Түркия Республикасының Президентi мен Түркия Республикасының Премьер-министрiнiң Қазақстан Республикасына ресми сапары барысында қол жеткен келiсiмдер мен уағдаластықтарды жүзеге асыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1995 жылғы 26 қазандағы N 1384
Түркия Республикасының Президентi мен Түркия Республикасы Премьер-министрiнiң Қазақстан Республикасына ресми сапары барысында қол жеткен келiсiмдер мен уағдаластықтарды жүзеге асыру және Қазақстан-Түркия ынтымақтастығын одан әрi дамытуды қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Түркия Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы маусымдағы және Түркия Республикасы Премьер-министрiнiң 1995 жылғы тамыздағы Қазақстан Республикасына ресми сапары барысында қол жеткен келiсiмдер мен уағдаластықтарды жүзеге асыру жөнiндегi шаралар жоспары (қоса берiлiп отыр) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының министрлiктерi мен ведомстволары, облыстардың және Алматы қаласының әкiмдерi шаралар жоспарында көзделген тапсырмаларды орындау жөнiнде нақты шаралар қабылдасын.
3. Сауда-экономикалық, ғылыми-техникалық және мәдени ынтымақтастық жөнiндегi Қазақстан-Түркия үкiметаралық комиссиясының Қазақстан жағы министрлiктер мен ведомстволардың қол жеткен Қазақстан-Түркия келiсiмдерi мен уағдаластықтарын жүзеге асыру қызметтерiн үйлестiрудi қамтамасыз етсiн.
4. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi жылына бiр рет Қазақстан Республикасының Үкiметiне осы қаулының орындалу барысы туралы хабарлайтын болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 1995 жылғы 26 қазандағы N 1384 қаулысымен бекiтiлген
Түркия Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы маусымда
және Түркия Республикасы Премьер-министрiнiң 1995 жылғы
тамызда Қазақстан Республикасына ресми сапары барысында
қол жеткен келiсiмдер мен уағдаластықтарды жүзеге асыру
жөнiндегi шаралардың
жоспары
_______________________________________________________________
N |Құжаттың,     |Тапсырманың, |Орындауына |Орындалу |Бақылауға
|уағдаластықтың|шараның      |жауаптылар |мерзiмi  |жауапты
|атауы         |мазмұны      |           |         |бөлiмдер
___|______________|_____________|___________|_________|________
1 |      2       |      3      |     4     |    5    |   6
___|______________|_____________|___________|_________|________
1. Қазақстан
Республикасы
мен Түркия
Республикасы
арасындағы
ынтымақтас.
тықты одан әрi
дамыту мен
тереңдету
туралы
бiрлескен
декларация
Уағдаластықтарды жүзеге асыру:
Банк iсi       Бiрлескен       Қаржыминi    1995   Қаржы.
саласындағы    банктер                     жылдың  еңбек
қатынасты      құрудың және               қарашасы және
дамыту         Қазақстанда                         ақша
туралы         түрiк банктерiн                     айналысы
ашудың                              бөлiмi
орындылығы
туралы ұсыныс
енгiзу
Көлiк          Темiр жол       Көлiкком.    1995   Сыртқы
саласында      торабын         минi,       жылдың  байла.
ынтымақтас.    жаңарту,        Экономика. қарашасы ныстар
тықты дамыту   Қазақстанда     минi                бөлiмi
туралы         локомотивтер,
вагондар, теңiз
және өзен
кемелерiн
жасау жөнiнде
ұсыныс енгiзу
А. Яссауи      Университет     Қаржыминi,   1995   Әлеумет.
атындағы       құрылысын       Бiлiмминi, жылдың   тiк
халықаралық    қаржылық және   Шымкент    желтоқ.  мәдени
университеттiң материалдық-    облысының  саны     даму
құрылысына     техникалық      әкiмi               бөлiмi
мемлекеттiк    қамтамасыз
қолдау         ету жөнiнде
көрсету        ұсыныс енгiзу
туралы
Түркияда қазақ Үкiмет          Мәдениет.   1995    Әлеумет.
мәдени         шешiмiнiң       минi       жылдың   тiк
орталығын және жобасын         Сыртқыiс.  желтоқ.  мәдени
Қазақстанда    әзiрлеу         минi       саны     даму
түрiк мәдени                                       бөлiмi
орталығын ашу
туралы
Қазақстандық   Түрiк           ШКПК,      ұдайы    Сыртқы
және түрiк     фирмалырын      Экономика.          байла.
фирмалырының   тендерлерге     минi,               ныстар
халықаралық    қатысуға        Өнеркәсiп.          бөлiмi
тендерлерге    тарту           саудаминi
қатысуы
туралы
Түркия         Түрiк           Мемжекеше. ұдайы   Экономи.
кәсiпкерлерi.  фирмаларын      лендiру,           калық
нiң Қазақстан. жекешелендiру   Меммүлiк.          саясат
да жүргiзiлiп  процесiне       комы               бөлiмi
отырған        қатысуға
жекешелендiру  тарту
процесiне
қатысу туралы
Мәдениет       Мәдениет        Мәдениет.  1995    Әлеумет.
саласындағы    саласындағы     минi      жылдың   тiк
және ТЮРКСОЙ   және ТЮРКСОЙ             қарашасы  мәдени
ұйымы          ұйымы                              даму
шеңберiндегi   шеңберiндегi                       бөлiмi
ынтымақтас.    ынтымақтастықты
тықты одан     кеңейту
әрi дамыту     жөнiнде ұсыныс
енгiзу
"Қазақтүрiк.   Бiрлескен       Мұнайгаз.  1995    Өнеркәсiп
мұнай ЛТД"     кәсiпорын       минi,      жылдың  саясаты
бiрлескен      қызметiн        "Қазақстан желтоқ. бөлiмi
кәсiпорны      жандандыру      -түрiк.    саны
жүргiзiп       жөнiнде үсыныс  мұнай ЛТД"
отырған мұнай  енгiзу          бiрлескен
мен газ өндiру                 кәсiпорны
жөнiндегi
геологиялық
барлау
жұмыстарын
нығайту және
кеңейту туралы
Түрiк тiлi     Екi елдiң бiлiм Бiлiмминi,  1995   Әлеумет.
оқытылатын     министрлiктерi  Меммүлiк.  жылдың  тiк
орта мектептер арасындағы 1992 комы       желтоқ. мәдени
ашу туралы     жылғы 19 мамыр.            саны    даму
дағы тиiстi                        бөлiмi
Меморандумның
орындалуын
қамтамасыз ету

О мерах по реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе официальных визитов в Республику Казахстан Президента Турецкой Республики и Премьер-министра Турецкой Республики
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 октября 1995 г. N 1384
В целях реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе официальных визитов в Республику Казахстан Президента Турецкой Республики и Премьер-министра Турецкой Республики, и обеспечения дальнейшего развития казахстанско-турецкого сотрудничества Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить план мероприятий по реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе официальных визитов в Республику Казахстан Президента Турецкой Республики в июне 1995 года и Премьер-министра Турецкой Республики в августе 1995 года (прилагается).
2. Министерствам и ведомствам Республики Казахстан, акимам областей и города Алматы принять конкретные меры по выполнению поручений, предусмотренных планом мероприятий.
3. Казахстанской части межправительственной казахстанско-турецкой комиссии по торгово-экономическому, научно-техническому и культурному сотрудничеству обеспечить координацию деятельности министерств и ведомств по реализации достигнутых казахстанско-турецких соглашений и договоренностей.
4. Министерству иностранных дел Республики Казахстан не реже одного раза в год информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения настоящего постановления.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 октября 1995 г. N 1384
П Л А Н
мероприятий по реализации соглашений и договоренностей,
достигнутых в ходе официальных визитов в Республику Казахстан
Президента Турецкой Республики в июне 1995 года и
Премьер-министра Турецкой Республики в августе 1995 года
(извлечение)
--------------------------------------------------------------------
N !Наименование !Содержание !Ответственные!Срок      !Отделы,
п/п!документа,   !поручения, !за исполнение!исполнения!ответственные
!договоренности!мероприятия!             !          !за контроль
--------------------------------------------------------------------
1 !     2        !     3     !     4       !     5    !       6
--------------------------------------------------------------------
1. Совместная
декларация о
дальнейшем
развитии и
углублении
сотрудничества
между Республикой
Казахстан и
Турецкой
Республикой
Реализация договоренностей:
О развитии     Внести         Минфин       ноябрь  Отдел финансов,
отношений в    предложение                 1995    труда и
области        о целесообразности          года    денежного
банковского    создания совместных                 обращения
дела           и открытия
турецких банков
в Казахстане
О развитии     Внести         Минкомтранс,  -"-    Отдел
сотрудничества предложение    Минэкономики         внешних
в области      по модернизации                     связей
транспорта     сети железных
дорог, строительству
в Казахстане
локомотивов, вагонов,
морских и речных
судов
Об оказании    Внести         Минфин,      декабрь Отдел
государственной предложение    Минобразов.  1995    социально-
поддержки      по финансовому аким         года    культурного
строительства  и мат.-техн.   Шымкентской          развития
Международного обеспечению    области
университета   строительства
им. Х.А. Яссави университета
Об открытии    Подготовить    Минкультуры, декабрь Отдел
казахского     проект решения МИД          1995    социально-
культурного    Правительства               года    культурного
центра в                                           развития
Турции и
турецкого
культурного
центра
в Казахстане
Об участии     Привлекать     КИИК,       постоянно Отдел
казахстанских  турецкие       Минэкономики,         внешних
и турецких     фирмы для      Минпромторг           связей
фирм в         участия
международных  в тендерах
тендерах
Об участии     Привлекать   Госкомприватизации -"-  Отдел
турецких       турецкие     Госкомимущество         экономической
предпринимат.  фирмы к                              политики
в процессе     участию в
приватизации,  процессе
проводимой в   приватизации
Казахстане
О развитии     Внести       Минкультуры    ноябрь   Отдел
дальнейшего    предложение                 1995     социально-
сотрудничества по расширению               года     культурного
в области      сотрудничества                       развития
культуры       в области
и в рамках     культуры
организации    и в рамках
ТЮРКСОЙ        ТЮРКСОЙ