Жекешелендiрiлген кәсiпорындардың мемлекеттiк акциялар пакеттерiнiң бiр бөлiгiн қор биржасында сату туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қ А У Л Ы С Ы 1995 жылғы 21 тамыз N 1154
Қазақстан Республикасында мемлекет иелiгiнен алу және жекешелендiрудiң 1993-1995 жылдарға /II кезең/ арналған Ұлттық бағдарламасын жүзеге асыруды жеделдету, жаңа инвестициялық ортаны қалыптастыру және қор рыногын дамыту мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясымен бiрлесiп, 1-қосымшаға сәйкес Орталық Азия қор биржасында бағаланатын акциялар тiзiмiне /листинг/ акционерлiк қоғамдарға айналған кәсiпорындардың акцияларын қосу үшiн олардың құжаттарын белгiленген талаптарға сәйкес бiр ай мерзiмде әзiрлесiн.
Аталған кәсiпорындардың мемлекеттiк акциялар пакетiнiң бiр бөлiгi бiрiншi кезеңде 10 процент мөлшерiнде сатуға жатады деп белгiленсiн.
2. Қазақстан Республикасы мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң жанындағы Мемлекеттiк кәсiпорындарды қайта ұйымдастыру жөнiндегi агенттiк, Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы облыстардың әкiмдерiмен бiрлесiп, 2-қосымшаға сәйкес акционерлiк қоғамдарға айналған кәсiпорындардың мемлекеттiк акциялар пакеттерiнiң бiр бөлiгiн қор биржасында сатудың тәртiбi мен мерзiмi туралы ұсыныстарды Қазақстан Республикасының Дәрменсiз мемлекеттiк кәсiпорындарды сауықтыру және жою жөнiндегi ведомствоаралық комиссиясына ұдайы ұсынып отырсын. <*>
ЕСКЕРТУ. 2-тармаққа өзгерiс енгiзiлдi - ҚР Үкіметінiң 1996.08.20.
N 1031 қаулысымен. P961031_
3. Мемлекеттiк акциялар пакеттерiн қор рыногында сатудан түскен қаржы Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiндегi мемлекеттiк мүлiктi жекешелендiруде түскен түсiмдердiң арнайы есепшотына жiберiледi деп белгiленсiн.
4. Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы:
Орталық Азия қор биржасында мемлекеттiк пакет акцияларын жөнiндегi операцияларға қадағалау жасасын;
республикадағы бағалы қағаздар рыногының жай-күйi туралы ақпаратты бiр мезгiлде бере отырып, тоқсан сайын мемлекеттiк пакетке енген акцияларды сату жөнiнде эксперименттiң қортындыланған нәтижелерiнен туындайтын ұсыныстарды Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне енгiзсiн.

О продаже части государственного пакета акций приватизированных предприятий на фондовой бирже
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 21 августа 1995 г. N 1154
В целях ускорения реализации Национальной программы разгосударствления и приватизации в Республике Казахстан на 1993-1995 годы (II этап), формирования новой инвестиционной среды и развития фондового рынка Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом, Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации совместно с Национальной комиссией по ценным бумагам Республики Казахстан в месячный срок подготовить в соответствии с установленными требованиями документы предприятий, преобразованных в акционерные общества, для включения их акции в список акций (листинг), котирующихся на Центральноазиатской фондовой бирже согласно приложению 1.
Установить, что на первом этапе подлежит продаже часть государственного пакета акций указанных предприятий в размере 10 процентов.
2. Агентству по реорганизации государственных предприятий при Государственном комитете Республики Казахстан по управлению государственным имуществом, Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации, Национальной комиссии по ценным бумагам Республики Казахстан совместно с главами областных администраций регулярно вносить в Межведомственную комиссию по санации и ликвидации несостоятельных государственных предприятий Республики Казахстан предложения о порядке и сроках реализации части государственного пакета акций на фондовом рынке предприятий, преобразованных в акционерные общества, согласно приложению 2. <*>
Сноска. Пункт 2 изменен - постановлением Правительства РК от 20 августа 1996 г. N 1031 P961031_ .
3. Установить, что средства, полученные от продажи государственного пакета акций на фондовом рынке зачисляются на специальный счет поступлений от приватизации государственного имущества Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Национальной комиссии по ценным бумагам Республики Казахстан:
установить надзор за операциями по продаже акций государственного пакета на Центральноазиатской фондовой бирже;
ежеквартально, одновременно с представлением информации о состоянии рынка ценных бумаг в республике, вносить предложения в Кабинет Министров Республики Казахстан, вытекающие из обобщения результатов эксперимента по продаже акций, входивших в государственный пакет.

5. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi Қазақстан
Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк
комитетiмен және Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар
жөнiндегi ұлттық комиссиямен бiрлесiп, капиталдың әлемдiк рыногында
мемлекеттiк емес бағалы қағаздарды сату арқылы шетел капиталын
тарту мүмкiндiгi туралы ұсыныстарды екi ай мерзiмде пысықтап,
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне енгiзсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 21 тамыздағы
N 1154 қаулысына
1-қосымша
Жарғылық қордың 10 процентi мөлшерiндегi акцияларының
мемлекеттiк пакетi Орта Азиялық қор биржасында
сатылуға жататын акционерлiк қоғам болып
қайта құрылған кәсiпорындардың
Т I З Б Е С I
__________________________________________________________________
|             |         |   Акция пакеттерiн бөлу, %
|  Кәсiпорын  |  Облыс  |______________________________________
N |    атауы    |         | еңбек  | Купонға | мемлекет.| Бөлiнген
|             |         |ұжымының|сатылған.| тiң үлесi| акция.
|             |         | үлесi  | дары    |          | лардың
|             |         |        |         |          | үлесi
___|_____________|_________|________|_________|__________|________
1 |"Ритхимнефть"| Атырау  |   30   |   19    |    31    |   20
| АҚ          |         |        |         |          |
2 |"Жезқазған.  | Жезқаз. |   20   |    -    |    80    |    -
| түстiмет"   | ған     |        |         |          |
| АҚ          |
<*>
Ескерту. Тiзбеге өзгерiс енгiзiлдi - ҚР Үкіметінiң 1996.05.23.
N 637 қаулысымен.
P960637_
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 21 тамыздағы
N 1154 қаулысына
2-қосымша
Акцияларының мемлекеттiк пакетi 1995 жылы Орта Азиялық
қор биржасында сатылуға жататын акционерлiк қоғам
болып қайта құрылған кәсiпорындардың
Т I З Б Е С I
Шығыс Қазақстан облысы
"Лениногор полиметалл комбинаты" АҚ
"Өскемен қорғасын-мырыш комбинаты" АҚ
"Өскемен цемент зауыты" АҚ
Жамбыл облысы
"Шығыс кенбасқармасы" АҚ
"Батыс кенбасқармасы" АҚ
Жезқазған облысы
"Қазақмарганец" АҚ
"Ақшатау кен-байыту комбинаты" АҚ
"Сарыарқаполиметалл" АҚ
Қарағанды облысы
"Қарағандыцемент" АҚ
"Асбоцемизделий" АҚ
Қостанай облысы
"Лисаков кен-байыту комбинаты" АҚ
"Соколов жерасты руднигi" АҚ
Павлодар облысы
"Бошакөл кен-байыту комбинаты" АҚ
Семей облысы
<*>
"Жезкент көн-байыту комбинаты" АҚ
Ескерту. Тiзбеден "Цемент" АҚ сөздерi алынып тасталған - ҚРМК-нiң
1995.11.09. N 1497 қаулысымен.
P951497_

5. Министерству экономики Республики Казахстан совместно с Государственным комитетом Республики Казахстан по управлению государственным имуществом и Национальной комиссией по ценным бумагам Республики Казахстан в двухмесячный срок проработать и внести в Кабинет Министров Республики Казахстан предложения о
возможности привлечения иностранного капитала путем продажи
негосударственных ценных бумаг на мировых рынках капитала.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 21 августа 1995 г. N 1154
Перечень
предприятий,
преобразованных
в акционерные общества,
государственный пакет акций
которых в размере 10 процентов
от уставного фонда подлежит продаже
на Центральноазиатской фондовой бирже
<*>
Сноска. В Перечень внесены изменения - постановлением
Правительства РК от 23 мая 1996 г. N 637.
----------------------------------------------------------------------
N! Наименование   ! Область !     Распределение пакетов акций,%
! предприятий    !         !-----------------------------------------
!                !         !  Доля   ! Продано ! Доля   !Доля распре-
!                !         !трудового!за купоны!госпаке-!деленных
!                !         ! кол-ва  !         !та      !акций
----------------------------------------------------------------------
1!АО "Ритхимнефть"! Атыраус-!  30     !  19     ! 31     !  20
!                ! кая     !         !         !        !
2!АО "Жезказган-  !Жезказ-  !  20     !  -      ! 80     !  -
!цветмет"        !ганская  !         !         !        !
----------------------------------------------------------------------
Приложение 2
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 21 августа 1995 г. N 1154 <*>
Перечень
предприятий,
преобразованных в акционерные
общества, государственный пакет
акций которых подлежит в 1995 году
продаже на Центральноазиатской фондовой бирже
Восточно-Казахстанская область
АО "Лениногорский полиметаллический комбинат"
АО "Усть-Каменогорский свинцово-цинковый комбинат"
АО "Усть-Каменогорский цементный завод"
Жамбылская область
АО "Восточное рудоуправление"
АО "Западное рудоуправление"
Жезказганская область
АО "Казахмарганец"
АО "Акшатауский горно-обогатительный комбинат"
АО "Сарыаркаполиметалл"
Карагандинская область
АО "Карагандацемент"
АО "Завод асбоцемизделий"
Кустанайская область
АО "Лисаковский горно-обогатительный комбинат"
АО "Соколовский подземный рудник"
АО "Соколовский подземный рудник"
Павлодарская область
АО "Бошакольский горно-обогатительный комбинат"
Семипалатинская область
АО "Жезкентский горно-обогатительный комбинат"
Сноска. Приложение 2 к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 21 августа 1995 г. N 1154 - с изменениями, внесенными постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 ноября 1995 г. N 1497.