"Окан Холдинг /Исот" түрiк компаниясының Ақмола қаласында бес жұлдызды "Астана" мейманханасын салуы туралы<*> ЕСКЕРТУ. Бұл қаулының күшi "Ақмоластpойинвест" коммеpциялық құpылыс салушылаp компаниясының құқықтық мұpагеpi pетiнде "Отель Астана" жабық үлгiдегi акционеpлiк қоғам нысанындағы бipлескен кәсiпоpнына қатысты баpлық құқықтаpға, мiндеттеpге, жауапкеpшiлiк пен жеңiлдiктеpге толық көлемiнде қолданылады деп белгiленсiн - ҚР Үкiметiнiң 1998.01.30. N 57 қаулысымен. ~P980057
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң ҚАУЛЫСЫ 1995 жылғы 10 қазан N 1312
Ақмола қаласын әлемдiк талаптар мен стандарттарға сай мейманханалармен қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Ақмола қаласында бес жұлдызды "Астана" мейманханасын сайлаудың жобасын жүзеге асыру үшiн "Ақмолақұрылысинвест" (тапсырыс берушi) коммерциялық құрылыс салушылар компаниясы мен "Окан Холдинг /Исот" (мердiгер) компаниясы арасында 66,5 (алпыс алты миллион бес жүз мың) млн. АҚШ доллары сомасына жасалған контракт мақұлдансын.
Бұл контракт шартының өзгертiлуi Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен келiсiледi деп белгiленсiн. <*>
ЕСКЕРТУ. 1-тармақтан сөздер - алынып тасталды - ҚР Үкiметiнiң
1998.01.30. N 57 қаулысымен.
2. Бұл контрактiнi қаржыландыру АҚШ-тың Эксимбанкi беретiн кредиттiң есебiнен жүзеге асырылсын.
3. Мыналар назарға алынсын:
тапсырыс берушi кредит бойынша займшы болып табылады;
кредит бойынша аванстық, сақтандыру және бiржолғы комиссиялық төлемдердi мердiгер жүргiзедi.
Мердiгер мен тапсырыс берушi мейманхананы салу кезеңiндегi кредит үшiн проценттердi өтеудiң техникалық-экономикалық негiздемесiн Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкiне 1996 жылдың 1 қаңтарына дейiн тапсырсын.
4. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Республикасының Қаржы және Экономика министрлiктерiнiң қатысуымен "Тартл Марко Поло, Клаб Отель Менджмент энд Маркетинг" герман компаниясымен құрылысы аяқталған соң "Астана" мейманханасын оған басқаруға беру контрактiсiн тапсырыс берушiнiң 1996 жылдың 1 қаңтарына дейiн жасауына көмек көрсетсiн, онда кредиттi өтеу, проценттердi төлеу және мейманхана пайдалануға берiлген мезеттен iлеспе шығындардың барлығын, сондай-ақ кредит бойынша төлемдер уақытылы төленбеген немесе контрактi кредит өтелгенге дейiн бұзылған жағдайда тиiстi айыппұлдарды төлеу жөнiнде басқарушы компанияның мiндеттемелерiн қарастырсын.
5. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкiне тартылған кредиттiк қызмет көрсетудi жүргiзуге өкiлеттiк берiлсiн.

О строительстве турецкой компанией "Окан Холдинг/Исот" пятизвездочной гостиницы "Астана" в г. Акмоле<*> Сноска. Действие постановления распространено на совместное предприятие "Отель Астана" - см. постановление Правительства РК от 30 января 1998 г. N 57 ~P980057.
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 октября 1995 г. N 1312
В целях обеспечения г. Акмолы гостиницами, соответствующими мировым требованиям и стандартам, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить контракт на сумму 66,5 (шестьдесят шесть миллионов пятьсот тысяч) млн. долларов США, заключенный между компанией коммерческих застройщиков "Акмоластройинвест" (заказчик) и компанией "Окан Холдинг\Исот" (подрядчик), для реализации проекта строительства пятизвездочной гостиницы "Астана" в г. Акмоле.
Установить, что изменения условий данного контракта согласовываются с Министерством финансов Республики Казахстан. <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 30 января 1998 г. N 57 P980057_ .
2. Финансирование данного контракта осуществить за счет кредита, предоставляемого Эксимбанком США.
3. Принять к сведению, что:
заемщиком по кредиту выступает заказчик;
авансовые, страховые, единовременные комиссионные платежи по кредиту производит подрядчик.
Подрядчику и заказчику до 1 января 1996 г. представить в государственный Экспортно-импортный банк Республики Казахстан технико-экономическое обоснование погашения процентов за кредит в период строительства гостиницы.
4. Государственному комитету Республики Казахстан по Управлению государственным имуществом с участием Министерства финансов и Министерства экономики Республики Казахстан оказать содействие заказчику в заключении до 1 января 1996 г. с германской компанией "Тартл Марко Поло, Клаб Отель менеджмент энд Маркетинг" контракта на передачу в управление завершенной строительством гостиницы "Астана", предусмотрев в нем обязательства управляющей компании по погашению кредита, выплате процентов и всех сопутствующих ему расходов с момента ввода гостиницы в эксплуатацию, а также соответствующих штрафных санкций в случае несвоевременных выплат по кредиту или расторжения контракта до погашения кредита.
5. Уполномочить государственный Экспортно-импортный банк Республики Казахстан производить обслуживание привлекаемое кредита.

6. Займшыға (тапсырыс берушiге) мыналар ұсынылсын:
жобаның банк сараптамасын өткiзу үшiн қажеттi барлық материалдарды Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкiмен беру;
тапсырыс берушiнiң басқарушы компаниямен контрактi шарттарын ескерiп, Қазақстан Республикасының Экспорт-импорт банкiмен кепiлдiктер мен қардарлық мiндеттемелер берiлген iшкi кредит келiсiмiн жасау.
7. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкi:
жобаға сараптама жүргiзiп, оның нәтижесiн Қазақстан Республикасының Үкiметi жанындағы Шетел капиталын пайдалану жөнiндегi комитетiне берсiн;
кепiлдемелiк және қардарлық мiндеттемелердi берiп, басқарушы компанияның тапсырыс берушiмен контрактi шарттары ескерiлiп, жобаның сараптама нәтижесi бойынша АҚШ-тың Эксбанкiмен кредиттiк келiсiмiн және займшымен (тапсырыс берушiмен) iшкi кредит келiсiмiн жасасын;
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен кредиттi өтеу, проценттердi және басқа iлеспе шығыстарды төлеу бойынша мiндеттемелер туралы келiсiм жасасын:
8. Тапсырыс берушi мен мердiгер жүргiзiлген сараптамада анықталған кемшiлiктердi жою жөнiнде қысқа мерзiмде шаралар қабылдасын.
9. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан
Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкiмен келiсiмi және
қорытындысы, сондай-ақ тапсырыс берушiнiң басқарушы компаниясымен
контракт шарттарының негiзiнде, 1996 жылғы 1 қаңтардан күшiне
енетiн кредитор банкке Қазақстан Республикасының кепiлдiгiн
берсiн.
10.
<*>
Ескерту. 10-тармақтың күшi жойылды - ҚР Үкiметiнiң 1998.10.30. N 1114
қаулысымен.
P981114_
11. Осы қаулының iске асырылуына бақылау жасау Қазақстан
Республикасының Қаржы министрлiгiне жүктелсiн.
<*>
ЕСКЕРТУ. 11-тармақ жаңа редакцияда берiлдi - ҚР Үкiметiнiң 1998.01.30.
N 57 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

6. Предложить заемщику (заказчику):
представить в государственный Экспортно-импортный банк Республики Казахстан все материалы, необходимые для проведения банковской экспертизы проекта;
заключить с государственным Экспортно-импортным банком Республики Казахстан внутреннее кредитное соглашение с выдачей гарантийных и залоговых обязательств, учитывая условия контракта управляющей компании с заказчиком.
7. Государственному Экспортно-импортному банку Республики Казахстан:
провести экспертизу проекта и представить ее результаты в Комитет по использованию иностранного капитала при Кабинете Министров Республики Казахстан;
по результатам экспертизы заключить кредитное соглашение с Эксимбанком США и внутреннее кредитное соглашение с заемщиком (заказчиком) с выдачей гарантийных и залоговых обязательств и учетом условий контракта управляющей компании с заказчиком;
заключить с Министерством финансов Республики Казахстан соглашение об обязательствах по погашению кредита, выплате процентов и всех сопутствующих ему расходов.
8. Заказчику и подрядчику в кратчайшие сроки принять меры по устранению выявленных проведенной зкспертизой недостатков.
9. Министерству финансов Республики Казахстан на основании заключения государственного Экспортно-импортного банка Республики Казахстан и соглашения с ним, а также условий контракта управляющей компании с заказчиком выдать банку-кредитору гарантию Республики Казахстан, которая вступит в силу с 1 января 1996 г.
10. (Пункт 10 утратил силу - постановлением Правительства РК от 30 октября 1998 г. N 1114 P981114_ )
11. Контроль за реализацией настоящего постановления возложить на Министерство финансов Республики Казахстан. <*>
Сноска. Пункт 11 - в редакции постановления Правительства РК от 30 января 1998 г. N 57 P980057_ .
Премьер-министр
Республики Казахстан