применении санкций к государству-реэкспортеру, субъект хозяйственной деятельности которого допустил нарушение.
1.11. В случае несанкционированного реэкспорта казахстанских товаров, в том числе если объем несанкционированного реэкспорта нанес экономический ущерб Республики Казахстан, Министерство энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан готовит и направляет в Правительство Республики Казахстан предложения о применении санкций к государству-реэкспортеру, субъект хозяйственной деятельности которого в нарушение Соглашения о реэкспорте товаров и порядке выдачи Разрешения на реэкспорт от 15 апреля 1994 года допустил несанкционированный реэкспорт.

1.12. Өнеркәсiп және сауда министрлiгi берiлген рұқсаттардың мәлiметтер банкiн жүргiзудi iске асырады. Берiлген рұқсаттамалардың мәлiметтер банкiн жүргiзу тәртiбiн Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi әзiрлейдi.
2. Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына қатысушы
мемлекеттердiң кеден аумағынан шыққан
тауарларды Қазақстан Республикасының кеден
аумағында қайта экспорттау тәртiбi
2.1. Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердiң кеден аумағынан шыққан тауарлардың Қазақстан Республикасының кеден аумағында қайта экспортталуы тауар шығарылған елдiң өкiлеттi органы 1-тармақта көрсетiлген тәртiпке сай қайта экспорттауға берген рұқсат бойынша жүзеге асырылады.
2.1.-1. Тауарлардың Кеден одағына қатысушы мемлекеттердiң кедендiк аумағынан Кеден одағының қатысушысы болып табылмайтын мемлекеттiң кедендiк аумағына Қазақстан Республикасының кеден аумағы арқылы қайта экспорты тауардың шыққан елiнiң уәкiлеттi ведомствосы берген, тиiсiнше ресiмделген жазбаша рұқсаты болған кезiнде жүзеге асырылады.
ЕСКЕРТУ. 2.1.-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінiң 2000.01.17. N 82 қаулысымен.

1.12. Министерство энергетики, индустрии и торговли осуществляет ведение банка данных выданных разрешений. Порядок ведения банка данных выданных разрешений разрабатывается Министерство энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан.
2. Порядок реэкспорта с таможенной территории Республики
Казахстан товаров, происходящих с таможенных территорий
государств-участников Содружества Независимых Государств
2.1 Реэкспорт с таможенной территории Республики Казахстан товаров, происходящих с таможенных территории государств-участников Содружества Независимых Государств, осуществляется по Разрешению на реэкспорт, выданному уполномоченным органом страны происхождения товара в порядке идентичном указанному в пункте 1.
2.1.-1 Реэкспорт с таможенной территории Республики Казахстан товаров, происходящих с таможенных территорий государств-участников Таможенного союза, на таможенные территории государств, не являющихся участниками Таможенного союза, осуществляется при наличии надлежаще оформленного письменного разрешения, выданного уполномоченным ведомством страны происхождения товара.
Сноска. Дополнен пунктом 2.1.-1 - постановлением Правительства РК от 17 января 2000 г. N 82.