Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердi мерзiмiнде төлемеген салық төлеушiнiң мүлiкке иелiк етудi шектеу туралы шешiм шығару тәртiбi туралы ереженi бекiту туралы <*> Ескерту. Атауы мен мәтiнiндегi сөздер алмастырылды - ҚР Үкiметiнiң 1996.03.19. N 333 қаулысымен.~P960333
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң ҚАУЛЫСЫ 31 шiлде 1995 ж. N 1041. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002.05.25. N 569 қаулысымен. ~P020569
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 24 сәуiрдегi N 2235 Z952235_ Заң күшi бар Жарлығын жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
Салық және бюджетке мiндеттi басқа да төлемдердi белгiленген мерзiмiнде төлемеген салық төлеушiнiң мүлiкке иелiк етудi шектеу туралы шешiм шығару тәртiбi туралы Ереже бекiтiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 31 шiлдедегi
N 1041 қаулысымен
БЕКIТIЛГЕН
Салық және бюджетке басқа да мiндеттi төлемдердi
белгiленген мерзiмiнде төлемеген салық төлеушiнiң
мүлiкке иелiк етудi шектеу туралы шешiм шығару
тәртiбi туралы
Е Р Е Ж Е
1. Осы ереже салық және бюджетке басқа да мiндеттi төлемдердi белгiленген мерзiмiнде төлемеген салық төлеушiнiң мүлiкке иелiк етудi шектеу туралы шешiм шығару тәртiбiн, сондай-ақ салық заңдарын бұзғаны үшiн салық төлеушiлердiң және олардың борышкерлерiнiң банктегi және басқа да қаржы-кредит мекемелерiндегi шоттарында қаражаты болмаған жағдайда өсiм, айыппұл сомасын айқындайды.
2. Салық төлеушi борышкердiң мүлiкке иелiк етудi шектеу туралы шешiм шығару қайда және кiмнiң нақтылы пайдаланылуына екенiне қарамастан меншiк құқы бойынша оның өзiнiкi болып табылатын немесе толық шаруашылық қарауындағы (мүлiктi толық шаруашылық билiгiне беру туралы шартта оны толық немесе белгiлi бiр бөлiгiнде иесiздендiруге тыйым салу қарастырылған жағдайлардан басқа) мүлiкке ғана жүргiзiлуi мүмкiн. Тіркелуге жататын мүлік бойынша құқық белгілейтін құжаттардың көшірмелері қоса берілді.
ЕСКЕРТУ. 2-тармақ толықтырылды - ҚР Үкіметінің 1999.06.16. N 773
қаулысымен. P990773_
3. Салық төлеушiлердiң шоттарында және олардың борышкерлерiнiң банкiлерiндегi шоттарында қаражаты болмаған жағдайда қарызды өтеу үшiн ең алдымен олардың қолда бар қаражатына (оның iшiнде шетел валютасына да) шара қолданылады, тек ондайлар болмаса немесе жетiспесе ғана өзге мүлiктердiң кез келген түрiне шара қолданылады, сонымен қатар салық төлеушiнiң ұсыныстарын ескере отырып, салық органы билiк етуiн шектелетiн мүлiктердiң тiзбесiн дербес айқындайды.
Қарызды өтеуге теңге және шетел валютасы түрiндегi қолма-қол ақша төленбеген салыққа жiберiлсе, бюджетке үш күннен асырылмай енгiзiлуге жатады.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерiс енгiзiлдi - ҚР Үкiметiнiң
1996.03.19. N 333 қаулысымен. P960333_

Об утверждении Положения о порядке вынесения решения об ограничении распоряжения имуществом налогоплательщика, не внесшего в установленные сроки налоги и другие обязательные платежи в бюджет
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 31 июля 1995 г. N 1041. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 25 мая 2002 г. N 569 ~P020569
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 24 апреля 1995 г. N 2235 Z952235_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
Утвердить прилагаемое Положение о порядке вынесения решения об ограничении распоряжения имуществом налогоплательщика, не внесшего в установленные сроки налоги и другие обязательные платежи в бюджет.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 31 июля 1995 года N 1041
П О Л О Ж Е Н И Е
о порядке вынесения решения об ограничении
распоряжения имуществом налогоплательщика,
не внесшего в установленные сроки налоги
и другие обязательные платежи в бюджет
1. Настоящее Положение определяет порядок вынесения решения об ограничении распоряжения имуществом налогоплательщика, не внесшего в установленные сроки налоги и другие обязательные платежи в бюджет, а также суммы пени, штрафов за нарушение налогового законодательства в случаях отсутствия денежных средств на счетах налогоплательщиков и их дебиторов в банках и других финансово-кредитных учреждениях.
2. Вынесение решения об ограничении распоряжения имуществом налогоплательщика-должника может быть обращено только на имущество, принадлежащее ему на праве собственности или полного хозяйственного ведения (кроме случаев, когда в договоре о передаче имущества в полное хозяйственное ведение предусмотрен запрет на его отчуждение полностью либо в иной части), независимо от того, где и в чьем фактическом пользовании оно находится. По имуществу, подлежащему регистрации, прилагаются копии правоустанавливающих документов.
Сноска. Пункт 2 - с дополнениями, внесенными постановлением Правительства РК от 16.06.99г. N 773 P990773_ .
3. В возмещение недоимки в случае отсутствия денежных средств на счетах налогоплательщиков и на счетах их дебиторов в банках взыскание обращается прежде всего на его наличные денежные средства (в том числе в иностранной валюте) и лишь при их отсутствии или недостаточности - на любые виды иного имущества, при этом с учетом предложений налогоплательщика налоговый орган самостоятельно определяет перечень имущества, подлежащего ограничению в распоряжении.
Наличные денежные средства в тенге и иностранной валюте в случае их обращения в возмещение недоимки подлежат внесению в бюджет не позднее трех дней со дня изъятия.
Сноска. В абзаце первом заменены слова - постановлением Правительства РК от 19 марта 1996 г. N 333.

4. Бiрiншi кезекте пайдалануға билiк етудi шектеу өндiрiстiк тiзбекке тiкелей қатыспайтын мүлiктерге, бағалы қағаздар: өндiрiстiк емес үй-жайлардың жабдықтары, жеңiл автокөлiктер, кеңселердiң сәндiк заттары және т.б.;
екiншi кезекте - өндiрiске тiкелей қатыспайтын және қатысуға арналмаған даяр өнiмдерге (тауарларға), сондай-ақ өзге де материалдық құндылықтарға;
үшiншi кезекте - өндiрiске тiкелей қатысуға арналған шикi заттар мен материалдарға, сондай-ақ станоктарға, жабдықтарға (бірыңғай технологиялық циклде сипатталады), үйлер мен ғимараттарға, басқа да негiзгi қорларға;
төртiншi кезекте займ, жалдау шарты бойынша немесе өзге шарттармен басқа тұлғаларға жалға берiлген мүлiктерге жүргiзiледi.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерiс енгiзiлдi - ҚР Үкiметiнiң
1996.03.19. N 333 қаулысымен.
ЕСКЕРТУ. 4-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.06.16. N 773
қаулысымен. P990773_
5. Салық төлеушiнiң - борышкердің мүлкіне билiк етудi шектеу туралы шешiм шығаруды деректердің негiзінде салық төлеушiнiң есепке тұрған жерiндегі аудан, қала, облыс, қаладағы аудан бойынша салық комитеті төрағасының (не оның орынбасарының) атынан салық қызметiнiң органы қабылдайды:
салық комитеттерінде салық төлеушiлердiң салық және бюджетке басқа да мiндеттi төлемдердi төлеу бойынша ескертуден кейiн қарызы бар екенiн көрсететiн жеке шоттары;
салық төлеушiнiң қаражатының жоқтығын көрсететiн есеп айырысу, ағымдағы, валюталық, арнаулы несиелiк немесе басқа да шоттары.
Билiк етудi шектеуге сауда, көлiк және ақпарат шығындарын қосқанда негiзгi берешектi толық өтеуге, сондай-ақ оны бағалауға, сақтауға және өткiзуге кететiн шығындарды өтеуге қажет және жеткiлiктi мүлiк көлемi ғана жатады, қалғаны қайтарылуға тиiс.
Егер салық төлеушi пайдалануға билiк етудi шектеуге жататын мүлiктi түгел немесе оның бiр бөлiгiн, сондай-ақ қолда бар ақша қаражатын өз еркiмен беруден жалтаратын болса, пайдалануға билiк етудi шектеудi жүргiзушi салық қызметi органы табыс алу үшiн пайдаланылатын орындарды (материалдық құндылықтарды өндiру, сақтау және өткiзу орындары) табу мақсатында тексеру жүргiзедi. Салық төлеушiнiң лауазымды адамдары және басқа қызметкерлерi тарапынан тексеруге және мүлiкке иелiк етудi шектеу туралы шешiм шығару кедергi келтiрiлген жағдайда тиiстi объектiлер (үй-жайлар, сейфтер, шкафтар және т.б.) салық қызметiнiң органының мөрiмен сүргiленiп, күзетке алынады және кейiннен осы органға берiлген құқыққа сәйкес тиiстi шаралар қолданылады.
Тексеру қорытындылары немесе оны жүргiзуге кедергi жасау фактiсiн тiркеу хаттамамен ресiмделiп, оған тексерудi жүргiзуге өкiлеттi адам, салық төлеушiнiң өкiлi және екi куә қол қояды. Тексерудi жүргiзуге байланысты салық төлеушiнiң арызы да осы хаттамада көрсетiледi. Салық төлеушi өкiлiнiң хаттамаға қол қоюға бас тартуды ерекше жазумен көрсетiлiп, куәлардың қолымен куәландырады. Пайдалануға билiк етуi шектелген мүлiк салық төлеушiнiң пайдаланылуында қалып, ол билiк етудi шектеген салық қызметi органы белгiленген шарттар бойынша оларды пайдалану мен билiк етуге қатысты құқықтық шектеудi ескере отырып, мүлiктiң сақталуы үшiн жауапты болады. Бұл шарт орындалмаған жағдайда берешек салық төлеушi заңды тұлғаның басшысы Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 357-бабына сәйкес қылмыстық жауапкершiлiкке тартылуы мүмкiн.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерiстер енгiзiлдi - ҚР Үкiметiнiң
1996.03.19. N 333 қаулысымен. P960333_
ЕСКЕРТУ. 5-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.06.16. N 773
қаулысымен. P990773_

4. В первую очередь ограничение распоряжения налагается на ценные бумаги и имущество, непосредственно не участвующее в производственном цикле: оборудование непроизводственных помещений, легковой автотранспорт, предметы дизайна офисов и т.п.;
во вторую очередь - на готовую продукцию (товары), а также иные материальные ценности, не участвующие и не предназначенные для непосредственного участия в производстве;
в третью очередь - на сырье и материалы, предназначенные для непосредственного участия в производстве, а также станки, оборудование (описывается в едином технологическом цикле), здания, сооружения, другие основные средства;
в четвертую очередь - на имущество, сданное в аренду по договору займа, проката или иным договорам другим лицам.
Сноска. В абзаце первом заменены слова - постановлением Правительства РК от 19 марта 1996 г. N 333; пункт 4 - с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением Правительства РК от 16.06.99г. N 773 P990773_ .
5. Вынесение решения об ограничении распоряжения имуществом налогоплательщика-должника принимается органом налоговой службы в лице председателя (либо его заместителя)
налогового комитета по району, городу, области, району в городе по месту учета налогоплательщика на основе данных:
имеющихся в налоговых комитетах лицевых счетов налогоплательщиков о наличии задолженности по уплате налогов и других обязательных платежей в бюджет после предупреждения;
расчетных, текущих, валютных, спецссудных либо иных счетов налогоплательщиков в банках об отсутствии денежных средств на этих счетах.
Ограничению в распоряжении подлежит только тот объем имущества, который необходим и достаточен для полного погашения недоимки, а также для покрытия расходов по его оценке, реализации, включая торговые, транспортные и информационные издержки, оставшаяся сумма подлежит возврату.
Если налогоплательщик уклоняется от добровольного предоставления всего или части имущества подлежащего ограничению в распоряжении, а также наличных денежных средств орган налоговой службы, производящий ограничение в распоряжении, проводит обследование мест, используемых для извлечения доходов (мест производства, хранения и реализации материальных ценностей), с целью его обнаружения. В случае воспрепятствования проведению обследования и ограничения в распоряжении имуществом со стороны должностных лиц и других работников налогоплательщика соответствующие объекты (помещения, сейфы, шкафы и пр.) опечатываются печатью органа налоговой службы и принимаются им под охрану с последующим применением надлежащих мер в соответствии с предоставленными этому органу правами.
Результаты обследования или фиксация факта воспрепятствования его проведению оформляются протоколом, который подписывается лицом, уполномоченным провести обследование, представителем налогоплательщика и двумя понятыми. Заявления налогоплательщика, связанные с производством обследования, также фиксируются в этом протоколе. Отказ представителя налогоплательщика от подписания протокола удостоверяется особой записью за подписями понятых. Ограниченное в распоряжении имущество остается в пользовании налогоплательщика, который несет ответственность за его сохранность, с учетом ограничения в правах в отношении пользования и распоряжения им на условиях, установленных органами налоговой службы, наложившими ограничение в распоряжении. При невыполнении этого условия руководитель юридического лица налогоплательщика-должника может быть привлечен к уголовной ответственности в соответствии со статьей 357 Уголовного кодекса Республики Казахстан.
Сноска. В пункте 5 заменены слова - постановлением Правительства РК от 19 марта 1996 г. N 333; с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 16.06.99г. N 773 P990773_ .

6. Мүлiкке билiк етуi шектелген шешiм шығару қоса беріліп отырған нысан бойынша салық төлеушiге осы Ереже белгiленген тәртiпке сәйкес оны (мүлiктi) пайдалану және оған иелену шарттары туралы ескертiле отырып, мүлiктердiң тiзбесiн жасау жолымен жүргiзiледi.
Салық қызметiнiң органдары салық төлеушiнiң пайдалануға тыйым салуға қатысушы лауазымды адамдарына пайдалануға билiк етудi шектеудiң жүргiзiлгендiгi туралы қаулының мөрмен куәландырылған көшiрмесiн беруге және өздерiнiң қызметтiк куәлiктерiн көрсетуге, сондай-ақ барлық пайдалануға билiк етудi шектеудi өткiзуге қатысушыларға олардың осы Ережеден туындайтын құқылары мен мiндеттерiн түсiндiруге мiндеттi. Пайдалануға билiк етуi шектелген мүлiктердiң тiзбесi салық төлеушiнiң мүлiктердiң бастапқы бағасы мен тозу дәрежесiн ескеретiн бухгалтерлiк есебiнiң мәлiметтерi негiзiнде мүлiктердi бағалай отырып, қоса берiлiп отырған нысанда 2 дана етiп жасалады. Орындалуы үшiн жасалған актiде мүлiктерге билiк етудi шектеудi жүргiзу туралы шешiмге (күнi мен нөмiрi көрсетiлген) сiлтеме болуы керек. Мұндай сiлтемесiз акт жарамсыз деп саналады.
Аталған актiге оны жасаған адам, сондай-ақ салық төлеушi-заңды тұлғаның басшысы немесе оның орынбасары, мүлiктi уақытша заңды пайдаланушы тұлға (тұлғаның өкiлi) және тiзiмдеудiң мазмұны бойынша өзiнiң ерекше пiкiрiн жазбаша бiлдiруге құқылы актiнi жасауға басқа да қатысушылар қол қояды. Тiзiмдеу жасаушыны қоспағанда аталған адамдардың қол қоюдан бас тартуы және оның себебiн жазбаша түрде баяндаудан бас тартуы тiзiмдеудiң соңында көрсетiлiп, кемiнде екi куәнiң қатысуымен жасалған актiмен куәландырылады. Актiнi мүлiкке билiк етудi шектеу туралы шешiм қабылдаған салық қызметi органының бастығы немесе оның орынбасары бекiтедi.
Актiнiң бiрiншi данасы оны жасаған салық қызметi органында қалып, мүлiкке иелiк етудi шектеу туралы шешiм шығару берiлген шағымды қарайтын органдардың талабы бойынша көрсетiледi, екiншi данасы салық төлеушi - заңды тұлғаның басшысына қолхатпен бiрiншi данада берiледi. Қолхат беруден бас тартқан жағдайда, бұл актiде
көрсетiледi.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерiстер енгiзiлдi - ҚР Үкiметiнiң
1996.03.19. N 333 қаулысымен.
ЕСКЕРТУ. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.06.16. N 773
қаулысымен.
P990773_
7. Берешектiк өтелген жағдайда мүлiкке билiк етудi шектеу
жөнiндегi шешiм шығару жөнiндегi шешiм күшiн жояды.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерiс енгiзiлдi - ҚР Үкiметiнiң
1996.03.19. N 333 қаулысымен.

6. Ограничение в распоряжении имуществом производится путем вынесения решения по прилагаемой форме и составления описи имущества с предупреждением налогоплательщика об условиях пользования и распоряжения им (имуществом) с учетом установленных правил настоящего Положения.
Органы налоговой службы обязаны вручить должностным лицам налогоплательщика, присутствующим при ограничении в распоряжении, копию постановления о производстве ограничения в распоряжении, заверенную печатью, и предъявить свои служебные удостоверения, а также разъяснить всем участвующим в производстве ограничения в распоряжении их права и обязанности, вытекающие из настоящего Положения. Опись ограниченного в распоряжении имущества оформляется актом, составляемым в 2 экземплярах по прилагаемой форме, с оценкой имущества на основе данных бухгалтерского учета налогоплательщика, учитывающих первоначальную стоимость и степень износа имущества. Акт должен содержать ссылку на решение об ограничении в распоряжении имуществом (с указанием даты и номера), во исполнение которого он составлен. Без такой ссылки акт считается недействительным.
Указанный акт подписывается лицом, его составившим, а также руководителем или заместителем руководителя юридического лица - налогоплательщика, лицом (представителем лица), в чьем временном законном пользовании находится имущество, и другими участвующими в его составлении лицами, которые вправе письменно изложить свое особое мнение по содержанию описи. Отказ указанных лиц, кроме составителя описи, от ее подписания и от письменного изложения причин отказа фиксируется в конце описи и удостоверяется актом, составляемым с участием не менее двух понятых. Акт утверждается руководителем или заместителем руководителя органа налоговой службы, принявшего решение об ограничении в распоряжении имуществом.
Первый экземпляр акта остается в составившем его органе налоговой службы и предъявляется по требованию органов, которые рассматривают жалобы на ограничение в распоряжении имуществом, второй экземпляр передается руководителю юридического лица - налогоплательщика под расписку в первом экземпляре. В случае отказа дать расписку это фиксируется в акте.
Сноска. В пункте 6 заменены слова - постановлением Правительства РК от 19 марта 1996 г. N 333; с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 16.06.99г. N 773 P990773_ .
7. В случае погашения задолженности решение об ограничении
распоряжения имуществом подлежит отмене.
Сноска. В пункте 7 заменены слова - постановлением Правительства
РК от 19 марта 1996 г. N 333.
Приложение

Ескерту. Қосымшаға өзгерiстер енгiзiлген - ҚР Үкiметiнiң
1996.03.19. N 333 қаулысымен.
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкiметiнiң 1999.06.16. N 773
қаулысымен.
P990773_
Қосымша
______________________________
(салық комитетінің атауы)
Салық төлеушінің мүлкіне билік етуді шектеу туралы
Шешім
N _______                    _____________________
(күні)
Қазақстан Республикасы Президентінің "Салық және бюджетке
төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 1995 жылғы 24 сәуірдегі
N 2235 Заң күші бар Жарлығына сәйкес
_____________________________________________________________________
(салық комитеті төрағасының немесе төраға орынбасарының аты-жөні)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(салық төлеушінің атауы, заңды мекен-жайы, басшысының аты-жөні, СТН)
_____________________________________________________________________
мүлкіне билік етуді
______________________________________________________________сомасына
(айыппұл санкцияларын және өсімақыларды қоса алғанда, салық, алымдар
және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша берешек)
_____________________________________________________________________
шектеуді шешті және салық төлеушінің-заңды тұлғаның мүлкіне билік
етуді
шектеу тізімдемесі актісін жасады.
___________________
(қолы, аты-жөні)
М.О.
Осы шешімнің көшірмесін алдым:
________________________________________
(қолы)
__________________________________________________________________
(салық төлеуші өкілінің аты-жөні, күні)
Бекітемін:
Төраға (төрағаның орынбасары)
_____________________________
(салық комитетінің атауы, мөрі)
Салық төлеуші - заңды тұлғаның
билік етуі шектелген мүлкін тізімдеу
Акті
__________________                ________________________
(күні)                         (жасалған орны)
____________________________________________________________________
(салық комитеті қызметкерінің аты-жөні)
_______________________________________ қатысуымен,
(салық полициясы қызметкерінің аты-жөні)
куәлардың:
1. ______________________________________________________________
(аты-жөні және мекен-жайы)
2. ______________________________________________________________
(аты-жөні және мекен-жайы)
қатысуымен
_____________________________________________________________________
__________________________________________ салық төлеушінің
мүлкіне билік етуді шектеу туралы _____жылғы "____"_________N
_____шешімнің негізінде _________________________________
_______________________________________________ салық төлеушінің
(салық комитетінің атауы)
__________________________________________________________________
(салық төлеушінің атауы және заңды мекен-жайы, басшының аты-жөні)
иелігіндегі мүлкіне салық тұрғысындағы айыппұл санкциялары мен
өсімақыларды қоса алғанда, бюджетке салықтар, алымдар және басқа
да міндетті төлемдер төлеу жөніндегі жалпы сомасы
_______________________________________________________________
теңге берешегінің болуына байланысты, кейін осы мүлікті белгіленген
тәртіппен сатушы
______________
______________
______________
______________
билік ету шектеуді жүргізді.
Тізімдеу кезінде ________________________________________________
(салық төлеушінің өкілі және басқа тұлғалар)
__________________________________________________ қатысты.
Тізімдеуге төмендегі мүліктер енді:
___________________________________________________________________
N   Әрқайсысы        Саны       Бухгалтерлік      Нысананың
егжей-тегжейлі              деректер          сапалық
сипатталған                 бойынша әрбір     сипаттамасы
нысаналардың                нысананың
атауы                       бағасы (теңге)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Жиынтық сомасы ______________________________________________
Салық төлеушінің өкілі осы тізімдеудің ________ тармақтарында
аталғандарды қоспағанда, оның тізімделген мүлікті пайдалануға
құқығы жоқтығы және иелігіндегі барлық билік етуі шектелген
мүлікке билік етуге құқығының жоқтығы ескертілген.
Тізімдеу және оны жүргізген адамның іс-әрекеті жөніндегі арыздар,
ескертпелер __________________________________________________
________________________________________________________________
________________________               ___________________
(салық төлеуші немесе
оның сенімді өкілі)
Куәлар:                                ____________________
Тізімдеуді жүргізу кезінде
қатысқан адамдар:                      ____________________
Тізімдеуді жүргіздім және
актіні жасадым                         ____________________
_____________________                  ____________________
(салық қызметі органы
қызметкерінің лауазымы)
Осы актіде көрсетілген мүлікті жауапты сақтауға қабылдадым.
Тізімдеуге жатқызылған, тәркіленген немесе билік етуі шектелген
мүлікті ысыраптағаны, иеліктен алғаны, жасырғаны немесе оны заңсыз
бергені үшін Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексінің 357-бабы
бойынша қылмыстық жауапкершілік туралы ескертілді.
Қолы:____________________________________________________
(сақтаушының атауы, мекен-жайы)
Қолхатты қайтып алдым: __________________________________
(салық қызметі органы қызметкерінің лауазымы)
_____________________________________________________________
Актінің көшірмесін алдым: ______ жылғы "_____"___________
_____________________________________________________________
(салық төлеушінің өкілі)
Ескерту: Тізімдеу жүргізетін тұлға, салық төлеушінің өкілі және
куәлар актінің әрбір бетіне қол қояды.
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.

Сноска. Приложение - в новой редакции согласно постановлению
Правительства РК от 16.06.99г. N 773
P990773_
.
_________________________________________
(наименование налогового комитета)
Решение
об ограничении распоряжения имуществом налогоплательщика
№ _____ ______________
(дата)
В соотвествии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу
Закона, от 24 апреля 1995 года № 2235
Z952235_
"О налогах и других
обязательных платежах в бюджет"
___________________________________________________________________________
_
(фамилия, имя, отчество председателя или заместителя председателя
налогового
___________________________________________________________________________
_
комитета)
Решил ограничить в распоряжении имуществом
___________________________________________________________________________
_
___________________________________________________________________________
_
(наименование налогоплательщика, юридический адрес,
___________________________________________________________________________
_
ф.и.о. руководителя, РНН)
___________________________________________________________________________
_
на
сумму____________________________________________________________________
(задолженность по налогам, сборам и другим обязательным платежам
___________________________________________________________________________
_
в бюджет, включая штрафные санкции и пеню)
и составить акт описи ограниченного в распоряжении имущества
налогоплательщика-юридического лица.
_____________________________________
( подпись, ф.и.о.)
М.П.
Копию настоящего решения получил:__________________
(подпись)
______________________________________________________________________
(ф.и.о. представителя налогоплательщика, дата)
Утверждаю:
Председатель (заместитель
председателя)
__________________________________
(наименование налогового комитета,
печать)
Акт
описи ограниченного в распоряжении
имущества налогоплательщика-юридического лица
____________                                      ____________________
(дата)                                          (место составления)
___________________________________________________________________
(ф.и.о. сотрудника налогового комитета)
С участием___________________________________________________________
(ф.и.о. сотрудника налоговой полиции)
в присутствии понятых:
1._________________________________________________________________
(ф.и.о. и адрес)
2._________________________________________________________________
(ф.и.о. и адрес)
на основании решения об ограничении распоряжения имуществом
налогоплательщика _________________________________________________
___________________________________________________________________
(наименование налогового комитета)
от "__"_____ __г.    №_____ произвел ограничение
распоряжения имуществом, принадлежащим налогоплательщику
_________________________________________________________________________
(наименование и юридический адрес налогоплательщика,ф.и.о. руководителя)
для последующей реализации этого имущества в установленном порядке в связи
с имеющейся задолженностью по уплате в бюджет налогов, сборов и других
обязательных платежей, включая штрафные санкции и пеню в разрезе налогов:
______________________
______________________
______________________
______________________
на общую
сумму_____________________________________________________________
______________________________________________________________тенге.
При описи
присутствовали____________________________________________________
___________________________________________________________________________
_
(представитель налогоплательщика и другие лица)
Описи подвергнуто следующее имущество:
_______________________________________________________________________
№ !Название предметов с   !Количество!Оценка каждого   !Качественная  !
!подробной              !          !предмета по      !характеристика!
!характеристикой        !          !бухгалтерским    !предмета      !
!каждого                !          !данным (тенге)   !              !
______________________________________________________________________!
Итого на сумму________________________________________________________
Представитель налогоплательщика предупрежден о том, что он не вправе
пользоваться описанным имуществом, за исключением указанного в пунктах_____
настоящей описи, и не вправе распоряжаться всем ограниченным в
распоряжении
имуществом.
Заявления, замечания по поводу описи и действий лица ее производившего
_____
___________________________________________________________________________
_
_______________________________________                ____________________
(налогоплательщик или его
представитель по доверенности)
Понятые:                                               ____________________
____________________
Лица, присутствовавшие при
производстве описи:                                    ____________________
Опись произвел и акт составил
______________________________                         ____________________
(должность сотрудника органа
налоговой службы)
Указанное в настоящем акте имущество принял на ответственное хранение. Об
уголовной ответственности по статье 357 Уголовного кодекса Республики
Казахстан за растрату, отчуждение, сокрытие или незаконную передачу
имущества подвергнутого описи, аресту или  на которое  наложено
ограничение в  распоряжении предупрежден.
Подпись:____________________________________
(наименование хранителя, адрес)
Подписку отобрал:_______________________________________________
(должность сотрудника органа налоговой службы)
Копию акта получил "____"_________ _____г.
________________________________________________________________
(представитель налогоплательщика)
Примечание. Лицо, производящее опись, представитель налогоплательщика и понятые подписывают каждую страницу акта.