Қазақстан Республикасының халқына бiржолғы ақшалай өтем төлеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1995 жылғы 17 қарашадағы N 1566. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005.12.09. N 1224 қаулысымен
"Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтiк қорғау туралы" 1992 жылғы 18 желтоқсандағы N 1787, "Арал өңiрiндегi экологиялық қасiрет салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтiк қорғау туралы" 1992 жылғы 30 маусымдағы N 1468, "Жаппай саяси қуғын-сүргiндер құрбандарын ақтау туралы" 1993 жылғы 14 сәуiрдегi N 2143 Қазақстан Республикасының Заңдарын жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi он күн мерзiм iшiнде "1995 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 15 наурыздағы N 2120 Заң күшi бар Жарлығына өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 20 шiлдедегi N 2371 Заң күшi бар Жарлығының 36-бабында көзделген қаражатты Қазақстан Республикасының Халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiне аударуды қамтамасыз етсiн.
2. Қазақстан Республикасының Халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi Қазақстан Республикасының Халықтық банкiмен тиiстi агенттiк келiсiм жасап және оған алынған қаражатты аудара отырып, осы қаулының 1-тармағында көрсетiлген бiржолғы ақшалай өтемнiң төленуiн жүргiзсiн.
3. Облыстардың және Алматы қаласының әкiмдерi үстiмiздегi жылдың 1 желтоқсанына дейiн Қазақстан Республикасының Халықтық банкiсiне елдi мекендер тұрғысында және тиiстi Заңдар бойынша төленуге жататын сомаларын көрсете отырып, бiржолғы ақшалай өтем алуға құқығы бар азаматтардың тiзiмдерiн түсiрсiн.
4. Қазақстан Республикасының Халықтық банкi есеп айырысудың 1996 жылғы 1 сәуiрге дейiн аяқталатынын назарда ұстап, түсiрiлген тiзiмдердiң негiзiнде азаматтарға бiржолғы ақшалай өтемдi кезең-кезеңiмен төлеудi ұйымдастыру үшiн жеке шоттар ашатын болсын.
5. Қазақстан Республикасының Халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi Қазақстан Республикасының Халықтық банкiмен бiрге, белгiленген мерзiмдерде, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне бiржолғы ақшалай өтемдердiң төленген сомалары туралы есеп түсiрсiн.
6. Қазақстан Республикасының Халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi 1995 жылғы 20 қарашаға дейiн Қазақстан Республикасының аталған Заңдарында көзделген жеңiлдiктердiң тiзбелерiн нақтылау жөнiнде ұсыныс енгiзсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О выплате единовременных денежных компенсаций населению Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 ноября 1995 г. N 1566. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 9 декабря 2005 года N 1224 (P051224)
В целях реализации Законов Республики Казахстан от 18 декабря 1992 г. N 1787  Z923600_  "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне", от 30 июня 1992 г. N 1468  Z922600_  "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие экологического бедствия в Приаралье", от 14 апреля 1993 г. N 2143  Z932200_  "О реабилитации жертв массовых политических репрессий" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству финансов Республики Казахстан в десятидневный срок обеспечить перечисление Министерству социальной защиты населения Республики Казахстан средств, предусмотренных статьей 36 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 20 июля 1995 г. N 2371 "О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, от 15 марта 1995 г. N 2120  U952120_  "О республиканском бюджете на 1995 год".
2. Министерству социальной защиты населения Республики Казахстан произвести выплату указанных в пункте 1 настоящего постановления единовременных денежных компенсаций, заключив соответствующее агентское соглашение с Народным Банком Республики Казахстан и перечислив ему полученные средства.
3. Акимам областей и г. Алматы представить к 1 декабря текущего года Народному Банку Республики Казахстан списки граждан, имеющих право на получение единовременной денежной компенсации в разрезе населенных пунктов и с указанием суммы, подлежащей к выплате по соответствующим Законам.
4. Народному банку Республики Казахстан на основании представленных списков открыть лицевые счета для организации поэтапной выплаты единовременных денежных компенсаций гражданам, имея в виду завершить расчеты до 1 апреля 1996 года.
5. Министерству социальной защиты населения Республики Казахстан совместно с Народным банком Республики Казахстан представить в установленные сроки Министерству финансов Республики Казахстан отчет о выплаченных суммах единовременных денежных компенсаций.
6. Министерству социальной защиты населения Республики Казахстан до 20 ноября 1995 года внести предложения по уточнению перечня льгот, предусмотренных в указанных Законах Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Республики Казахстан