Мақта-шикiзатын өндiрудi тұрақтандыру және республиканың тоқыма өнеркәсiп орындарын мақта-шикiзатымен қамтамасыз ету жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қ А У Л Ы С Ы 1995 жылы 22 тамыз N 1156
Мақта-шикiзатын өндiрудi тұрақтандыру, республиканың ұқсатушы өнеркәсiбiнiң мақта-шикiзатына қажетiн қамтамасыз ету және халық тұтыну тауарларын өндiрудi ұлғайту мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi және Оңтүстiк Қазақстан облысының әкiмi мақта шаруашылығындағы iстiң жайын қарап, мақта егiсiн өңдеу технологиясын жетiлдiру, мақта-шикiзатын өндiрудi арттыру жөнiнде шаралар қабылдайтын болсын.
Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi, Қаржы министрлiгi, Ауыл шаруашылығы министрлiгi егу аймағындағы коллекторлық-дренаждық жүйелердi жаңғырту және суармалы жерлердi мелиорациялық жақсарту жөнiндегi жұмыстарды 1996 жылы және болашақта қаржыландыру көздерi туралы ұсыныстарды пысықтап, оларды Министрлер Кабинетiнiң қарамағына енгiзсiн.
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi облысқа минералдық тыңайтқыштарды, дефолианттарды, пестицидтердi жеткiлiктi мөлшерде әкелудi ұйымдастырсын.
2. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi, Өнеркәсiп және сауда министрлiгi, Оңтүстiк Қазақстан облысының әкiмi iшкi рыноктың сыйымдылығын басшылыққа алып, көлемi мен жөнелту мерзiмiн көрсете отырып, республиканың жеңiл өнеркәсiп орындарына мақта-шикiзатын беру жөнiнде салааралық келiсiм жасауды қамтамасыз етсiн.
Оңтүстiк Қазақстан облысының әкiмi республиканың жеңiл өнеркәсiп орындарына мақта-шикiзатты салааралық келiсiмде белгiленген мерзiм мен шарт бойынша берудiң орындалуына бақылау жасауды қамтамасыз етсiн.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерiс енгiзiлдi - ҚР Үкіметінiң 1996.05.12. N 579 қаулысымен .
3. Осы қаулы қабылданғанға дейiнгi ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлерден мақта-шикiзатын сатып алуға жасалған фьючерлiк және форвардтық контракттар, егер екi жақтың бiрi өзiне алған мiндеттемесiн толық немесе iшiнара орындаса күшiн сақтайды.
Ескерту. 3-шi тармақ жаңа абзацпен толықтырылды - ҚРМК-нiң
1995.09.07. N 1238 қаулысымен .
Ескерту. 3-тармаққа өзгерiс енгiзiлдi - ҚР Үкіметінiң 1996.05.12. N 579 қаулысымен .
4. <*>
5. <*>
Ескерту. 4,5-тармақтарының күші жойылды  - ҚР Үкіметінiң 1996.05.12. N 579 қаулысымен .
6. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi, Экономика министрлiгi, Өнеркәсiп және сауда министрлiгi, Қаржы министрлiгi, Оңтүстiк Қазақстан облысының әкiмi ауыл шаруашылық тауарларын өндiрушiлердi, ұқсатушы кәсiпорындар мен тоқыма мата өндiрушiлердi бiрiктiретiн агроөнеркәсiптiк қаржы топтарын құру жөнiндегi мәселенi пысықтайтын болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О мерах по стабилизации производства хлопка-сырца и обеспечению хлопком-волокном предприятий текстильной промышленности республики
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 22 августа 1995 г. N 1156
С целью стабилизации производства хлопка-сырца, обеспечения потребности перерабатывающей промышленности республики в хлопке-волокне и увеличения производства товаров народного потребления Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан, главе Южно-Казахстанской областной администрации рассмотреть состояние дел в хлопководстве и принять меры по совершенствованию технологии возделывания хлопчатника, увеличению производства хлопка-сырца.
Министерству экономики, Министерству финансов, Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан проработать и внести предложения в Кабинет Министров об источниках финансирования в 1996 году и на перспективу работ по реконструкции коллекторно-дренажных систем и мелиоративному улучшению орошаемых земель в зоне хлопкосеяния.
Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан организовать завоз в область достаточного количества минеральных удобрений, дефолиантов, пестицидов.
2. Министерству сельского хозяйства, Министерству промышленности и торговли Республики Казахстан, Главе Южно-Казахстанской областной администрации обеспечить заключение межотраслевого соглашения по поставкам хлопка-волокна предприятиям легкой промышленности республики, обусловив в нем объемы и сроки отгрузки, исходя из емкости внутреннего рынка.
Главе Южно-Казахстанской областной администрации обеспечить контроль за выполнением поставок хлопка-волокна предприятиям легкой промышленности республики в сроки и на условиях, определенных межотраслевым соглашением.
Сноска. Абзац первый пункта 2 утратил силу - постановлением Правительства РК от 12 мая 1996 г. N 579 P960579 .
3. Заключенные до принятия настоящего постановления фьючерсные и форвардные контракты на закуп у сельхозтоваропроизводителей хлопка-волокна сохраняют силу при условии, если одна из сторон полностью или частично выполнила взятые обязательства. <*>
Сноска. Пункт 3 дополнен новым абзацем - постановлением КМ РК от 7 сентября 1995 г. N 1238. Внесены изменения  - постановлением Правительства РК от 12 мая 1996 г. N 579 P960579 .
4. (Пункты 4 и 5 утратили силу - постановлением Правительства РК от 12 мая 1996 г. N 579 P960579 )
6. Министерству сельского хозяйства, Министерству экономики, Министерству промышленности и торговли, Министерству финансов Республики Казахстан, главе Южно-Казахстанской областной администрации проработать вопрос о создании агропромышленной финансовой группы, объединяющей сельхозтоваропроизводителей, перерабатывающие предприятия и производителей текстиля.
Премьер-министр
Республики Казахстан