Экспорт контрактыларын тiркеу тәртiбiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 26 тамыз N 1190. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996.03.12. N 298 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
"Қазақстан Республикасының аумағында тауарларды (жұмыстар мен қызметтердi) экспорттау және импорттау тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 20 шiлдедегi N 1002 қаулысына 3 қосымшада "Олардың экспортталу контрактылары тіркелетiн стратегиялық маңызы бар тауарлардың Тiзбесiнде" белгiленген тауарлардың номенклатурасы бойынша қоса берiлiп отырған экспорттық контрактыларды тiркеу Тәртiбi бекiтiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 26 тамыздағы
N 1190 қаулысымен
Бекiтiлген
Экспорттық контрактыларды тiркеу тәртiбi
1. Осы экспорттық контрактыларды тiркеу тәртiбiнiң бұлжымас мәлiмдемелiк сипаты бар және ол "Қазақстан Республикасының аумағында тауарларды (жұмыстар мен қызметтердi) экспорттау және импорттау тәртiбi туралы" (3 қосымша) Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 20 шiлдедегi қаулысымен белгiленген, олардың экспортталу контрактылары тiркелетiн Стратегиялық маңызы бар тауарлардың тiзбесiне ғана жүредi.
2. Экспорттық контрактыларды тiркеудi Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi мен оның жергiлiктi органдары тек қана есепке алу мақсатында жүргiзедi, контрактыны тiркеген ұйымның мөртаңбасымен расталып, жауапты адамның қолы экспорттық контрактының түпнұсқасына тiкелей қойылады.
3. Экспорттық контрактыны тiркеу және мәлiметтердiң республикалық банкiн құру үшiн экспорттаушы Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгiне немесе оның жергiлiктi органына қосымшаға сәйкес белгiленген нысандағы өтiнiш, экспорттық контрактының түпнұсқасы мен көшiрмесiн, ал биржалық тауарлар бойынша (стратегиялық маңызы бар деп саналатын) "Биржалық тауарлардың Тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 28 шiлдедегi N 1035 қаулысына сәйкес тауар биржалары беретiн куәлiктi тапсырады. Экспорттаушы аталған құжаттарды тапсырған мезеттен бiр тәулiк iшiнде контрактыларды тiркеу жүргiзiледi.
4. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгiнде немесе оның жергiлiктi органдарында экспорттық контрактының тiркелгенi туралы мөртаңба, ал, стратегиялық маңызы бар деп саналатын биржалық тауарлар бойынша тауар биржалары беретiн куәлiктер кеден органдарының тауарды Қазақстан Республикасының аумағынан шығаруға негiз болып табылады.

Об утверждении Порядка регистрации экспортных контрактов
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 26 августа 1995 г. N 1190. Утратило силу - постановлением Пpавительства РК от 12 маpта 1996 г. N 298 ~P960298.
Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
Утвердить прилагаемый Порядок регистрации экспортных контрактов по номенклатуре товаров, определенной в приложении 3 "Перечень стратегически важных товаров, контракты на экспорт которых регистрируются" к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 20 июля 1995 г. N 1002 "О порядке экспорта и импорта товаров (работ и услуг) на территории Республики Казахстан".
Премьер-министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 26 августа 1995 г. N 1190
Порядок
регистрации экспортных контрактов
1. Настоящий Порядок регистрации экспортных контрактов носит безусловный, заявительный характер и распространяется только на Перечень стратегически важных товаров, контракты на экспорт которых регистрируются, установленный постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 20 июля 1995 г. N 1002 "О порядке экспорта и импорта товаров (работ и услуг) на территории Республики Казахстан" (приложение 3).
2. Регистрация экспортных контрактов осуществляется Министерством промышленности и торговли Республики Казахстан и его органами на местах исключительно с целью учета, подтверждается штампом организации и подписью ответственного лица, зарегистрировавшего контракт, которые проставляются непосредственно на оригинале экспортного контракта.
3. Для регистрации экспортного контракта и формирования республиканского банка данных экспортер представляет в Министерство промышленности и торговли Республики Казахстан или его местных орган заявление установленной формы согласно приложению, оригинал экспортного контракта и его копию, а по биржевым товарам (относящимся к стратегически важным) и свидетельство, выдаваемое товарными биржами в соответствии с постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 28 июля 1995 г. N 1035 "Об утверждении Перечня биржевых товаров". Регистрация контрактов производится в течение суток с момента представления экспортером указанных документов.
4. Штамп о регистрации экспортного контракта в Министерстве промышленности и торговли Республики Казахстан или его местных органах, а по биржевым товарам, относящимся к стратегически важным, и свидетельство выдаваемое товарными биржами, являются основанием для выпуска товара таможенными органами с территории Республики Казахстан.

5. Экспорттық контрактының шарттары өзгерген жағдайда экспорттаушы оны қайта тiркеу үшiн Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгiне немесе оның жергiлiктi органдарына тапсырады.
6. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгiнде немесе оның жергiлiктi органдарында экспорттық контрактылардың тiркелгенi үшiн Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi белгiлеген мөлшерде төлем ақы алынады және тиiсiнше республикалық немесе жергiлiктi бюджеттiң кiрiсiне есептеледi.
7. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi экспорттық контрактыларды тiркеу негiзiнде стратегиялық маңызы бар тауарларды экспорттау бойынша мәлiметтердiң республикалық банкiн есептеудi жүргiзiп, тоқсан сайын Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне тапсырады, ал, олардың сұрау салуы бойынша республикалық мәлiметтер банкiндегi ақпаратты Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi мен Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Кеден комитетiне тапсырады.
Қосымша
Экспорттық контрактыны тiркеуге
Өтiнiш
1. Сатушы, оның мекен-жайы___________________________тiркеу коды
------------
|          |
------------
-----------------------------------------------------
2. Тауарды жасаушы:__________________________________тiркеу коды
___________
|         |
-----------
_____________________________________________________
3. Жасаған елi:______________________________________
4. Контрактының N ___________________________________күнi
күшiндегi мерзiмi___________   ___________________
5. Сатып алушы:______________________________________
_____________________________________________________
6. Сатып алушының елi:_______________________________
7. Тауар берудiң негiзi:_____________________________
8. Төлемнiң шарты:___________________________________
9. Есеп айырысу шарты _______________________________
10. Төлем валютасы: _________________________________
11. Тауардың атауы:__________________________________СЭК ТН коды
-----------
|         |
-----------
_____________________________________________________
12. Өлшем бiрлiгi:   13. Саны:   14. Белгiлi бiрлiктiң бағасы
--------------   ---------   ----------------------------
15. Төлем валютасындағы сома, мың____________________________
16. АҚШ долларындағы сомасы, мың_____________________________
17. Сатушы ұйым басшысының
аты-жөнi, тегi __________________________________________
Мөрдiң                             _________________ қолы
орны                               _________________ күнi

5. В случае изменения условий экспортного контракта экспортер обязан представить его в Министерство промышленности и торговли Республики Казахстан или его органы на местах для повторной регистрации.
6. За регистрацию экспортных контрактов в Министерстве промышленности и торговли Республики Казахстан или его местных органах взимается оплата в размере, установленном Министерством финансов Республики Казахстан, и зачисляется в доход соответственно республиканского или местного бюджетов.
7. Министерство промышленности и торговли Республики Казахстан на
основании регистрации экспортных контрактов ведет республиканский банк
данных по экспорту стратегически важных товаров и ежеквартально
представляет в Кабинет Министров Республики Казахстан, а Министерству
экономики Республики Казахстан и Таможенному комитету при Кабинете
Министров Республики Казахстан - по их запросу информацию, имеющуюся в
республиканском банке данных.
Приложение
Заявление
на регистрацию экспортного контракта
регистрационный код
_________________
!_________________!
1. Продавец, его адрес:_______________________
______________________________________________
регистрационный код
-------------------
!___________________!
2. изготовитель товара:_______________________
______________________________________________
3. Страна происхождения:______________________
4. Контракт N ___________ от__________________
срок действия с ____________ по____________
5. Покупатель:________________________________
______________________________________________
6. Страна покупателя:_________________________
7. Базис поставки:____________________________
8. Условия платежа:___________________________
9. Условия расчета:___________________________
10. Валюта платежа:___________________________
код ТН ВЭД
11. Наименование товара:______________________ -------------------
______________________________________________ !__________________!
12. Единица измерения:  13. Количество:    14. Цена за единицу:
_________________       __________         _______________
15. Сумма в валюте платежа, тыс.________________
16. Сумма в долларах США, тыс.__________________
17. Ф.И.О. руководителя
организации-продавца _______________________
М.П.                           _______________ подпись
_______________ дата
________________